KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2015-11-26

Strefa Płatnego Parkowania do likwidacji!

Sława Umińska Duraj zaproponowała radnym likwidację SPP w naszym mieście. Zdecydowana większość radnych – 17 osób poparła ten wniosek. Przeciwko likwidacji strefy głosował jedynie radny Stanisław Krauza. Cztery osoby wstrzymały się od głosu: Tomasz Flodrowski, Stanisław Korfanty, Jerzy Krauza i Krzysztof Seweryn (znów bez podziałów “politycznych”). Jak widać eksperyment się nie udał – pytanie czy był w ogóle potrzebny? Wszystkie argumenty przeciwko takiemu rozwiązaniu przedstawiałem już w poprzedniej kadencji. Najważniejsze, że udało nam się osiągnąć cel.
Pisma i dokumenty są już przygotowane – jutro zostaną wysłane.
Jak tylko uzyskamy niezbędne zgody – strefa zostanie zlikwidowana.
Parkomaty przejmą od nas Katowice lub Chorzów. Nie poniesiemy niepotrzebnych
kosztów. Obiecane – wykonane.

Co w zamian? Zwiększenie ilości miejsc parkingowych w centrum poprzez rozbudowę parkingu pod UM oraz zmianę organizacji ruchu. Chcemy także wprowadzić system monitorowania wolnych miejsc parkingowych – zostanie uruchomiony na początku przyszłego roku. Będą tablice informacyjne i aplikacja, która poprowadzi kierowców prosto do wolnych miejsc parkingowych.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
77 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Odkąd są parkomaty to wyparowały samochody, nareszcie jak się chce coś załatwić to można spokojnie zaparkować, a nie jak wariat krążyć w kółko. Jesteśmy jedynym miastem chyba w okolicy gdzie są parkomaty i można wybierać miejsca do zaparkowania, istny cud nastał. Tak naprawdę to teraz za 0.50 gr lub 1 zł mogę spokojnie i częściej stanąć samochodem w centrum. Nareszcie cywilizacja.

taaaa
taaaa
7 lat temu

Hahahha ciekawi mnie kto za 50gr oblatal wszystkie sklepy bo nie raz w samej aptece sie stoi 20min pozatym wszyscy gadaja jak to fajnie parkowali ale raczej na biedronce polo i zakazie kolo Bytomskiej 93 bo od lat to darmowy parking pod czyimis oknami i z tym nikt nic nie robi

taki tam
taki tam
7 lat temu

Od momentu jak powstały parkomaty było bardzo dużo wolnego miejsca i faktycznie z grona moich znajomych większość zaczęła robić szybkie zakupy (nie trzeba było krążyć pół godziny jak sęp!) w Centrum Piekar. Osobiście też kupowałem częściej na Wyszyńskiego, Bytomskiej itd. Po likwidacji na pewno przestanę kupować bo szkoda mi czasu, wybiorę zdecydowanie sklepy gdzie można parkować swobodnie. Parkomaty nie są złe tylko cała koncepcja ich funkcjonowania była i jest do d…. Jak to jest że gość który stawiał na Bytomskiej, 6 a czasami więcej samochodów utrudniając życie sąsiadom nagle znalazł miejsce na swojej posesji? Na koniec moje pytanie skoro parkomaty przejęte zostaną przez Katowice lub Chorzów kto pokryje koszty infrastruktury?To jest czysta niegospodarność!!! Kto za to odpowie? Jak widzę “Mistrzuniu” o tym nie myśli bo to nie jego pieniądze.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  taki tam

Mistrzuniu na te zabawki w dużej mierze kaskę rzuciła unia, ale niebawem może kazać je oddać, bo flagowy bilet jest narazie jednym niewypałem.

