KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2017-09-28

Wy pytacie – ja odpowiadam!

Nurtuje Cię pytanie – zadaj je w komentarzu, a ja udzielę odpowiedzi. Staram się odpowiadać szybko, ale pamiętajcie Państwo, że nie cały czas siedzę przed komputerem, a niektóre rzeczy wymagają sprawdzenia. Czasami też jest weekend, dlatego proszę również o odrobinę cierpliwości.

To miejsce na zadawanie pytań, które nie mieszczą się w temacie wpisów, które zamieszczam. Chodzi o uporządkowanie dyskusji na blogu, która zaczyna się rozjeżdżać. Brak uporządkowania przeszkadza internautom w logicznym śledzeniu dyskusji.  Dlatego wszystkie pytania, uwagi itp. nie dotyczące bezpośrednio tematu poszczególnych wpisów będą trafiały tutaj.

Jak Wam się spodoba ten system i czy się przyjmie – pokaże czas. Dostęp do “pytań i odpowiedzi” jest łatwy. Po prawej stronie w kategoriach jako pierwszą z nich znajdziecie “Pytania i odpowiedzi”.  Jeśli coś Was nurtuje piszcie.

Przypominam także, że kwestie interwencji, pytań szczegółowych itp. warto kierować bezpośrednio na adres sos@piekary.pl. To skraca drogę do uzyskania odpowiedzi, bo bardzo często ja Wasze uwagi, wnioski itp. kopiuję i przesyłam mailem dalej do osób zajmujących się konkretną tematyką. Sprawdźcie – mam sygnały, że ten system także świetnie działa.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
827 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Klaudia
Klaudia
5 lat temu

Czy są może jakieś plany poprawy funkcjonowania parku na Osiedlu Wieczorka? Nie chodzi o jakieś milionowe zmiany, ale brakuje takich rzeczy jak oświetlenie, które bardzo słabo świeci czy śmietników przy ławkach (może wtedy butelki i inne śmieci nie leżały na trawie tuż za ławką).

Kamil
Kamil
5 lat temu

Witam. Renowacja parku na osiedlu Wieczorka to jedno ale utrzymanie go w czystości oraz utrzymanie bezpieczeństwa to drugie. Park koszony był w tym roku raz. Liście z jesieni roku 2016 leżą i gniją, drzewa wycięte w nieznacznym stopniu, gałęzie lecą spacerowiczom na głowę, korzenie po tych już wyciętych drzewach nie zostały usunięte tak jak resztki drzew po wycięciu. Co z tą kwestią?

Ola
Ola
3 lat temu

minął rok, co z planami?

Ola
Ola
3 lat temu
Reply to  Ola

nic. wy pytacie, nikt nie odpowiada. pielgrzymka była, prezydent był zarobiony. trzeba proboszczom krawężniki na biało malować.

Kasia
Kasia
5 lat temu

Jakie są warunki przydziału mieszkań które powstają w byłym hotelu? Jakie trzeba spełniać warunki, żeby takie mieszkanie dostać? Kiedy można składać o nie podanie?

Kasia
Kasia
5 lat temu

Pytam, ponieważ po osiedlu na którym mieszkam krążą “plotki”, że mieszkania są już rozdzielone pomiędzy pracowników ZGM i ich rodziny.

Kasia
Kasia
5 lat temu

Dziękuję, to mi wystarczy 😉

Miszka
Miszka
5 lat temu
Reply to  Kasia

I to jest wlasnie mentalność ludzi….. Panie Krzysztofie, podziwiam.

ABWwww
ABWwww
5 lat temu

CBA trzepie piekary a lokalny Łukaszenka ani słowa. Co na to rowzodniczka pani Uraj ? Radiowęzeł też cicho …..

bożka
bożka
4 lat temu
Reply to  ABWwww

Tak czytam Cię i uważam ,że bozia pożałowała ci rozumu ,lokalny kaczynski 😀

anonim
anonim
5 lat temu

W naszym mieście, zwłaszcza na osiedlach, stanowczo za mało jest koszy na śmieci. Efekty widać.
A pytanie drugie, w podobnej kwestii – czy miasto ma zamiar coś zrobić z właścicielami psów, załatwiających się gdzie popadnie (wzmożenie kontroli Straży Miejskiej itp.). I jak to jest w Piekarach, właściciel może spuszczać psa ze smyczy? Bo podobno te sprawy regulują samodzielnie poszczególne miasta.

anonim
anonim
5 lat temu

Dziękuję, ale nie odpowiedział Pan czy w Piekarach psy mogą biegać bez smyczy…

Michal
Michal
5 lat temu

To tym bardziej idąc za “Problem polega na tym, że kwestię wyprowadzania psów reguluje się przede wszystkim w aktach prawa miejscowego lub regulaminach danych miejsc” miasto powinno uregulować tę kwestię bo nie chcemy groźnych ras by hasały sobie między blokami, bo właściciel zapewni nas że “ma nad nim kontrolę” i nic nie można mu zrobić do czasu aż pies nie ugryzie.

anonim
anonim
5 lat temu

Dziękuję, ale Pan ciągle nie odpowiada. Wiem, co mówi na ten temat ustawa o ochronie praw zwierząt, ale m.in. dlatego, że jest zbyt ogólna, zasady szczegółowe znalazły się w regulaminach i prawie miejscowym. Chciałbym wiedzieć, czy kwestia ta jest uregulowana w Piekarach (dla przykładu Kraków: “Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa (uchwała nr XLVII/846/16) z dnia 8 czerwca 2016r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Kraków, na terenach przeznaczonych do wspólnego użytku psy powinny być wyprowadzane na smyczy. Dodatkowe wymagania są stawiane w wypadku psów rasy uznanej za agresywną. Taki pies musi mieć obowiązkowo założony kaganiec”).

Psiarz
Psiarz
5 lat temu

Nie jest prawdą że powstaje pierwszy wybieg dla psów. Za krótko Pan mieszka w Piekarach żeby wiedzieć, bo taki wybieg był już na Wschodzie i sprawdził się. Kto ma psa ten wie, że nie można zmusić go do załatwienia się w określonym miejscu.

anonim
anonim
5 lat temu
Reply to  Psiarz

Chciałeś chyba napisać NIE sprawdził się (?).
Tam rzeczywiście kiedyś zrobili “Ubikację dla psów”. Bezsens, rozpadła się chyba po paru miesiącach.

basia
basia
5 lat temu
Reply to  Psiarz

mam psa i mam woreczki ,sprzątam po swoim psie ,ale tez widzę jak inni właściciele psów uważają ,że deszcz zmyje ,ot ludzka głupota nie zna granic klozetowych 😀 pozdrawiam .

