KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2015-04-28

Flaga u przedszkolaków

W ramach akcji Wywieś flagę w oknie chorągiewki i wiatraczki w barwach narodowych otrzymała w tym roku kolejna grupa przedszkolaków, tym razem z Miejskiego Przedszkola nr 12 w Brzezinach Śląskich.
Dzieci odśpiewały hymn, wykazały się również podstawowymi informacji o Polsce a na koniec ułożyły “żywą” flagę. Czy o właściwie postawy patriotyczne możemy być spokojni czas pokaże. Krąg przedszkoli i szkół biorących udział w akcji się rozszerza. W czwartek, 30 kwietnia o godz. 10.30 do tego grona dołączy kolejna szkoła – Miejskie Gimnazjum nr 4 gdzie blisko 400 uczniów zaplanowało ułożenie “żywej” flagi. W dotychczasowych edycjach mierzyły się z tym: Miejskie Gimnazjum nr 3, Miejska Szkoła Podstawowa nr 13, Miejska Szkoła Podstawowa nr 15 i Miejskie Przedszkole nr 13, Miejska Szkoła Podstawowa nr 1 i w roku ubiegłym Miejska Szkoła Podstawowa nr 9.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
7 lat temu

MSP nr 5 ułożyło w ubiegłym roku żywa flagę Polski i Śląska z kolorowych balonów .

Łukasz Ściebiorowski

We wpisie wspomniane są tzw “żywe flagi” układane w ramach akcji “Wywieś flagę w oknie”
Oczywiście różne szkoły realizują ideę obchodów Dnia Flagi, o czym wspominałem podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Tak było oczywiście rok temu w przypadku MSP nr 5 i np. MSP nr 11. Z tego należy się tylko cieszyć, że uczniowie pamiętają o symbolach narodowych. Może przyjdzie taki czas za rok, że zaprosimy wszystkich chętnych mieszkańców np. na teren Kopca i tam ułożymy dużą flagę. Jeśli zmobilizujemy się tak jak w przypadku głosowania na plac zabaw to wszystko możliwe 🙂
A na ten czas można tylko mieć prośbę abyśmy wszyscy odszukali chorągiewki, flagi i na najbliższe święta majowe udekorowali nimi okna, podwórka.