Adaś
Adaś
7 lat temu

Na temat likwidacji parkomatów muszą wypowiedzieć się wszyscy mieszkańcy Piekar ,a nie tylko ci którzy mieszkają w strefie miejsc parkingowych

Adaś
Adaś
7 lat temu

Nie dziwi mnie likwidacja parkomatów,Od początku Turzanski i Uminska przeciwstawiali się tej koncepcji rozładowania zapchanych Piekarskich ulic.Oczywiście dotacji unijnej nie będziecie zwracać;;;;;;;.W wyborczych obietnicach obiecywaliście oszczędności,a likwidacja parkomatów to wygenerowane straty którymi obciążycie ZGK.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  Adaś

I bardzo dobrze. Mieli w programie to zrealizowali. To się nazywa słowność i odpowiedzialność.

fotograf cudotwórca
fotograf cudotwórca
7 lat temu
Reply to  Anonimowo

Program wyborczy tak samo rzeczywisty jak zdjęcie na górze! Zakłamywanie rzeczywistości tylko czasami cegieł zabraknie

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Zyski lub straty powinno się szacować na podstawie przynajmniej 1 roku a nie 2 tygodni! Jak po 2 tygodniach “sezonu ogórkowego”- zaraz po Wszystkich świętych ale jeszcze grubo przed świętami. Ocenia się zysk sklepikarzy? Dane miesięczne rok do roku też odpadają, bo przecież nie ma nawet 1 miesiąca od wprowadzenia!

Tomasz Opara
Tomasz Opara
7 lat temu

To chore. Wreszcie zacząłem robić zakupy w Piekarach, bo było gdzie zaparkować. Nie robiłem tego od 5 lat chyba, a tu przez ostatnie 2 tygodnie byłem tam parę razy.

Pinochet
Pinochet
7 lat temu

Znowu będzie tłok a było tak dobrze bo np. dzisiaj płacąc 50 gr szybko załatwiłem sprawę w Rossmannie i aptece . Jak wszystko wróci do stanu z “przed” to nie będę jeździć po całym mieście aby zrobić zakupy np. tam gdzie dzisiaj je robiłem tylko wybieram inny kierunek aby w spokoju i bez nerwów zrobić zakupy.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Gratulacje !!!

Igor
Igor
7 lat temu

Ulice są za małe by pogodzić zwiększający się ruch samochodów a co za tym idzie parkingów.Następuje destrukcja przestrzeni miejskiej. Zamiast zieleńców mamy parkingi. Ludzie zapomnieli że można czasem skorzystać z własnych nóg czy nawet komunikacji miejskiej zwłaszcza jak się przyjeżdża do pracy na 8 czy więcej godzin.
Oczywiście komunikacje miejską też trzeba dostosować do potrzeb ale tu nie słychać żeby przedsiębiorcy wnioskowali o jakieś rozkładowe zmiany. Najważniejsze są miejsca parkingowe.

OBSERwator23
7 lat temu
Reply to  Igor

http://www.piekary.pl/pl/10/1442235504/1
Opracowanie studium transportowego było przedstawione na ostatniej Komisji Przedsiębiorczości.

Igor
Igor
7 lat temu
Reply to  OBSERwator23

No to ładnie, nawet o tym nie wiedziałem. Może za mało ludzi o tym wie.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  Igor

To opracowanie do szuflady już jest czy się robi ? Igor jo cię prosza, przedsiębiorcy mają zmieniać komunikację ??

Alik
Alik
7 lat temu

No to mieliśmy chwilę normalności i zaraz będzie po wszystkim. Jak wracam po pracy do Piekar i mam potrzebę odwiedzić kilka sklepów w “centrum” to mogę jak człowiek zaparkować nie tracąc 10 minut na objeżdżanie i tracąc ochotę na zakupy.
Likwidacja płatnej strefy to beznadziejny pomysł. Ale jak wczoraj donosiły media jesteśmy najbiedniejszym miastem to może chcemy pokazać, że mamy dużo samochodów i nie jest tak źle.

;-)
;-)
7 lat temu
Reply to  Alik

jesteśmy najbiedniejszym miastem
i wprowadzamy strefy płatnego parkowania jak bogate Katowice Gliwice itd.

Tomasz Opara
Tomasz Opara
7 lat temu
Reply to  ;-)

Jako, że jesteśmy biedniejszym miastem mamy tez mniejsze stawki. 50 groszy to na ulicy da się znaleźć.