Dawid
Dawid
5 lat temu

Witam zadaje pytanie juz poraz 3 a chcialbym wiedziec jak sytuacja wyglada z Ogrzewaniem centralnym na Ulicy Gen.St.Maczka bo znikad jakichs konkretnych informacji pozdrawiam ( iz mam dosc grzyba ktory pojawia sie co sezon tym razem wczesniej – mieszkanie po generalnym remoncie – mieszkanie ponowno odmalowywano odgrzybiano i jest wietrzone itd itp i wszystko na nasz koszt )

Mieszkaniec Józefki
Mieszkaniec Józefki
5 lat temu

A co z ulicą Maciejków gdzie wysypano taki sam żużel jak na ulicy Brynickiej? A teraz przykrywane jest to kostką.

Mieszkaniec Józefki
Mieszkaniec Józefki
5 lat temu

I cisza.Już kilka dni minęło a odpowiedzi rzetelnej na pytanie nie otrzymalem. Czy już coś wiadomo co z tą ekspertyza materiału.

Ola
Ola
3 lat temu

minął rok, znać nie dano… Coś mało Pan skuteczny, skoro przez rok nie zdołał się Pan dowiedzieć, co się dzieje w mieście, w którym jest Pan gospodarzem…

Olga
Olga
5 lat temu

Witam, zastanawia mnie gdzie na ulicy Piotra Skargi jest wolna działka pod zabudowę mieszkaniową? Można jakieś konkrety? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

RafalS
RafalS
5 lat temu
Reply to  Olga

Górka pomiędzy Skargi, K. Wielkiego i Z. Starego, tam gdzie zimą dzieci na sankach zjeżdżają

Krystyna
Krystyna
5 lat temu
Reply to  RafalS

Witam i zabrać dziecią ostatnią radość jaką zimą mają jak szaleją tam na sankach tam jest zawsze bardzo dużo dzieci

Kasia
Kasia
5 lat temu
Reply to  RafalS

Tam ktoś chce coś zabudować ??? Wow… na takiej górce, między blokami …..

M...
M...
5 lat temu

Pytania i odpowiedzi polepszą wg. mnie odszukanie się w tym gąszczu informacji, proponuję też reszte kategorii po prawej nazwać bardziej trafnie, oraz rozdzielić “bez kategorii” na kategorie.

fotograf
fotograf
5 lat temu

panie prezydencie czemu na OFICJALNEJ stronie miasta w ostatniej relacji fotografie są tylko radnych z pana klubu ,?

Do fotograf
Do fotograf
5 lat temu

Chyba wiem o którą relację chodzi fotografowi. Faktycznie dość nachalna reklama radnych z pana ugrupowania za publiczne pieniądze. http://piekary.pl/radni-obradowali-na-xliii-sesji-rady-miasta-piekary-slaskie/

kris
kris
5 lat temu

witam kiedy ruszy budowa placu zabaw w parku na ulicy Szymanowskiego w D.W

Tomek
Tomek
5 lat temu

Witam serdecznie. Panie Krzysztofie moze Pan wyjasni informacje o zatrutej wodzie miedzy onnymi w Piekarach.
Czy jest jakis plan na nowe parkingi ktorych brak na Os Wieczorka?

Tomek
Tomek
5 lat temu

Dziekuje za odpowiedz.
Co do wody prosze sie z orientowac bo informacja tyczy nas i miast osciennych typu Czeladz itd.
Parking jest wazny. Cieszy mnie to ze takowy powstanie.
Mam jeszcze jedno pytanie zwiazane z drzewami czy planowana jest wycinka tych starych topoli przy drogach, zwlaszcza tych przy ulicach osiedlowych i tych drzew ktore strasza swoja suchoscia od wielu lat.

M...
M...
5 lat temu
Reply to  Tomek

Jaka zatruta woda, gdzie więcej szczegółów aby można było się odnieść do tego.

kierowca
kierowca
5 lat temu

Kiedy skończy się remont ul. Konstytucji 3 Maja? Cały tydzień piękna pogoda a oni tam nic nie robią!

Mieszkanka
Mieszkanka
5 lat temu

Witam, czy po przeniesieniu szkoły nr 13 istnieje mozliwosc usuniecia progow zwalniajacych? A przynajmniej jednego z nich? Codzienne przejezdzanie przez te progi moze byc uciazliwe. Kiedy byla tam szkola bylo to zasadne teraz chyba niekoniecznie. Mozna cos zrobic w tym temacie?

Mieszkanka z Skłodowskiej
Mieszkanka z Skłodowskiej
5 lat temu

Czy w takim razie można by było wrócić do drogi dwukierunkowej na odcinku Długosza do SKlodowskiej ? Wcześniej warunkowano to dużym ruchem i ilością dzieci które idą do szkoły teraz zupełnie nic się tu nie dzieje a droga ta jest uciążliwa dla wszystkich mieszkańców . Dziękuję za odpowiedź

śmiechłech
śmiechłech
5 lat temu

Doczekamy się transmisji internetowych z sesji rady miasta?

Maciek Czempiel
Maciek Czempiel
5 lat temu

Radni korzystają z systemu firmy http://hdsystem.pl/
Podczas sesji za pomocą tabletów głosujemy i zgłaszamy się do dyskusji, za pomocą systemu przesyłane są dokumenty. System można rozbudować o transmisję wideo.
Pozostaje tylko kwestia kosztów i braku stałej sali obrad.

RafalS
RafalS
5 lat temu

“Dla chcącego nic trudnego”
Skoro radny martwi się o koszty to podpowiem, że zmianę godzin obrad RM na popołudniowe można przeprowadzić bez ponoszenia kosztów 🙂
Jakie dodatkowe koszty ma generować transmisja wideo? Zakup i montaż kamery?
Poza tym, zawsze jeden czy drugi radny może wnioskować o zabezpieczenie środków w przyszłorocznym budżecie na uruchomienie transmisji wideo.
Obrady on-line niosą za sobą szereg korzyści społecznych, m.in. wzrost partycypacji ale także oprócz tego, mieszkańcy mogą obserwować swych reprezentantów i sprawdzać ich aktywność na forum rady.
Ci zaś – mając świadomość, że ogląda ich liczniejsza publiczność, niż tylko kilkuosobowa grupka obecna na sali (niejednokrotne samych pracowników urzędu) dbają o poziom swojej dyskusji.
Przy okazji, czy może Pan radny odpowiedzieć ile kosztował zakup oraz jakie koszty generują nowinki techniczne w postaci systemu Nochal oraz drzewka-ładowarki.

