KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2016-11-23

Prezydent Andrzej Duda wróci do Piekar Śląskich w przyszłym roku

Prezydent RP Andrzej Duda złożył wieniec pod Kopcem Wyzwolenia, modlił się w piekarskiej Bazylice (to była jego pierwsza wizyta w sanktuarium), rozmawiał z samorządowcami w Urzędzie Miasta (gabinet Prezydent Sławy Umińskiej-Duraj stał się przez chwilę gabinetem Prezydenta RP) i spotkał się z mieszkańcami w Parku Wolności.  Prezydent mówił o historii, ale także o przyszłości Piekar Śląskich, o inwestycjach i wyzwaniach, które przed nami stoją (wykazał się dużą znajomością naszych miejskich spraw) – między innymi o szansie, jaką dla naszego miasta jest program Mieszkanie Plus, do którego jesteśmy zgłoszeni. Tłumy, które przyszły na to spotkanie nie były zawiedzione i zgotowały prezydentowi gorące powitanie. Andrzej Duda znalazł czas na osobiste spotkania, rozmowy i zdjęcia. W naszym mieście spędził ponad dwie godziny (to dużo i mało) i zapowiedział przyjazd w przyszłym roku. Widać dużą życzliwość wobec naszego niewielkiego, ale znanego, co sam podkreślał, miasta. W czasie swojej wizyty Prezydent RP Andrzej Duda zaprosił do gabinetu prezydent Sławę Umińską-Duraj na prywatną rozmowę. Dotyczyła prowadzonych i planowanych przez nasze miasto inwestycji oraz przedsięwzięć. Tematem wiodącym był nowy Szpital Miejski, ale także problemy mieszkaniowe – poza budową nowych mieszkań komunalnych, projekt wykupu byłych mieszkań zakładowych. Prezydent Andrzej Duda poznał prezesa naszego szpitala (stwierdził, że jak prezes wykańcza szpital, to sam musi być wykończony) oraz spółki Nieruchomości-Brzeziny. Jak powiedziała prezydent Sława Umińska-Duraj – przy odpowiednim wsparciu i życzliwości – jesteśmy w stanie sobie poradzić z najtrudniejszymi wyzwaniami. To była naprawdę udana wizyta, w moim przekonaniu bardzo ważna dla Piekar Śląskich. Wśród gości byli między innymi Wojciech Kolarski – podsekretarz stanu ds. kultury, dziedzictwa narodowego i dialogu społecznego, Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, posłowie – na czele z Przewodniczącym Rady Regionalnej PiS Wojciechem Szaramą, czy ppłk Grzegorz Gdula z 34 Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej. Pod względem organizacji zarówno Kancelaria Prezydenta, jak również Biuro Ochrony Rządu wystawiło nam najwyższe noty – w tym miejscu serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowania. Jedyny niepotrzebny akcent stanowi zatrzymanie w rejonie Bazyliki osoby posiadającej “niebezpieczne narzędzia” o czym szeroko rozpisują się media. Chociaż działo się to przed przyjazdem prezydenta do naszego miasta – temat stał się niezwykle gorący. Dla mieszkańców naszego miasta, radnych uczestniczących w spotkaniu oraz wszystkich gości – zupełnie inne rzeczy były ważne.

Specjalne podziękowania dla klasy policyjnej Zespołu Szkół nr 1, która wspierała BOR podczas spotkania i dla uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych, którzy przygotowali poczęstunek dla Prezydenta RP.

Radio Piekary – Relacja z wizyty Prezydenta RP
Relacja na stronie UM

PS. Z radnymi Obywatelskiego Klubu Radnych: Heleną Warczok, Natalią Ciupińską-Szoską, byłym prezydentem Andrzejem Żydkiem, Maciejem Czempielem i Łukaszem Ściebiorowskim (w kolejności od lewej) zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z prezydentem RP Andrzejem Dudą.

,

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
Krzysiek
5 lat temu

Byłem przez chwil kilka przechodząc, kiedy przemawiał w Parku przy Ziętka. Gość ma charyzmę do kwadratu, wie jak przemawiać, wie o czym mówić i wie jak jest. Nie ma co gadać, drugą kadencję ma w garści. I tego mu życzę (szczególnie za jego politykę historyczno-patriotyczną która mu świetnie wychodzi). Wreszcie prezydent, którego nie muszę się wstydzić… Bogu dzięki.