Oliwia
Oliwia
7 lat temu

jestem bardzo zawiedziona decyzją Pani Prezydent, gdyż strefa płatnego parkowania służyła tym, którzy mieli naprawdę coś ważnego do załatwienia. Jestem rozczarowaną, iż znowu wracamy do czasów jeżdżenia 4 kółek w poszukiwaniu miejsca i ostatecznie rezygnujemy z robienia zakupów w lokalnych sklepach !!

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  Oliwia

To zacznij szukać koła w piwnicy będzie szybciej 😀

Adrian
Adrian
7 lat temu

No to w takim razie po co w ogóle była wprowadzana ta cała Strefa Płatnego Parkowania, skoro było wiadomo że na dłuższą metę ona nie zda egzaminu? Przecież to są pieniądze wyrzucone w błoto, które można było zainwestować choćby w rozbudowę parkingów w Piekarach.

Ola
Ola
7 lat temu

Mnie odpowiadała strefa. 1 zł i na spokojnie miejsce parkingowe na centrum, a teraz znów czeka nas szukanie i jeżdżenie wkoło.

Zdecydowany
Zdecydowany
7 lat temu

Rotacji nie było, każdy mówi, że wystarczy 1 zł owszem koszt niewielki. Niestety wpływy w parkometrach tego nie pokazują ! Na krańcach stref (ul. Wyszyńskiego i koniec Bytomskiej) parkometry były praktycznie puste !
To ja się pytam skoro wszyscy mówią, że tak dzielnie płacili to gdzie są te pieniądze?
Ja widziałem na własne oczy pustą SPP, a boczne uliczki zapchane na full, tak, że ludzie stawali na zakazach ! np. pod Apogeum, czy koło kościoła św. Trójcy.

Dobrym pomysłem jest natomiast powiększenie parkingu przy UM i wprowadzenie systemu tablic z informacją o pustych miejscach. Warto by pomyśleć o ustawieniu znaków przy Wyszyńskiego czy Bytomskiej parking do 2 h, wtedy ograniczy się reklamy, które stały i zajmowały miejsce.

anonim, a co :)
anonim, a co :)
7 lat temu
Reply to  Zdecydowany

A czy zgłaszał Pan takie pojazdy, które stawały na zakazach?

Zdecydowany
Zdecydowany
7 lat temu

Oczywiście 😀

Joanna
Joanna
7 lat temu

Szkoda, to było dobre rozwiązanie, można było zrobić szybkie zakupy w centrum Piekar.

Arleta
Arleta
7 lat temu

Śledzę ten temat od początku i z tego co wiem nie było dla miasta żadnych zysków z parkomatów więc absolutnie jestem ZA likwidacją i nie chodzi mi tutaj o 1zł 🙂

ST
ST
7 lat temu

Przez moment było normalnie, kto chciał stanął, kupił, odjechał, zapłacił 50 gr lub złotówkę. Teraz znów będą przed sklepami stały samochody ich właścicieli którzy będą lamentować i płakać że spada im sprzedaż. Najlepiej Panie Krzysztofie niech Pan zrobi kolejny ukłon w ich stronę – proszę im z budżetu miasta dofinansować sklepy, a najlepiej do tego raz w tygodniu na koszt miasta umyjmy im auta, będzie wtedy ładniej wyglądało nasze “centrum”.
Ale oczywiście to jest korzystne dla wszystkich mieszkańców, pewnie było przeprowadzone referendum. Szkoda słów, a wydawało sie że będzie lepiej…

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  ST

Widzę że większosc z komentatorów kupiła prawo jazdy na przysłowiowym targu. Ja tam nie miałem problemu nigdy zaparkować tylko trzeba ogarniać samochód a nie potrafić jeździć tylko do przodu.

Tomasz Opara
Tomasz Opara
7 lat temu
Reply to  Anonimowo

Gdzie niby były te miejsca? Na Wyszyńskiego zwykle ani mucha się nie wciśnie. Parkowanie równoległe to akurat mój ulubiony sposób parkowania.