P Śl
P Śl
5 lat temu
Reply to  RafalS

Skoro w dziurze zwanej Bobrowniki dało się robić retransmisje na Youtubie to nie widzę przeszkód aby u nas też były, bo przy tym słuchowisku to zasnąć idzie… ZTCP co pisało na stronie Ekoparku to 10 Nochali to 80 tys. zł.

Bolek
Bolek
5 lat temu

Trochę łatwiejsze pytanie:)
Jest dzisiaj Masa krytyczna?

Patryk
Patryk
5 lat temu

Czy będzie w końcu zrobiony parking na ul.Alojzjanów 4?!

Ola
Ola
3 lat temu
Reply to  Patryk

Czyli, Patryku, możesz nie dożyć, mimo, żeś młody. Patrząc, jak się w Piekarach można macać z robotą, parking powstanie na święte nigdy…

Janusz
Janusz
5 lat temu

Dzień dobry,
czy wiadomo już co z inwestycją na przeciwko marcredo? Wydaje się, że sporo czasu minęło od sprzedaży działki. Miała być cisza bo inwestor starał się o dotację czy coś w tym rodzaju. Co dalej?

Qwerty
Qwerty
5 lat temu

Kiedy będzie uruchomiona komunikacja nocna w Piekarach?
Kiedy będzie wybudowany łącznik między ulicami Sadowskiego i Skłodowskiej?

Qwerty
Qwerty
5 lat temu

A czy byłaby możliwość dogadania się z Siemianowicami i wydłużenia trasy linii 974? Obecnie ta linia kończy na parkingu przed kościołem w Michalkowicach, tak więc pod względem logistycznym wydłużenie jej przez Dąbrówke do Kamienia albo nawet i do Ronda w Bobrownikach nie byłoby wielkim problemem… Gorzej jeśli chodzi o sfinansowanie tej linii, gdyż wiązało by się to z znacznym wzrostem wozokilometrów na terenie naszego miasta…
Co do komunikacji nocnej, przy okazji rozmów z Siemianowicami dot. 974, można by zaproponować dofinansowanie za kilometry w Siemianowicach nowej linii nocnej kursującej od Piekar do wspomnianego wcześniej parkingu przy kościele i skomunikowanie jej z 30N… Łączny wzrost wzkm w Siemianowicach byłby stosunkowo mały, a polepszyło by życie mieszkańcom Piekar Śląskich (-:

Damian Harazim
Damian Harazim
5 lat temu
Reply to  Qwerty

Mnie nasuwa się pytanie: czy komunikacja nocna potrzebna nam jest do Siemianowic Śląskich? Może potrzeba większa była by we wprowadzeniu linii do Bytomia -> Katowic.
Koniecznością było by też “sprzężenie” powstałej/łych linii z istniejącymi w danych miastach, a które pozwolą przemieszczać się dalej. W KZK GOP nikt nie pomyśli nad tym, by przyjazd jednej linii i odjazd drugiej był w miarę płynny (z zabezpieczeniem kilku minut na ewentualne opóźnienia).

Qwerty
Qwerty
5 lat temu
Reply to  Damian Harazim

Wątpię aby Bytom zgodził się na finansowanie nowej linii nocnej, biorąc pod uwagę fakt że ich kasa świeci pustkami i szukają oszczędności wszędzie gdzie się da… Co do nocki do Siemianowic… Biorąc pod uwagę fakt, że praktycznie za “plotem” pętle ma nocny autobus do Katowic, wydaje się to najrozsądniejszym rozwiązaniem (-:

Qwerty
Qwerty
5 lat temu
Reply to  Qwerty

Co do skomunikowań nocek, to jeszcze to specom z KZK jakiś wychodzi – Pl. Sikorskiego, Katowice Dworzec… Tak więc raczej nie powinno być z tym większego problemu…

Qwerty
Qwerty
5 lat temu
Reply to  Qwerty

Panie Krzysztofie, czy dowiemy się co Pan ma do powiedzenia w tej sprawie?

Qwerty
Qwerty
5 lat temu

Rozmów z Siemianowicami nt wydłużenia 974, oraz nocki do Siemianowic…

Qwerty
Qwerty
5 lat temu

Mam nadzieję że za jakiś czas przekaże Pan nam pozytywne wieści w tym temacie (-:

QWERTY
QWERTY
3 lat temu

Minął rok i dalej cisza.

Ola
Ola
3 lat temu
Reply to  QWERTY

Pan Krzysztof liczył, że już tu więcej nie zajrzysz :p

QWERTY
QWERTY
3 lat temu

Na jakim etapie są rozmowy dotyczące nocnej komunikacji?

Jacek
Jacek
5 lat temu

Panie Krzysztofie mam wiele pytań dotyczących różnych tematów. Doceniam bardzo Pana aktywny dialog z mieszkańcami, to jest to czego brakuje politykom na szczeblu krajowym.

1. Czy zamierza Pan kiedyś spróbować dostać się do sejmu?

2. Co Pan na to by zacząć nagrywać vlogi z życia urzędu miasta? To mogłoby być bardzo ciekawe i wypromować Piekary na skalę krajową jak nawet nie międzynarodową. Myślę że Pani Sława mogłaby pokazać wiele ciekawych rzeczy z życia miasta, tak samo Pan i do tego ma Pan obeznanie z kamerą więc myślę że to mogłoby być super.

3. Ostatnio czytałem że polskie miasta mają się znacząco wyludnić do 2050 roku. Zabrze oraz Bytom mają się skurczyć o ponad 50%. Czy mógłby Pan podać jakie są szacunki demograficzne dla Piekar Śląskich? Czy u nas emigracja też jest takim problemem?

4. Jak wielu Ukraińców znajduje się w tej chwili na terenie Piekar Śląskich?

5. Ilu łącznie osób w Piekarach Śląskich pobiera w tej chwili emerytury? Wiem że mamy dużą rzesze emerytów górniczych i osoby po 65 roku życia to nie wszyscy.

6. Kiedy planujecie ukończenie piekarskiej sieci dróg rowerowych?

7. Jaka jest mediana zarobków w Piekarach Śląskich? Jaka jest dominanta? Są takie dane?

8. Ile w Piekarach rodzi się dzieci na 1000 mieszkańców?

9. Jaka jest stopa bezrobocia w poszczególnych dzielnicach Piekar Śląskich?

Kasia
Kasia
5 lat temu
Reply to  Jacek

Jakieś badania statystyczne Pan prowadzi ?? 😉
Pytania ciekawe, nie powiem 🙂

Ola
Ola
3 lat temu

sprawdził Pan?