Rafał
Rafał
5 lat temu
Reply to  Krzysiek

To prawda charyzmę ma tylko szkoda że że z kurzymi ma problem. A polityka historyczna chyba wolę prawdę historyczną a nie polityczną która rybką trąci i lubi odbiegać od prawdy i faktów taka nowa wersja historii ala PRL.

Krzysiek
Krzysiek
5 lat temu
Reply to  Rafał

Żołnierze Niezłomni na przykład to dla Ciebie nowa wersja historii ala PRL? Litości.

Janina
Janina
5 lat temu
Reply to  Krzysiek

Czy żołnierzem niezłomnym zostaje się dopiero po śmierci? Zobacz jak PIS traktuje i traktował tych żyjących jeszcze niezłomnych. Nie pamiętasz jak powstańcy byli w sporze z Maciarewiczem o apel poległych? Nie pamiętasz, jak PIS-owcy “wycierali sobie gębę” powstańcem Bartoszewskim tylko dlatego, że popierał PO a nie PIS? A pamiętasz może PRL-owskiego prokuratora Piotrowicza, który poza procesami PRL-owskimi wsławił się w 2001 r. umorzeniem śledztwa o molestowanie dzieci przeciwko proboszczowi z Tylawy (który ostatecznie został skazany prawomocnym wyrokiem w 2004). Dla Piotrowskiego było normalne, że proboszcz gładził dzieci po miejscach intymnych itp. Dziś Piotrowski jest czołowym politykiem PIS – wyznającej chrześcijańskie wartości. Jeśli jeszcze nie widzisz, że PIS tworzy własną historię Polski (czemu ma m.in. służyć reforma edukacji – będą nowi ludzie na stanowiskach, nowe podręczniki, nowe programy nauczania) to już pewnie tego nie zobaczysz. Jak to mówią, racja jest jak dupa – każdy ma swoją. Może PIS nie jest gorszy jak PO czy SLD. Ale też nie są lepsi.

Rafi
Rafi
5 lat temu
Reply to  Janina

Bartoszewski był oszustem pełnym nienawiści i jady w sobie. Zwolniony z więzienia Auschwitz, żeby wydać Polaków, którzy byli nieposłuszni, którzy spiskowali przeciw Hitlerowi. Wszystko jest w Internecie jakim był Bartoszewski złym człowiekiem. Przypisał sobie wszystkie zasługi od Witolda Pileckiego. Bartoszewski to zdrajca Narodu Polskiego.

Janina
Janina
5 lat temu
Reply to  Rafi

Nie będę obrońcą Bartoszewskiego, bo wypowiedziało się na ten temat wielu historyków i świadków tamtych wydarzeń (trzeba tylko wiedzieć gdzie szukać w Internecie). Zwalnianie niektórych więźniów jest potwierdzone wieloma dokumentami, m.in. wspomniany przez Pana Witold Pilecki, w swoim raporcie napisał, że w czasie jego pobytu zwolniono np. osoby współpracujące z nim w obozowym ruchu oporu (nie wiedząc oczywiście o ich działalności). Tak więc twierdzenie, że zwalniano tylko kolaborantów świadczy, że absolutnie nie zna Pan historii a opiera się jedynie na tym, co na talerzu podadzą Panu w TV TRWAM, REPUBLIKA lub od roku w TVP. Tak łatwo rzucać oskarżeniami typu: zdrajca, zaprzaniec, lewak, gorszy sort, opcja niemiecka itp. Dla PIS-owców zdrajcą jest każdy, kto nie popiera Kaczyńskiego. Pewnie i sam Pilecki, gdyby dożył dzisiejszych czasów a nie popierał polityki PIS, też zasłużyłby sobie na to miano z waszych ust. I tylko zastanawiam się, jak ten język nienawiści łączycie z nauką Jezusa. “Nie sądźcie abyście nie byli sądzeni”. Mówi to Panu coś? Zobaczymy za 10-20 lat jak PIS będzie ocenione przez historię 🙂

