KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2017-09-27

W nocy i w święta – do Szpitala Miejskiego

UWAGA! Ważna zmiana dotycząca nocnej i świątecznej opieki medycznej. Od 1 października, o godz. 00.01 usługę świadczyć będzie piekarski Szpital Miejski! W jednym miejscy będzie dostęp do wszystkich niezbędnych usług medycznych, a na dyżurze zawsze będzie obecny pediatra.

– Do dyspozycji pacjentów będzie zarówno pediatra, jak i lekarz ogólny. W skład zespołu wchodzą także dwie pielęgniarki. W Piekarach Śląskich był cały czas problem z opieką pediatryczną. Nie posiadamy oddziału pediatrii, a nie każdy lekarz podejmuje się leczenia dziecka. Jeżeli pojawiła się tak możliwość to z niej skorzystaliśmy. – mówi dr Marek Just, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Piekarskiego Centrum Medycznego.

– Jestem przekonana, że to zmiana dobra dla pacjentów, a już wkrótce, po otwarciu nowego budynku – znacznie poprawią się także warunki, w których będzie udzielana pomoc. Cieszę się, że udało się zadbać o najmłodszych pacjentów, wiem, że to potrzebne i że takie są oczekiwania mieszkańców. W przyszłości chcielibyśmy jeszcze większy nacisk położyć na ochronę zdrowia maluchów. Mamy pomysły, a wręcz plany dalszego rozwoju usług medycznych w tym zakresie – przekonuje Sława Umińska-Duraj, prezydent miasta.

Zdajemy sobie sprawę z wielu potrzeb, bardzo często na ich realizację w praktyce potrzeba sporo czasu. Żadnej z nich nie ignorujemy i staramy się wychodzić na przeciw oczekiwaniom mieszkańców. Skarg, uwag i próśb dotyczących pediatry było naprawdę dużo – toczyliśmy przecież dyskusję w tym temacie na facebooku – i dziś problem udało się częściowo rozwiązać. Dlaczego częściowo? Bo wśród oczekiwań jest przecież otwarcie w szpitalu oddziału dziecięcego. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie można także i ten cel zrealizować.

Wracając do zmian w opiece nocnej i świątecznej. Nowością jest nie tylko dyżur pediatry. Od 1 października wszystkie szpitale, które znalazły się w sieci mają obowiązek świadczenia nocnej i świątecznej opieki medycznej. W Piekarach Śląskich są to dwie placówki: Szpital Miejski i Urazówka. Dzięki współpracy – w przeciwieństwie do innych miast – zamiast kilku punktów opieki, będzie jeden, w którym lekarze udzielą fachowej i pełnej pomocy.

– Dzięki współpracy ze Szpitalem Miejskim i decyzji władz miasta to właśnie Szpital Miejski będzie przyjmował pacjentów – mówi doktor Zygmunt Klosa, zastępca dyrektora piekarskiej urazówki.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna przeznaczona jest dla osób, które muszą pilnie skorzystać z opieki specjalistów. Będzie można z niej skorzystać w dni powszednie między godzinami 18.00 a 8.00 oraz w weekendy i święta przed 24 godziny na dobę.

Zespół lekarsko-pielęgniarski będzie do dyspozycji pacjentów w budynku Szpitala Miejskiego (Piekarskie Centrum Medyczne) w Piekarach Śląskich przy ulicy Szpitalnej 11 (wejście od ulicy Janty). Wszelkich informacji na temat nocnej i świątecznej opieki medycznej można zasięgnąć pod numerem telefonu 32 284-40-50.

 

Zobaczcie materiał Radia Piekary i posłuchajcie wypowiedzi lekarzy

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Patrycja
Patrycja
5 lat temu

No i bardzo dobrze, bo opieka na Julce dawala wiele do zyczenia, lekarze nieuprzejmi bardzo!
Mam nadzieje, ze tu bedzie lepiej i kiedy czlowiek naprawde bedzie potrzebowal pomocy to bez laskawej miny lekarza ja uzyska.

Aleksandra Antoniak-Drożdż
Aleksandra Antoniak-Drożdż
5 lat temu

Świetna wiadomość! Najwyższy czas.

Agata
Agata
5 lat temu

W nawiązaniu do powyższej informacji, chciałabm się dowiedzieć w jakie dni do dyspozycji małych pacjentów jest pediatra????
W grudniu zostałam zmuszona do skorzystania z małym dzieckiem z usług piekarskiego Szpitala Miejskiego. Jednak podczas naszej wizyty niestety nie mieliśmy przyjemności spotkać pediatry (i zresztą nie tylko my wtedy). Zostaliśmy przyjęci przez lekarza medycyny rodzinnej. Samą wizytę pozostawię już bez komentarza …
Wynika więc z powyższego, iż w dalszym ciągu (jeśli potrzebujemy fachowej pomocy) pozostaje nam tułaczka z dziećmi do Bytomia bądź Chorzowa.
Rozczarowałam się…
“A miało być tak pięknie”.

Tatiana
Tatiana
3 lat temu

Niestety pediatry brak na dyżurze.

Agata
Agata
1 rok temu

W tym szpitalu nie leczą dzieci!!! Nas dwa razy odeslali do Bytomia bo w Piekarach nie ma pediatry , taka odpowiedź uzyskaliśmy!!!!!!!!

Alex
Alex
1 rok temu

Pielęgniarka która miała dyżur 27.07.21r nie ma za grosz empati ani wiedzy. Potrafiła jednak insynuować że mąż pewnie lubi alkohol A tak wogóle to powinien jechać do Czeladzi. W poradni nie ma nawet wózka inwalidzkiego aby przewieźć chorego na izbę przyjęć. Otórz córka zabrała męża z pracy w Świerklańcu i w ciężkim stanie z perforacją wrzodu żołądka zamiast bezpośrednio na izbę musiała przejść przez nocną opiekę. Mąż natychmias był operowany.Ale tej pani nie interesuje stan chorego A jak nie to niech zmieni zawód. Nadmienię że mąż jest abstynentem.