JDW
JDW
5 lat temu

Czy są plany podłączania gazu do mieszkań na ulicy Bytomskiej 118? Jeśli tak to kiedy?

Krzysztof Turzanski
Krzysztof Turzanski
5 lat temu
Reply to  JDW

Proszę pytać w administracji.

Adam
Adam
5 lat temu

Czy w tym roku będzie zrobiona ulica Bratków? Do kiedy wykonawca powinien ukonczyć ulicę Maciejków?

anonim
anonim
5 lat temu

Coś chyba nie tak… Za chwilę ten temat zniknie z pierwszej strony i wróci zadawanie pytań nie na temat posta.

anonim
anonim
5 lat temu

Sęk w tym, że (tak myślę) mało kto patrzy na prawo 🙂
Dyskusja też była po prawej na górze i nie podołała. A może zrobić tak, by ten temat zawsze wyświetlał się na samej górze? Albo doczepić na początku mały banerek z informacją dla nowych i przypomnieniem dla bywalców, że krótkie pytania zadajemy (strzałka) TAM.

anonim
anonim
5 lat temu

Oczywiście, że to Pański blog; szanuję to, w końcu wcale nie musiał Pan takiego działu wprowadzać.
Jak widać jednak – wpisów sporo, a więc taka forma jest potrzebna.
Będzie aktywna jeśli… nie będzie się Pan litował nad “intruzami” nie na temat gdzie indziej 🙂

Brygida
Brygida
5 lat temu

Szanowny Panie Krzysztofie,
chciałabym się dowiedzieć, czy Przedszkole nr 7 na Osiedlu Wieczorka doczeka się naprawy pieca centralnego ogrzewania. Mrozów jeszcze nie ma ale w przedszkolu jest z każdym dniem coraz zimniej. Z informacji, jakie uzyskałam w placówce, piec czeka na naprawę już od miesiąca, a o tym, że jest uszkodzony, wiadomo już od ubiegłego okresu grzewczego. Przekłada się to negatywnie na stan zdrowia zarówno dzieci (spora część już jest przeziębiona) oraz samego personelu.
Z góry dziękuję za odpowiedź i liczę na szybką reakcję.

Mama przedszkolaka
Mama przedszkolaka
5 lat temu
Reply to  Brygida

Podpinam się pod pytanie, jako matka jednego z przedszkolaków. Remontami przedszkoli 4 i 5 żyją wszyscy, a o tym że w siodemce dzieci marzną Urząd udaje że nie wie… z tego co mi wiadomo pisma w tej sprawie były składane już wielokrotnie, niestety bez skutku. Nie każdy rodzic może pizwolić sobie na luksus z postaci pozostawienia dziecka w domu bo w przedszkolu zimno. Dodatkowo – w placówce nieczynne są boczne drzwi pełniące funkcję wyjścia ewakuacyjnego – aż strach pomyśleć, co będzie, jeśli faktycznie będą potrzebne, w końcu na coś są, prawda?

Mama przedszkolaka
Mama przedszkolaka
5 lat temu

Remont kompleksowy to jedno a pilne i bieżące potrzeby placowki to drugie. Co do nieczynnego wyjścia awaryjnego pisma też już były złożone w urzędzie i “odbiły” się od ściany. Miejmy nadzieję, że nie wydarzy się nic złego. Kiedy konkretnie można liczyć na naprawę lub wymianę niesprawnego pieca i wyjścia ewakuacyjnego?

student
student
4 lat temu

Witam Panie Krzysztofie co się dzieje w AZS wszyscy najlepsi nauczyciele odchodzą ,tera z pani z polskiego i geografii ? a miała byś tak wspaniale

Mama
Mama
5 lat temu

Witam czy wiadomo już kiedy zostanie otwarty nowy żłobek i jakie będą kryteria naboru? Bo slyszalam ze ma być tylko dla bezrobotnych rodziców, a co z resztą kilka dni po porodzie złożyłam wniosek do żłobka i nie wiadomo czy moje dziecko zostanie przyjęte.

Tomasz
Tomasz
5 lat temu

Witam
Nie ma jeszcze konkretnej daty otwarcia żłobka? Informacja że w przyszłym roku jest dość ogólna. Kryteria naboru powinny już być znane a nie przed otwarciem na ostatnią chwilę. Jest wiele osób które czeka na konkrety by wiedzieć na co się przygotować.

Daro
Daro
5 lat temu
Reply to  Tomasz

Tu są informacje w sprawie naboru dzieci do żłobka
http://www.zlobek.piekary.pl/dla-rodzicow/11-nabor-dzieci-do-zlobka

Anna
Anna
5 lat temu

Szanowny Panie Wiceprezydencie!

Korzystając z możliwości zadawania pytań, proszę o odpowiedź:
1. Kiedy w Piekarach rozpoczną się kompleksowe remonty dróg oraz chodników, tj. z całkowitą wymianą nawierzchni, a nie kosmetyczne, doraźne „łatanie” niewielkich, wybranych uliczek? Jazda samochodem po głównych ulicach (nie wspominając o bocznych!) to prawdziwa udręka i przypomina slalom gigant. Po kolejnej zimie już nie będzie czego łatać. Proszę zajrzeć do sąsiednich Siemianowic Śląskich. W tym mieście systematycznie od ubiegłego roku wymienia się nawierzchnie – ulica po ulicy – i to główne arterie miasta (przy okazji budowy ścieżek rowerowych i centrów przesiadkowych). Nową nawierzchnię mają m.in. ulice: Zwycięstwa, Śląska, Tarnogórska, Cmentarna, Mysłowicka, Oświęcimska, Michałkowicka, Krucza, Orzeszkowej, Sienkiewicza. Czy u nas Władze również przewidują podobny scenariusz? Które ulice wg Pana kwalifikują się w naszym mieście do natychmiastowego remontu?
2. Stan czystości chodników jest zatrważający. Widziałam w tym roku dwa razy akcję czyszczenia chodników z użyciem samochodów ze szczotkami oraz malowania wyblakłych pasów (przed pielgrzymkami i to tylko tam, gdzie „będzie widać”). Mieszkam w centrum miasta i gdy chodzę naszymi chodnikami, to mam odruch wymiotny. Moje pytanie: jeśli sprzątanie nie leży w gestii Miasta, to kogo? Jeśli właścicieli kamienic, to których? Proszę o skuteczne egzekwowanie obowiązku sprzątania! Nadchodzi zima i niedługo rozpocznie się łażenie w „marasie”, „taniec na lodzie” (nieodśnieżone i nieposypane chodniki pokryte lodem) oraz wypatrywanie i omijanie „bomb ekologicznych” (psich kup). Czy naprawdę chodniki w centrum muszą wyglądać jak podłoga po mocno zakrapianej imprezie?
3. Nadszedł sezon grzewczy. Niektóre miasta wprowadzają monitorowanie jakości i czystości powietrza za pomocą dronów. W ten sposób są w stanie wykryć, jakim paliwem palą w swoich piecach mieszkańcy. Konkretni mieszkańcy konkretnego domu. I nakładać mandaty za spalanie w piecach śmieci. Czy Władze Miasta przewidują uruchomienie takiego monitoringu? (Zgłaszanie takich przypadków do Straży Miejskiej skutkuje jednorazową kontrolą, która w przypadku braku dowodów, nie odnosi żadnego skutku. Z kolei nałożenie jednorazowego mandatu nie powoduje, że problem znika). Gdzie są strażnicy Straży Miejskiej? Na których ulicach?
Dziękuję.

