KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2015-04-10

Jest umowa! KWK Piekary idą do Węglokoksu.

Wczoraj zarząd Kompanii Węglowej oraz zarząd spółki Węglokoks Kraj podpisały przedwstępną umowę sprzedaży tzw. zorganizowanych części przedsiębiorstwa. Chodzi o kopalnie Bobrek (wydzieloną część kopalni Bobrek-Centrum) i Piekary. Podpisanie umowy jest kolejnym etapem realizacji rządowego programu naprawczego dla górnictwa, w tym porozumień zawartych 17 stycznia pomiędzy stroną rządową a organizacjami związkowymi.
– Negocjacje z inwestorem były bardzo rzeczowe i efektywne. W trakcie rozmów ustaliliśmy alternatywny sposób sprzedaży kopalni Piekary, zakładający, że kopalnia nie zostanie wniesiona do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, lecz bezpośrednio sprzedana Węglokoksowi Kraj. Transakcja doskonale wpisuje się w program restrukturyzacji Kompanii Węglowej, jak i w strategię inwestora – powiedział Krzysztof Sędzikowski, prezes Kompanii Węglowej.
– Uważam, że węgiel w Polsce ma przyszłość, o ile będzie produkowany efektywnie i nowocześnie. Węglokoks Kraj ma jasno zarysowany plan rozwoju w tym zakresie, który obejmuje modernizację kopalń w zakresie produkcji i sprzedaży nowoczesnych produktów, odpowiadających oczekiwaniom klientów na rynku – powiedział Krystian Kozakowski, Prezes Zarządu Węglokoks Kraj.
Formalno-prawne przejęcie kopalń Bobrek i Piekary przez Węglokoks Kraj nastąpi po spełnieniu wszystkich warunków określonych w umowie przedwstępnej, w tym uzyskaniu zgody UOKiK-u oraz organów korporacyjnych obu podmiotów (Rad Nadzorczych oraz Walnych Zgromadzeń). Warunki transakcji zostały ustalone w wyniku szczegółowych negocjacji.

Decyzje w sprawie Bobrka i Piekar
Umowa przedwstępna
Kopalnie na sprzedaż

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Samsung
Samsung
7 lat temu

Jakoś radości na kopalni nie widać, wręcz przeciwnie.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  Samsung

Prezes Węglokoksu wczoraj się wypowiadał, że dla nich liczy się ekonomia, a jeśli ekonomia wkracza to wiadomo, że radości nie ma. Skończy się życie ponad stan.

marcin
marcin
7 lat temu

“Skończy się życie ponad stan”

tu jest pies pogrzebany
ludzie kochają żyć w demokracji
ale na zasadach komunizmu