KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2016-07-29

Wskakujcie na rowery!

Piekarska Masa Krytyczna wyjedzie dziś po raz trzynasty na ulice Piekar Śląskich. Co to oznacza? Otóż wspólnie, w tempie rodzinnym przejedziemy przez miasto. Dzieciaki bez problemu dają radę. Tradycyjnie spotykamy się o 18.00 pod Urzędem Miasta. Przyłączycie się? Zapraszam!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hajer
hajer
6 lat temu

zaś te hadziaje sparaliżują miasto, nie idzie kajś jechać po lasach!!!

Wojtek
Wojtek
6 lat temu
Reply to  hajer

Koszt budowy 1km drogi gminnej to ~powyżej 4 milionów złotych, samochód poruszając się po drodze emituje sporo hałasu i trujących spalin. Koszt wybudowania 1km dobrej ścieżki rowerowej to ~500-700 tysięcy złotych. Jadąc rowerem praktycznie nie generuje się hałasu, nie mówiąc już o spalinach. Dodatkowo aktywność fizyczna wpływa korzystnie na zdrowie, więc statystycznie każdy rowerzysta jest mniejszym obciążeniem dla służby zdrowia. I kto tu jest hadziajem? Może społeczeństwo zmądrzeje i zabroni poruszania się samochodami? Doprawdy nie widzę powodu trwonienia podatków na takich ignorantów.

papa
papa
6 lat temu
Reply to  Wojtek

no już widzę transport bananów z Brazylii na rowerze no to pojechałeś po bandzie

Wojtek
Wojtek
6 lat temu
Reply to  papa

A gdzie jest napisane o transporcie bananów lub chociaż o transporcie zbiorowym? Z treści mojego wpisu można chyba prosto wywnioskować, że chodzi o przemieszczanie swoich szacownych czterech liter z punktu A do punktu B, tam gdzie jest to możliwe np. do sklepu, urzędu, pracy, parku itp, gdzie odległość na to pozwala. Problem polega właśnie na rozumowaniu takim jak Twoje, że jak ktoś lubi rower i uważa samochody za szkodliwe (bo takie po prostu są), to nie znaczy że nie rozumiem konieczności i korzyści korzystania z nich. Ale ile można? 400m do sklepu czy Kościoła samochodem??? Litości! Nóg nie macie? I najważniejsze – nie widziałem jeszcze rowerzysty, który zmusza kierowcę samochodu do opuszczenia drogi, ale kierowców samochodów trąbiących i “pozdrawiających” soczyście rowerzystów owszem. Mądrzejsi mają u siebie tak: https://www.youtube.com/watch?v=n-AbPav5E5M

papa
papa
6 lat temu
Reply to  Wojtek

“Może społeczeństwo zmądrzeje i zabroni poruszania się samochodami? ” piszesz bzdury , których nie rozumiesz proponuję abyś zaczął myśleć a nie tylko pedałował a jak nie podoba się Tobie Polska to się przeprowadź do Holandii .

Jacek
Jacek
6 lat temu
Reply to  papa

Niektórzy chyba nie wyczuwają ironii nawet gdy ta warczy i gryzie ich w (_!_).

Damian Harazim
Damian Harazim
6 lat temu
Reply to  hajer

Hadziaje….
Pokaz kultury jak nie wiem co.
Tobie jedyne co sparaliżowało, to kulturę.
Nie chcesz, to nie jedź i od innych się odczep.

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

wysokie C i niska kultur co za słowo hadziaje ???

Anonimowo
Anonimowo
6 lat temu

Jazda na rowerze jest ok. Ale żeby było bezpiecznie to może rowerzystów wyposażyć na co dzień w kamizelki odblaskowe.Wtedy naprawdę będą widoczni dla kierowców i bardziej bezpieczni.

Jaś
Jaś
6 lat temu
Reply to  Anonimowo

Kamizelki to nie jest najlepsze rozwiązanie: po kilku praniach to już nie jest tak odblaskowe jak wcześniej…

Natomiast na wieczór i noc – lampka z porządną żaróweczką LED. Wcale nie są tak drogie, a widać to to naprawdę z daleka, znakomicie poprawia widoczność.

z Osiedla
z Osiedla
6 lat temu

A jakim obciążeniem dla środowiska są Ci co pala śmieci w piecu ? Niesamowite jak ludzie trują się sami. Nie rozumieją, że to co z komina im wyleci to zaraz za oknem swoim i sąsiada spadnie. A potem sobie tak jeden z drugim pomidory posadzi i pomyśli, że zdrowe 🙂
Potrzebna by była akcja uświadamiająca “nie truj siebie i sasiadow”