P Śl
P Śl
5 lat temu

Ad 1 Więcej parkingów naróbcie, zachęcajcie dalej do podróżowania autem to na 100% będziecie mieli pieniądze na remonty tych wszystkich rozjechanych dróg i chodników, bo w tym mieście panuje całkowite przyzwolenie na parkowanie gdzie popadnie. Wymiana pasa z frezem na Oświęcimskiej była w lipcu. Mamy październik i bodajże teraz dla odmiany już zaczyna się robić koleina.
Ad 3 Wow, dzięki nochalowi będziemy wiedzieli, że ktoś pali plastikiem. Szkoda tylko, że nie będziemy wiedzieli kto konkretnie. Zresztą nie tylko plastik jest szkodliwy. Na co nam ta SM skoro oni nie mają ani narzędzi technicznych, żeby coś sprawdzić, ani tymbardziej prawnych, żeby wejść na posesję. Dron to byłby konkret, bo jeszcze daleko do mrozów, a już o 16-17 zaczynają się pokazy wyziewów kominowych.

P Śl
P Śl
5 lat temu

Tyle jest w powietrzu ile go ktoś podniesie do góry, w zależności od potrzeb. Obaj wiemy, że Nochal na każdym kominie jest drogi i nierealny. A w obecnym stanie rzeczy dron najrozsądniejszy.

Michał
Michał
5 lat temu
Reply to  P Śl

Drony to kilka maksymalnie kilkanaście minut w powietrzu i ograniczony zasięg latania więc niewiele kominów się nimi sprawdzi, poza tym musiałaby być osoba operująca dronem a to dodatkowe koszty. Nochal kosztuje też swoje, ale daje zdecydowanie lepsze efekty no i mieszkańcy też mogą sobie podglądać.

P Śl
P Śl
5 lat temu
Reply to  Michał

Zależy jaki. Dzisiaj w necie oglądałem jednego i miał do 27 minut rzekomo, ale to dron do filmowania, a nie niuchania, więc to wszystko zależy ile baterii zżera i jaką ma tą baterię. Tak czy inaczej po co więcej ? Przecież nie chodzi o organizowanie lotów po mieście tylko zakotwiczenie w okolicy konkretnego adresu i sprawdzenie konkretnego komina.

Michał
Michał
5 lat temu
Reply to  P Śl

Przepraszam a skąd ma być wiadomo jaki konkretnie komin ‘sprawdzić’ i gdzie jest podejrzenie złego spalania, właśnie dzięki Nochalowi których będzie coraz więcej, będzie można zawęzić poszukiwania, chyba że tym dronem chcesz oblatywać całe Piekary, czyli praca na co najmniej pół etatu 🙂
To takie nasze gdybania, bo i tak nic się nie zmieni póki w prawie nie będzie umocowana podstawa sprawdzania takich domów i realna możliwość nakładania kar, chyba że to już jest.

P Śl
P Śl
5 lat temu
Reply to  Michał

Adresy się znajdą, “życzliwi” też 😛 I w sumie dobrze, bo mnie się już rzygać chce jak widzę przy +15 komin gdzieś idzie pełną parą.

Mike
Mike
5 lat temu
Reply to  Anna

Drogi jak drogi nie są aż tak dziurawe wg. mnie poza niektórymi wyjątkami, za to studzienki kanalizacyjne co kilka metrów powodują właśnie w/w slalomy. Wiele z nich zostało poprawionych na trasie bodajże Tour the Pologne i są efekty, ale nadal wiele z nich jest kilka cm poniżej poziomu jezdni.

mieszka00
mieszka00
5 lat temu
Reply to  Anna

To prosze upominac sasiadow z psami albo ludzi ktorzy rzucaja pety na prawo i lewo, a nie zrzucac odpowiedzialnosci na wladze…. sami sobie smiecimy w miescie.

Klaus
Klaus
5 lat temu

Zeby przeniesc przedszkole 4 do gimnazjum to trza miec zrypany mozg, ale czego mozna sie spodziewac po pseudo intelektualiscie ktory zawsze pragnal wladzy!!! Takie hobby, tylko ze szkodzace piekarom. Dlaczego remont nie byl w wakacje sie pytam?

Andrzej
Andrzej
5 lat temu
Reply to  Klaus

Żeby tak dupczyć jak ty to trzeba mieć zryty beret.

Polonistka
Polonistka
5 lat temu
Reply to  Klaus

Po pierwsze, przedrostek pseudo piszemy łącznie ze słowem do którego się ono odnosi.
Po drugie, Piekarom z wielkiej litery. To nazwa miasta.
Po trzecie, zrób ciulu wysiłek i znajdź informacje na temat remontu, to się dowiesz czemu nie był prowadzony w wakacje.
Po czwarte, było zebranie z rodzicami na ten temat. Trzeba było na nim być, to byś się dowiedział.
Po piąte, pisząc takie rzeczy publicznie pokazujesz że ty masz zrypany mózg i nawet się nie kwalifikujesz do rozmowy na poziomie. Podziwiam pana Turzańskiego, że ci wogóle odpowiedział. Mało tego, robisz jeszcze nam mieszkańcom antyreklamę!