Jacek
Jacek
5 lat temu
Reply to  Rafi

“Wszystko jest w Internecie” Borze zielony, jak ja śmiechłem z tego, posługując się internetowo-memową nomenklaturą. W internecie są także informacje, że Barack Obama to reptilian próbujący przejąć władzę nad planetą, piramidy wybudowali kosmici, niepodważalne dowody, że Jezus był mężem Marii Magdaleny, czarnoskóry papież oznacza koniec świata, największymi mocarstwami rządzą iluminaci (albo Żydzi, jeśli ktoś wyżej ceni Protokoły Mędrców Syjonu), a w Smoleńsku rozpylono gaz, sztuczną mgłę oraz strzelano do samolotu. O wszystkim można poczytać w internecie, to wszystko prawda!

Janina
Janina
5 lat temu
Reply to  Krzysiek

Hitler też miał charyzmę. Pewnie jego wyborcy mówili dokładnie to co Ty powyżej. Czy to znaczy, że miał rację? Nie, to tylko znaczyło, że miał sprawnie działający aparat propagandowy. Dlatego PIS pierwsze co zrobił, to wymienił większość dziennikarzy w TVP na dziennikarzy z TV Republika i TRWAM. A jak to się skończy u nas, czas pokaże. Póki co, skłócono nas z wszystkimi w Europie (poza Węgrami). Prezydentowi życzę oczywiście jak najlepiej, ale mu nie ufam. Mówi to co ludzie chcą usłyszeć, jak każdy polityk – a podobno ta opcja miała być lepsza, uczciwa.

Damian Harazim
Damian Harazim
5 lat temu

Takie czasy, tania sensacja się sprzedaje i trzeba na siłę tworzyć otoczkę. Bo po co pisać o pozytywach. A są media, które wprost tworzą dodatkowe historie…

Richad
Richad
5 lat temu

A kto jest prezesem spółki “Nieruchomości-Brzeziny”. I co tam robili A.Żydek i J.Jagiełło? A Pani prezydent powinna zmienić stylistę(tkę), bo jest piękną kobietą a fryzurę miała dziś jak za PRL-u, wyglądała bardzo niekorzystnie i bardzo Ją ta fryzura postarzała.

wera
wera
5 lat temu
Reply to  Richad

Richad… odpowiem: jeden wymieniony przez ciebie jest prezesem nowej spółki. Zgadnij kto? …

RafalS
RafalS
5 lat temu
Reply to  wera

Skoro Żydek prezesuje w SM to obstawiam Jagiełłę 🙂

O Boże
O Boże
5 lat temu
Reply to  RafalS

Powiedzcie, że żartujecie 🙂

Iza
Iza
5 lat temu
Reply to  O Boże

no właśnie ja też się zastanawiam dlaczego wybrali na prezesa tego Pana:-(

Imam
Imam
5 lat temu
Reply to  RafalS

Ten musi być dobry . Ma łeb na karku : wiceprezes w wodociągach, rada nadzorcza w szpitalu, zarząd
Eko-parku, teraz jeszcze spółka Nieruchomości – Brzeziny. Robi wrażenie. Normalnie człowiek renesansu. A zaczynał jako szofer Korfantego w bordowej Lagunie… No cóż ,ostatnimi czasy historia
zna podobne przypadki ( Bolek-Mietek , Bul-Janik). Od razu powiem ,dla obrońców geniusza ,że zazdraszczam rozległości wiedzy i umiejętności w różnych fachach. O ile mogę zrozumieć zależności rurowe w wodociągach z żyłami i aortami na kardiologii lub innymi otworami na ginekologii to odległość
nieruchomości i wykupu mieszkań z Arrady od respiratora i wszelkiej maści farmakologii szpitalnej jest zbyt przepastna. Niewątpliwie pomocne było i jest doświadczenie rodziciela , znanego działacza związkowego a absolutnym hitem dla mnie osobiście jest giętkość kręgosłupa ( od pupila Stasia do
awansu u Krzysia) .Zazdraszczam…….

