KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2014-06-04

Dariusz Iskanin (PIS) się obudził

Szef piekarskiego PIS przypomniał sobie o Radzie Miasta w Piekarach Śląskich i zainteresował się nieobsadzonym mandatem po radnej Monice Lisińskiej-Kotowicz. Trochę czasu minęło, ale w końcu jest pismo Dariusza Iskanina z prośbą o wyjaśnienia. O tyle jest to zaskakujące, że radny jest wiceprzewodniczącym Rady Miasta, więc powinien wiedzieć o co chodzi. Sprawa mogła być załatwiona już dawno – wystarczyło się skontaktować z  Andrzejem Korfantym, który gdyby od razu zrzekł się mandatu, na sesji Rady Miasta radni przyznaliby ten mandat Małgorzacie Gruszczyk. Ale kto miał ten ruch wykonać jeśli nie szef zainteresowanego ugrupowania i wiceprzewodniczący Rady Miasta?

Pismo w sprawie

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Horst
Horst
8 lat temu

Nie wymagajmy zbyt dużo do pana – jak sam pisze – “rdanego” Iskanina, skoro nawet nie potrafi pisać w Wordzie (osobiście wstydziłbym się podpisać takie pismo i przekazać przewodniczącemu). WSTYD PANIE DOKTORZE!

OBSERwator23
8 lat temu

Faktycznie, wiceprzewodniczący nieco zaspał. 🙂
Dwa tygodnie temu było już po sprawie, co wynika z przepisów ordynacji wyborczej. Moim zdaniem, niezwłocznie po rezygnacji z mandatu M.Lisińskiej-Kotowicz, należało napisać pismo do A.Korfantego i M.Gruszczyk, aby potwierdzili ewentualną chęć objęcia mandatu radnego.

:-)
:-)
8 lat temu

Piekarskiego dyktanda to Pan radny by nie napisał. To pismo w ogóle jest “mało po polskiemu”, czyli po prostu niechlujne.

Radny Rady “Miast” (ilu?) Piekary Śląskie,
nie wyraził chęci objęcia mandatu “ranego” (rany!)
i “oświadczenie w wyrażeniu”, a także takie kwiatki jak “proszę o wyjaśnienie w temacie objęcia” również budzą uśmiech na twarzy.

piekarzanin
piekarzanin
8 lat temu

Kodeks wyborczy stanowi że nie przeprowadza się WYBORÓW 6 miesięcy przed upływem kadencji. Ten termin minął 21 maja. W tym przypadku ten art 386 par. 5 nie ma zastosowania! Niedoszły radny A . Korfanty powinien powiadomić PKW że nie chce przyjąć mandatu a jeżeli tego nie zrobił powinien to zrobić przewodniczący rady.
PKW. Następnie komisarz wyborczy wskazuje następnego kandydata z listy. Gdyby wszyscy odmówili wówczas mandat pozostał by nieobsadzony. Jeżeli A. Korfanty złożył pismo 21 maja to już na majowej sesji należało podjąć stosowną uchwałę.

bełkot
bełkot
8 lat temu

Czyżby to właśnie dlatego wiceprzewodniczący czekał? Aż minie 21 maja?