Panie Krzysztofie ja serdecznie współczuję panu relacji z takim marginesem. Bo tego się inaczej nie da nazwać! Ktoś to potem przeczyta i pomyśli, ze wszyscy mieszkańcy Piekar to takie chamy i prostaki… A to nieprawda. Dużo robicie, wiele spraw na raz realizujecie, zaniedbań jest sporo. Na procedury nie ma sposobu, wszystkiego nie da się ominąć. Normalni ludzie to zrozumieją. Innych trzeba pokierować na urlop do Toszka albo Lublińca, bo inaczej się nie da.

Też polonistka
Też polonistka
5 lat temu
Reply to  Polonistka

“wogóle” piszemy tak… “w ogóle”

Rafał
Rafał
5 lat temu

Dzień dobry ja chciałem się zapytać o schron bojowy przy ul. Partyzantów bo miał być remontowany a nic się nie dzieje.

Rafał
Rafał
5 lat temu

Dziękuję będę czekał na informację

Rafał
Rafał
5 lat temu

Dziękuje za informację

Zofia
Zofia
5 lat temu

Na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego jest informacja, że ogólny koszt remontu Domu Kultury wyniesie 6 mln zł. (być może łącznie z kosztem nowego wyposażenia) Pisząc o rzekomym fatum wiszącym nad przedszkolem nr 4 oraz problemami z remontem przedszkoli nr 5 i 7 jako głównie powołuje się Pan na problemy ze znalezieniem funduszy oraz wykonawców w drodze przetargów (oraz na brak możliwości zlecenia prac z “wolnej ręki”). Czy na prace remontowe przy Domu Kultury był ogłoszony przetarg czy prace jednak zlecono z “wolnej ręki”? W archiwum przetargów nie potrafię znaleźć informacji na temat jakiegokolwiek przetargu związanego z remontem Domu Kultury?

Zofia
Zofia
5 lat temu

Jak znajdzie Pan chwilę, to proszę o link do ogłoszeń o przetargu oraz informacji o tym, że nie wpłynęła żadna oferta. Z góry dziękuję.

Zofia
Zofia
5 lat temu

Sprawdziłam na stronie BIP MDK. Dnia 31-08-2017 zamieszczono informację, że roboty z “wolnej ręki” o wartości ponad 1 mln. przekazano firmie KORABUD. Uzasadnieniem jest informacja, że do przetargu nikt się nie zgłosił. Natomiast o samym przetargu informacji brak. Swoją drogą ciekawe, czy okoliczne miasta również mają taki problem ze znalezieniem wykonawców, że większość robót musi iść “z wolnej ręki”, czy jest to domeną Piekar. Bo podobno na rynku budowlanym biją się o roboty a u nas jakoś nikt nie chce robić 🙂

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lat temu

To czemu w przedszkolu nr 5 nie można przekazać robót “z wolnej ręki” jakiejś firmie?A czy wspomniane przedszkole załapie się teraz do podłączanej sieci CO?

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lat temu

Jeśli chodzi o przedszkole nr 5 to dziwię się, że wszystkie bloki dookoła będą miały CO ,a nie można też łącznie z tymi 12 blokami pociągnąć do przedszkola rur CO. A przy okazji mam pytanie co z blokiem przy ul. Śląskiej nr 2? Bo jak wiadomo ten blok jest z SM (zresztą zastanawia mnie jak to się stało gdyż wszystko obok należy do miasta) i czy oni też zostaną przyłączeni do CO czy razem z przedszkolem nr 5 dalej będą kopcić?

P Śl
P Śl
5 lat temu

A propos organizacji ruchu np. wspomniana Bytomska Miarki. Czy sygnalizacja chociaż w części miejsc nie może być załączana tylko w jakiś newralgicznych godzinach ? Dwa tygodnie temu na wspomnianym skrzyżowaniu była wyłączona nawet w godzinach szczytu i o 14 z tego co widziałem ruch był płynny, nie było korków itp. Nawet autobusy nie miały większego problemu. Czy one nie mogą być włączone tylko w godzinach jakiegoś szczytu czyli np. w robocze 7-9 i 14-17 ? To tylko powoduje niepotrzebne zatory na drogach i pogłębianie się kolein.

M..
M..
5 lat temu

Najgorzej to od strony szpitala skręcić w Miarki gdy z naprzeciwka masa samochodów jedzie, nie raz nie zdąży się przejechać na zielonym to pozostaje czekać na kolejne, a wtedy z naprzeciwka nowa fala samochodów.

Ano
Ano
5 lat temu
Reply to  M..

Bo pomysł z pasem-lewoskrętem w Miarki był nieudany, niestety, jakoś nikt nie chce się do tego przyznać. Ta bardzo mała ilość samochodów (w stosunku do reszty), spokojnie może jechać przez rondo przy Kauflandzie, przez ulicę Pod Lipami, Żwirki-Sienkiewicza-Wyszyńskiego, a nawet 1 Maja i Bończyka. Możliwości jest naprawdę sporo. Dziwne, że zrobiono coś nietrafionego i nikt nie potrafi wyciągnąć wniosków i zlikwidować ten lewoskręt.

P Śl
P Śl
5 lat temu
Reply to  Ano

Tylko, że twoje rozważania mają się nijak do jego dylematów. Jemu to większej różnicy nie robi czy stary czy nowy układ.

P Śl
P Śl
5 lat temu

Ano właśnie, że nie tylko na głównej, bo z tego co ja widziałem to przy braku świateł okazuje się, że ruch idzie w miarę płynnie, a zatory i falę samochodów powoduje sygnalizacja. Bez świateł to skrzyżowanie nie jest takie zatkane i pozasłaniane jakby się wydawało. I może inaczej. Mnie nie chodzi o to, żeby od razu robić skok na głęboką wodę i robić takie widełki jak podałem, ale zacząć coś w tym kierunku robić, a nie po najmniejszej linii oporu i niech wszystkie sygnalizacje chodzą do 22ej. Trzeba by się pokusić na jakieś próby i analizy. Na początek wg mnie można by zacząć od tego, że wyłączamy wszystkie w mieście o 19 to powinno pójść bez problemu (oprócz DK 94 i obwodnicy). Dla mnie to jest głupota, że wszystkie sygnalizacje chodzą cały dzień w 7 dni tygodnia. Pierwsze w kolejności jest ZiętkaXKonstytucji. Np. sobota wieczór, 3 auta na krzyż, a stój na sygnalizacji.