Precz z SPP.
Precz z SPP.
7 lat temu

Jadąc dziennie obok marcredo można zauważyć od czasu wprowadzenia strefy że jest więcej samchodów i ludzi w sklepach, szczególnie rossmann czy intermarche i jak ci pracownicy mają nie chwalić parkomatów. Co można robić za wielkie zakupy na Szarleju? a z nie których komentarzy wynika jakby dziennie zostawiali setki złotych w sklepach i ładowali pełne bagażniki. Druga rzecz, czy jest konieczność dojazdu pod same drzwi i tak najczęściej jak już to odwiedza się kilka sklepów więc nóżki i tak dreptają więc zostawiając auto kilka metrów dalejbjakoś się dojdzie i nie ma problemu. Ludzie Piekary to nie Katowice czy inne duże miasto gdzie zjeżdżają się z całego województwa i można na tym zarobić bo o to głównie chodzi a nie o to żeby interesantom było lepiej. Odpowiadając jeszcze panu Viktorowi czy trzeba pytać? można ale można obserwować boczne uliczki, parkingi porównując ze strefą i wtedy juz pytać chyba nie trzeba, każdy ma prawo miec swoje zdanie. Jednym jest to płatne parkowanie na ręke innym nie a tych jest zdecydowana większość. Pozdr

Jaś
Jaś
7 lat temu

I bardzo dobrze!

OBSERwator23
7 lat temu

Strefa powinna na siebie zarobić, a przy obecnym obłożeniu jest to niemożliwe.
Dlaczego miasto ma dopłacać do strefy skoro wiadomo, że naszej gminy na to nie stać. Na chwilę obecną koszt utrzymania strefy jest czterokrotnie wyższy niż wpływy z niej. Moim zdaniem można lepiej wydać pieniądze mieszkańców. Aby strefa wyszła na zero należałoby wielokrotnie podnieść opłatę, a to może spowodować jeszcze mniejsze wypełnienie strefy.

Damian Harazim
Damian Harazim
7 lat temu
Reply to  OBSERwator23

Koszt utrzymania czterokrotnie wyższy niż wpływy?

cyt: “wg. szacunków wpływy pokryją koszty obsługi, zysków z tego projektu nie przewiduje się, a w każdym razie nie w takim zakresie, żeby można było mówić o ich przeznaczeniu na coś sensownego”
K. Turzański

Projekt zakładał wydatki i zyski na tym samym poziomie, a w rzeczywistości mamy dopłacać czterokrotność wpływów?

Kto ten projekt przygotował?
Czy powinna ta osoba piastować jakiekolwiek stanowisko decyzyjne?

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  Damian Harazim

Na szczęście nie ty, bo mógłbyś sobie z nim rękę podać. Szacunki to mimo wszystko zawsze szacunki.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  OBSERwator23

Jak na początku listopada ludziom, którzy nie wykupili biletów za parkowanie rozdawano zamiast mandatów ulotki z PROŚBĄ o uregulowanie opłaty następnym razem to nic dziwnego, że ludzie nie płacili za bilety, bo po co? Wystarczyło się przejść ulicą Wyszyńskiego żeby zobaczyć ilu kierowców wykupiło bilet i można było policzyć ich na palcach jednej ręki. Gdyby kierowcy otrzymywali mandaty tak jak w każdym innym mieście to ludzie zaczęliby płacić i strefa by na siebie zarobiła.

OBSERwator23
7 lat temu
Reply to  Anonimowo

Wystawiono 90 mandatów, co łatwo policzyć jak dają kwotę.

M.K.
M.K.
7 lat temu
Reply to  OBSERwator23

Zapomniałeś o bardzo istotnym wyrazie w Twojej wypowiedzi: BEZPRAWNIE.

OBSERwator23
7 lat temu
Reply to  M.K.

Staram się pisać o faktach. Nic mi nie wiadomo o bezprawnym wystawianiu mandatów. Jeżeli są bezprawne, to nie ma potrzeby ich płacić.