Leoncio
Leoncio
5 lat temu
Reply to  Imam

Normalnie Misiewicz. I to nasz, piekarski a na dodatek na dobre klika lat, zanim wymyślił go Maciarewicz. A ludzie mówią ,że Piekary to zadupie i nic innowacyjnego tu nie ma.
” To jest MIŚ, i my tym misiem zamykamy oczy niedowiarkom,…. co on robi ? ,…. on odpowiada na żywotne potrzeby społeczeństwa….) – czy jakoś tak…..Zresztą całość klasyki tutaj :https://www.youtube.com/watch?v=uPZj1p_smCA

Richad
Richad
5 lat temu
Reply to  wera

Jeśli to jest Jagiełło to ciężko mi w to uwierzyć, przecież to poplecznik Korfantego.

Andrzej
Andrzej
5 lat temu
Reply to  Richad

i te zdjęcia poszły na całą Polskę i co sobie można pomyśleć o Piekarach miasto z PRL

Też prawda
Też prawda
5 lat temu
Reply to  Richad

W normalnej fryzurze wygląda normalnie i dobrze, a z takimi “gwiazdorskimi” fryzurami potem jest taka tragedia.

Jan
Jan
5 lat temu

Bo udał nam się duda i wszystko nam się uda

Jacek
Jacek
5 lat temu

Panie Krzysztofie, pozwolę sobie na małą uwagę w kwestii męskiej elegancji, co rzuciło się też w oczy na ostatnim zdjęciu: koszmarnie za długie nogawki spodni i także zbyt długie rękawy marynarki. I piszę to całkiem życzliwie, po prostu warto zwrócić na to uwagę, bo są to elementy budujące wizerunek wśród odbiorców (nawet podświadomie). Warto zwrócić się ku klasykom; a że wiem, iż jest Pan człowiekiem z kulturą popularną raczej obeznanym, to warto wspomnieć, że klasycznie eleganckie ubiory często nosił przykładowo Bond i nie można im raczej odmówić harmonii, właściwych proporcji czy długości (i żeby nikt mi nie zarzucił jakiegoś nowomodnego zachęcania do spodni obcisłych czy do połowy łydki – a gdzie tam; warto po prostu spojrzeć jaka jest prawidłowa, klasyczna długość spodni, która obecna była już w Bondach z Connerym 50 lat temu – a co trudno przecież nazwać hołdowaniem dzisiejszej nowomodzie: http://www.bondsuits.com/wp-content/uploads/2013/10/Flannel-Trousers.jpg).
Wiem, że nie ma Pan zbyt łatwej figury, ale mając podobny problem, zapewniam, że poprawienie nieco swojego stroju, niesamowicie korzystnie wpływa na własny wizerunek.
Pozdrawiam serdecznie

Damian Harazim
Damian Harazim
5 lat temu

Żeby zobaczyć jak “działają” idioci w mediach wystarczy przeczytać tagi na stronie Telewizji Silesia:

“piekary slaksie, zamach na prezydenta dude, zamach na dudę, zamach na prezydenta, zamach na prezydenta w piekarach duda”.

Przebili chyba poziom Faktu…

Www
Www
5 lat temu

Wszystko ładnie, pięknie ale jak to Pan określił “niepotrzebny akcent” i tak rzutuje na całą wizytę Prezydenta RP. Powinien Pan przedewszystkim podziękować piekarskiej Policji za ich wkład i zaangażowanie przy ochronie Prezydenta Dudy, mieszkam obok parku i widziałem jak kilka godzin przed wizytą Prezydenta zabezpieczyli park. Wkońcu to dzięki ich kulturalnej ale i zdecydowanej postawie nie doszło do kolejnych zakłóceń. Dlaczego spotkanie nie odbyło się na Kopcu (wyremontowanym za kilka milionów) a gnietliśmy się w małym, obskurnym parku? Już widzę że ojców sukcesu jest wielu, ale…

Rafi
Rafi
5 lat temu

Było wspaniale 🙂 Chciałoby się, aby nasz Prezydent RP Andrzej Duda był w naszym mieście jak najdłużej, aby poznać go dokładnie, spędzić z mieszkańcami czas, zrobić promocję i zachęcić turystów do odwiedzania naszego pięknego MIASTA, który rozwija się dzięki ciężkiej pracy samorządu 🙂