Zofia
Zofia
5 lat temu

Co jest z naszą “piękną” fontanną na ryneczku? Do grudnia ubiegłego roku puszczana była woda, która zamarzała i tworzyła dłuuuuugie ślizgawki wzdłuż ulicy Bończyka a jednocześnie chyba zamarzając poodrywała kafelki, które wraz z wiosennymi roztopami odpadały od niej jak liście z drzew jesienią. Potem zabezpieczono ją folią i tak ofoliowana przeczekała lato ukryta za parasolami z “Tyskiego”, budką z piwem i reklamami Radia Piekary. Teraz parasole i reklamy są skryte, kafelki na fontannie chyba już przyklejone ale porozrywane folie nadal oplatają ją fruwając na wietrze. Wygląda to żałośnie. Nie oczekuję, że teraz, na 5 min. przed kolejnymi przymrozkami znów zacznie się z niej lać woda, bo lodospady fajnie wyglądają w górach, niekoniecznie w centrum miasta, ale fajnie było by chociaż sprzątnąć te folie co wiszą na niej od wiosny. No i co się stało, że się ….. nie udało naprawić tej fontanny przez całe lato?

Z Szarleja
Z Szarleja
5 lat temu

Może zamiast wydawać pieniądze na tę pomyłkę jaką jest fontanna po prostu lepiej ją zlikwidować?
Tam naprawdę ostatnią rzeczą jaka jest potrzebna do ściana z wodą. I to taka która robi dookoła więcej szkód niż pożytku…

Nighthawk
Nighthawk
5 lat temu

Witam. Do kiedy planowana jest budowa w rejonie ulic Janty, Okrzei i Gimnazjalnej? I drugie pytanie, jest gdzieś możliwość zobaczenia jak ten rejon będzie wyglądał po zakończeniu budowy?

Jacek
Jacek
5 lat temu

Ponowię pytanie z tematu “Życie po reformie edukacji”:
“W przyszłym roku w Miejskim Gimnazjum nr 2 wystartuje nowa szkoła podstawowa”
Ile sal lekcyjnych ma ogółem do dyspozycji MG1 (może być przed wprowadzonymi zmianami oraz po) a ile MG2? Łącznie z salami gimnastycznymi – chodzi mi o wszystkie pomieszczenia, gdzie mogą się odbywać zajęcia.

Stróż
Stróż
5 lat temu

Mam pytanie czy Premier Morawiecki mówiąc o inwestycji amerykańskiego biznesu na Śląsku niedaleko Katowic miał może na myśli Piekary Śląskie?

Tomasz
Tomasz
5 lat temu

Witam. Czy Park Linowy oraz Plac Zabaw budowany na terenie MOSiR-u będzie w jakiś sposób zabezpieczony przed aktami wandalizmu? Czy ktoś omawiał ten problem, ponieważ uważam, że istnieje spore ryzyko zniszczenia tak dużej inwestycji.
Druga sprawa – zauważyłem, iż w ostatnich miesiącach dość aktywnie remontuje się piekarskie drogi. Czy ktoś kontroluje i sprawdza jakość wykonywania prac? Niestety, ale studzienki kanalizacyjne bardzo często zapadają się w naszym mieście na odcinkach świeżo remontowanych… Proszę o pochylenie się nad tym tematem, może lepiej wydać więcej pieniędzy i postawić na jakość, szczególnie na odcinkach, na których porusza się większa ilość autobusów i tirów. Przykładowo – ul. Papieża Jana Pawła II – kilka odcinków świeżo po remoncie, a już są zapadnięte studzienki. Wysyłam poniżej link przedstawiający, jak z tym problemem radzą sobie nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy. Wbrew pozorom to naprawdę oszczędza budżetowe pieniądze, ponieważ tak wykonane prace przetrwają znacznie dłużej niż niecały miesiąc. Pozdrawiam.
https://www.youtube.com/watch?v=Qj8GEJSRSo8

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lat temu

Co kryje się pod pozycją parking intermarche na tablicy inwestycji?

Piekarczyk
Piekarczyk
5 lat temu

TVN 24 o Piekarach i śmierci w szpitalu. Łukaszenka znowu milczał. SLAWA DLA PIEKAR!

P Śl
P Śl
5 lat temu

Przy okazji sprawy mieliśmy okazję poznać rzecznika prasowego.

Piekary
Piekary
5 lat temu
Reply to  P Śl

Dokładnie. Najpierw go ściągnęli do Radia Piekary, potem odszedł, a teraz (widocznie mu się nie powiodło) nowa fucha po znajomości – rzecznik prasowy PCM. (Maciej Wąsowicz). Tak samo w Radiu Piekary, był Mróz, teraz go już nie ma i tylko czekać aż znowu powróci. Tak samo z A.Gortatem. Pojawia się i znika. A kolesiostwo się kręci.

Daro
Daro
5 lat temu
Reply to  Piekary

Miałeś możliwość etat był wolny trzeba było startować jak jesteś tak na bieżąco z informacjami z miasta.

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lat temu

Czy to prawda, że korty tenisowe na MOSIR mimo, że wyglądają na skończone to są jeszcze placem budowy i nie zostały oddane? I czy prawdą jest, że tam gdzie zrobili boisko do badmintona miało być boisko do siatkówki i badmintona, jednak okazało się, że firma zrobiła tylko do badmintona i to wstrzymuje odbiór inwestycji? I jeszcze jedno pytanie – czy jak już zostaną oddane do użytku korty to czy będą płatne?

hsnys
hsnys
5 lat temu

Czy miasto myśli nad wprowadzeniem edukacji regionalnej do szkół? Podtrzymywanie różnorodności etnicznej, tradycji i unikalnej tożsamości powinno być ważne dla samorządowców. Proszę o rzetelną odpowiedź.

Sławomir
Sławomir
5 lat temu

Panie Prezydencie,
czy sprawa przebudowy skrzyżowania z DW911 jest rozwojowa?
Gdzie można śledzić informacje z nią związane?

pgdn
pgdn
5 lat temu

Zastanawiam się kto dopuścił by lokal gastronomiczny na dworcu był bezpośrednio połączony z poczekalnią. Mam wrażenie, że cofamy się w przeszłość, stary dworzec w Katowicach się przypomina. I tak o to ludzie czekający na autobus wychodzą z poczekalni przesiąknięci smrodem. Właściciel się cieszy, spory lokal mu się trafił. (;

GABRIELA
GABRIELA
4 lat temu
Reply to  pgdn

Własnie o tym samym miałam napisac..przeciez maja juz jedno wejscie od strony ul. Jana Pawła,nie kazdy chce wachac i przesiakac zapachami fast foodów…