M.K.
M.K.
7 lat temu
Reply to  OBSERwator23

Aby pobierać opłaty za parkowanie i nakładać opłatę dodatkową za nie opłacenie postoju SPP musi być odpowiednio oznakowana – zgodnie z przepisami stosownego rozporządzenia.
Znak D-44 informujący o wjeździe do SPP ma w przepisach określony wzór który jest przedstawiony w formie graficznej jak i opisowej.
Tablice ustawione na piekarskich ulicach znakami D-44 NIE SĄ.
Zatem formalnie SPP nie ma i każde wezwanie do uiszczenia dodatkowej opłaty jest BEZPRAWNE.
Kilkakrotnie już pisałem o nieprawidłowościach w oznakowanie SPP i p. Krzysztof ani razu się nie odniósł do tego. Ale cichaczem ZGK sukcesywnie poprawia te błędy. Przykład: dopiero niedawno na Wyszyńskiego postawiono znaki pionowe dotyczące sposobu parkowania. A przepisy jak i orzeczenia sądów administracyjnych mówią jasno: opłaty za parkowanie można pobierać gdy miejsca postojowe są oznakowane znakami pionowymi i poziomym.
Szumnie robi się porządki, prostuje różne sprawy, mówi się że postępuje zgodnie z literą prawa a w tym przypadku ewidentnie łamie prawo.
Z przykrością muszę to stwierdzić – czysta hipokryzja.

Anonim
Anonim
7 lat temu
Reply to  OBSERwator23

Może lepiej zamiast do kina dopłacać do strefy bo więcej ludzi na tym skorzysta.

achim
achim
7 lat temu

tragedia kto nami rządzi było tak fajnie radnym chyba było szkoda 50 groszy jak jechali na prezydium albo tam mieszkajom

AS
AS
7 lat temu

No to skończyło się zakupowanie w centrum Piekar. Znów właściciele sklepów i kamienic będą całymi dniami zajmować miejsca parkingowe i zastanawiać się, dlaczego nie mają klientów przyjezdnych. Likwidować coś, co w końcu pozwalało stanąć na ul. Wyszyńskiego, zapłacić 1zł i spokojnie zrobić zakupy. Kpina.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

świetna decyzja,
tyle w temacie

Viktor
Viktor
7 lat temu

Wyłączył pan możliwość komentowania na FB 🙂 to zapytam tu .
Kogo pytaliście ??? Liczba mieszkańców 58000 za likwidacją na pana blogu opowiedziało się 373 osoby .Psujecie jedną z lepszych rzeczy jaka została wprowadzona za waszej kadencji . Komu robicie dobrze bo chyba nie mieszkańcom Piekar Śląskich tylko garstce przedsiębiorców !!!

Damian Harazim
Damian Harazim
7 lat temu
Reply to  Viktor

Wychodzi zatem, idąc Twoim tokiem myślenia, że na 58000 mieszkańców, tylko trzy bronią regularnie różnych decyzji S. Korfantego.
Sam Korfanty i… no właśnie, nawet brak lojalności w rodzinie? 😉

Fajnie ułozone dane pod wypowiedź 🙂

Aga
Aga
7 lat temu

Szkoda. To było dobre rozwiązanie. Teraz znów nie będzie można parkować. Wszyscy pracownicy zastawią miejsca i do godziny 18 będzie tylko można pomarzyć o parkowaniu. Uważam, że dużo sklepów na tym traci. Ja osobiście wolę pojechać na zakupy do Agory – bez stresu o wolne miejsca.

Km
Km
7 lat temu

Widzę ,ze wiele osób podziela tu moje zdanie . Mi rowniez jest przykro ,ze wielu moich klientów obniży komfort zakupów . Jeżeli znowu chodzi o ilośc parkujących ,to rotacja była duza . Z reguły do 30 minut. Bacznie ,to obserwowałam . Co do ankiety ,to przypuszczam ,ze była to niewielka ilośc respondentów . Do nas w Centrum Szarleja nikt nie zawitał . Tyle w temacie!!

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  Km

Dane o rotacji powinny wynikać z wpływów i ilości biletów a nie “bacznych obserwacji”. Ale proszę się przedstawić i powiedzieć o jakim sklepie mówimy – tak z ciekawości pytam

Anonim
Anonim
7 lat temu
Reply to  Anonimowo

Widziałem wiele samochodów bez biletów a parkingowi ich nie ścigali. Może to była przyczyna niskich wpływów? Strefa była super – szło zaparkować o każdej porze dnia.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  Anonim

Ja się obawiam, że zatrzymując się naprzeciw przystanku przy Bazylice to ciężko się zorientować, że wogóle trzeba płacić, bo chyba nie ma automatu w zasięgu wzroku.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

na Bytomskiej przy Kalwari jakoś nie widać popierających parkomaty, strefy puste a boczne ulice (np Londera) cały dzień zapchane, mieszkańcy ościennych ulic nie mją gdzie zaparkować no chyba że w strefie, także pisać w internecie każdy może że super szybko idzie zrobić zakupy a parkują i tak za darmo…

bosia
bosia
7 lat temu

ZOSTAWIC PLATNA STREFE naprawdę dalo się odczuc luksus parkowania za marne grosiki.Wroci znow parkowanie caly dzień przed sklepem przez wlascicieli sklepow bo tylko oni na tym trochę stracili .Bardzo wielu moich znajomych jest rozczarowanych likwidacja parkomatow.

Damian Harazim
Damian Harazim
7 lat temu
Reply to  bosia

Stworzyć nową, ale w lepszej formie niż to co było…
Nie wybierać fragmentów ulic, a objąć zasięgiem po prostu jakiś obszar.
Poza tym oddać te parkomaty i zastąpić je chętnymi bezrobotnymi zarejestrowanymi w piekarskim UP. I pobór opłat i pracownicy obsługujący SPP w jednym.
Dodać karty mieszkańca uprawniające do wykupu abonamentów.

Można to zrobić na nowo i mądrzej 🙂

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  Damian Harazim

Zastąpienie maszyn ludźmi w tym wypadku mądrzejsze ? Ciekawe kto dopłaci do tych pracowników ty albo budżet miasta ? Daj najpierw komuś do przeliczenia te “mądrości”.

Damian Harazim
Damian Harazim
7 lat temu
Reply to  Anonimowo

Ludzie w kamizelkach “Obsługa Strefy Parkowania” też pieniądze dostawali, pomimo postawionych parkomatów. Jaki więc dodatkowy koszt będzie ponosiło miasto gdy zastąpi ich “Parkingowy”?

Adam
Adam
7 lat temu

Kto bogatemu zabroni.

diter
diter
7 lat temu

Kolejny nietrafiony pomysł za który płacimy wszyscy. A tak fajnie się stało pod UM za 50gr

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

🙂

JUICE
JUICE
7 lat temu

Teraz jak można spokojnie zaparkować to likwidują … Chore

M.K.
M.K.
7 lat temu

“Wykonane” to będzie jak przestanie się pobierać opłaty za postój, które de facto są pobierane bezprawnie bo SPP w Piekarach formalnie nigdy nie zaistniała.
Dlaczego?
Panie Krzysztofie niech Pan sobie porówna wzór znaku D-44 określony w przepisach z tablicami jakie ustawiono na drogach w Piekarach.
Widzi Pan różnicę?
Zastanawiam się jak to się stało, że taki bubel przeszedł? Czy osoba bądź osoby odpowiedzialne za SPP mają problemy ze zrozumieniem tego co jest napisane w przepisach?

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Skutek likwidacji parkometrow będzie taki że centrum zapcha się samochodami pracowników, właścicieli sklepów. Będą stały od rana do wieczora a my jako kupujący nie będziemy mogli zaparkować tak człowiek zapłaci parę groszy i może swobodnie zaparkować proszę o tym pomyśleć bo to fatalna decyzja

beta
beta
7 lat temu
Reply to  Anonimowo

Dla mnie decyzja dobra bo jakoś ludzi którzy chca płacic te pare groszy to nie ma a parkingi przy biedronce czy polo są zapchane bo ludzie parkuja i ida na miasto a ci co przyjada na zakupy do tych konkretnych sklepów nie maja gdzie zaparkowac ja nie raz musiałam jechać na strefę płatna i iśc na zakupy do biedronki mimo tego że mogłabym parkowac na parkingu sklepu

zieju
zieju
7 lat temu

Robicie z ludzi glupkow za przeproszeniem znowu pojda pieniadze od obywateli. Bo komus jest drogo zaplacic 50 groszy. Zamiast likwidowac zrobic ulice jedno kierunkowe np. Ul zwirki i kolo kosciola hedna strona a kosciuszki i ulica kolo UM druga strona i macie pi klopocie. Niech pan jedzie sobie samochodem jak zlikwidujecie parkomaty na wyszynskiego i zostawi samochod gdzies na poczatku ulicy o godzinie 12 a po 2 zamiast likwidowac i kase wydawac to moze zrobcue glosowanie na temat ocieplenia starego osiedla bo pani prezydent zapomniala co obiecywala tu zrobic

Kasia
Kasia
7 lat temu
Reply to  zieju

Ulica Żwirki jest jednokierunkowa, o ile mi wiadomo 😉
A co do ocieplenia – nie od razu Rzym zbudowano, panie Zieju. Widać, że nie czyta Pan bloga i nie interesuje się jakie inwestycje pożerają większość pieniędzy z budżetu miasta. W ciągu jednego roku urzędowania władza miała podłączyć do CO całe stare osiedle? Ciekawe skąd brać na to środki! Poprzednik przez 12 lat nie potrafił zadbać o komunalne zasoby a nowi maja zrobić wszystko jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  Kasia

A może z naszych czynszów ma brać środki? Moje mieszkanie ma 45m2 i za 3 osoby płacę 720zl czynszu. Od nowego roku będę płacić prawie 800zl..ciekawa jestem co ZGM robi z tymi pieniędzmi.. Skoro na żadne naprawy i remonty nie ma pieniędzy.. Już nie wspominając o centralnym.

Lukasz
Lukasz
7 lat temu

Oczywiście, że wszyscy właściciele sklepów w ankiecie oznaczyli, że im przychody spadły. Wszystko po to żeby oni oraz ich pracownicy mogli spokojnie podwieźć swoją dupę prosto pod drzwi swojego biznesu 🙂 w ogóle zastanówcie się jak można wyciągać jakiekolwiek wnioski o spadających przychodach po 20 paru dniach? To jest okres zupełnie nieistotny statystycznie. Po prostu daliście się zmanipulowac.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  Lukasz

czyli właściciele działają na szkodę klientów i swoją własną, żeby wygodnie parkować…ciekawa teza

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  Lukasz

Załóż swój biznes a Później wysuwaj takie tezy.

bezpartyjny
bezpartyjny
7 lat temu

moze nie na temat b…ale cos takiego mozna znaleśc w internecie… http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/56,139077,19243311,tutaj-nowy-plac-zabaw-jest-powodem-do-dumy-tak-wyglada,,1.html

prywatny przedsiebiorca
prywatny przedsiebiorca
7 lat temu

Najgorzej na świecie i znów wszyscy lokatorzy kamienic na Bytomskiej zaczną parkować na głównej ulicy…

Bartek
Bartek
7 lat temu

Czyli lepiej mieć puste chodniki? Bo jakoś nie widać aby strefa przynosiła wzrost klientów, a wręcz przeciwnie…

Km
Km
7 lat temu
Reply to  Bartek

Nie zgadzam sie . Moje klientki -kobiety pracujące i szybkie robiąc . 20 min. i zakupy zrobione ,zero jeżdżenia wokół i tel .niestety nie mam gdzie zaparkować . Podjade innym razem.

Mateusz
Mateusz
7 lat temu

dokładnie , w końcu można było zaparkować na szarleju i coś kupić w sklepach. Pozostają centra handlowe z duzymi parkingami .

..Bożena
..Bożena
7 lat temu

Super. Pomimo że nie mam prawka

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  ..Bożena

dokładnie, decyzja 100% trafna
Piekary to nie Bytom czy Katowice