Max
Max
5 lat temu

Hasiok – to jest temat dnia, brawo Panie Turzański!
Nieśmiało tylko wspomnę, że wczoraj, całkowicie ignorując wolę mieszkańców Kozłowej Góry, przegłosowano koncepcję zabudowy Winnej Góry. Interes prywatnego właściciela tego terenu okazał się ważniejszy, niż racje większości mieszkańców dzielnicy. Bardzo żałuję głosu oddanego na Pana ugrupowanie w ostatnich wyborach. W przyszłym roku nie popełnię już drugi raz tego błędu.

nadia
nadia
5 lat temu
Reply to  Max

Nareszcie ktoś napisał prawdę !
konkrety ok , aaaale
Hasioki, ławeczki, milion placow zabaw , haziel do psów itd. itp. :O
– to sa supermedialne newsy – pospólstwo to łyka jak pelikany !!!
a po cichu ………cyk
i gotowe 🙁
jak w tej zasranej warszawie jeno lokalnie :(((
przykre , wybory za rok…

Gość
Gość
5 lat temu

Jak było na sesji RM?

hanys
hanys
5 lat temu

Jeszcze pozostały pytania bez odpowiedzi
Co Pan myśli o pomyśle, by szpitalami miejskimi zarządzać z perspektywy Metropolii?
Co Pan myśli o takiej inicjatywie, jaką podjął Sosnowiec? https://silesion.pl/sosnowiec-murem-za-rezydentami-prezydent-apeluje-do-rzadu-26-10-2017

hanys
hanys
5 lat temu

Chyba Pan trochę nie rozumie… xD Przejęcie zadań od samorządów przez Metropolię będzie wiązało się ze składakami celowymi, to chyba Pan powinien wiedzieć. Są opinie, że zarządzanie w perspektywie Metropolii pozwoliłoby bardziej to zoptymalizować, co wiązałoby się z mniejszym kosztem, ale szpitale raczej nigdy nie będą rentowne, bo nie o rentowność w nich przecież chodzi.

A co do strajku rezydentów, to nigdy nie dotyczy on tylko “jakiejś wybranej grupy”, głównym postulatem jest podniesienie środków na ochronę zdrowia… Mam wrażenie, że ogląda Pan za dużo wiadomości tvp…
https://www.facebook.com/pg/PorozumienieZawodowMedycznych/
Jak w szpitalu miejskim będzie wyglądać sytuacja, gdyby wszyscy lekrze wypowiedzieli klauzule opt-out?
http://www.rezydenci.org.pl/2017/10/30/zakonczenie-protestu-glodowego-konferencja-prasowa/

Uważam, że w samorządach za dużo politykowania i obrastania w piórka. Wystarczy popatrzeć na oświadczenia majątkowe… Politykowanie powinno być wynagradzane najniższą krajową (albo chociaż średnia krajowa), wtedy bylibyście wiarygodni. Pańskie ponad 170 tyś. na rok daje do myślenia…

wyborca
wyborca
5 lat temu
Reply to  hanys

To jest bardzo dobry pomysł. Zostań prezydentem i pracuj za najniższą krajową – będziemy Cię podziwiać!

hanys
hanys
5 lat temu
Reply to  wyborca

Na pewno nie chciałbym pobierać rocznie aż tyle, ile autor tej strony pobiera… Trzeba znać umiar i mieć godność…
Nie potrafiłbym spojrzeć ludziom prosto w oczy…

wyborca
wyborca
5 lat temu
Reply to  hanys

Tym bardziej zachęcam do kandydowania. I proszę też zwrócić się do rezydentów. Im też powinno być wstyd spojrzeć ludziom w oczy.

hanys
hanys
5 lat temu
Reply to  wyborca

Spokojnie, potrafię spojrzeć ludziom w oczy.
😉
Wolałby Pan jakby rezydenci posłuchali jednej z posłanek? #niechjadą

adam
adam
5 lat temu

gratulacje za budowę parkingu naprzeciw KWK Julian szczególnie w dniu Wszystkich Świętych mam obawy że przetarg wygrała firma zajmująca się dworcem autobusowym

Mariusz
Mariusz
5 lat temu

Witam panie Krzysztofie. Niedawno zostały pomierzone mieszkania na osiedlu i w związku z tym mam pytanie, czy mieszkania będą do wykupienia i czy będą jakieś bonifikaty. Rozmawiałem z sąsiadami i większości nie stać wykupić mieszkania za 40 000!
Co z lokatorami którzy nie wykupią mieszkania?

Mariusz
Mariusz
5 lat temu

Osiedle nowe a dokładniej ul. Alojzjanów była w pomiarach.

Mariusz
Mariusz
5 lat temu

Panie Krzysztofie, były tylko mierzone mieszkania i piwnice lokatorów którzy nie mają mieszkań własnościowych.

Mariusz
Mariusz
5 lat temu

Na Alojzjanów CO już jest od kilku lat a pomiary były tylko robione w lokalach i piwnicach które nie są wykupione.

Mariusz
Mariusz
5 lat temu

Dziękuję za odpowiedź.

hanys
hanys
5 lat temu

Coś Pan topornie odpowiada na pytania…

Chyba Pan trochę nie rozumie… xD Przejęcie zadań od samorządów przez Metropolię będzie wiązało się ze składakami celowymi, to chyba Pan powinien wiedzieć. Są opinie, że zarządzanie w perspektywie Metropolii pozwoliłoby bardziej to zoptymalizować, co wiązałoby się z mniejszym kosztem, ale szpitale raczej nigdy nie będą rentowne, bo nie o rentowność w nich przecież chodzi.
A co do strajku rezydentów, to nigdy nie dotyczy on tylko “jakiejś wybranej grupy”, głównym postulatem jest podniesienie środków na ochronę zdrowia… Mam wrażenie, że ogląda Pan za dużo wiadomości tvp…
https://www.facebook.com/pg/PorozumienieZawodowMedycznych/
Jak w szpitalu miejskim będzie wyglądać sytuacja, gdyby wszyscy lekrze wypowiedzieli klauzule opt-out?
http://www.rezydenci.org.pl/2017/10/30/zakonczenie-protestu-glodowego-konferencja-prasowa/
Uważam, że w samorządach za dużo politykowania i obrastania w piórka. Wystarczy popatrzeć na oświadczenia majątkowe… Politykowanie powinno być wynagradzane najniższą krajową (albo chociaż średnia krajowa), wtedy bylibyście wiarygodni. Pańskie ponad 170 tyś. na rok daje do myślenia…

hanys
hanys
5 lat temu
Reply to  hanys

cóż za ignorancja…

Damian Harazim
Damian Harazim
5 lat temu
Reply to  hanys

Panie hanys,
temat jest jasny – “wy pytacie, ja odpowiadam”.
Prowadzi Pan monolog w formie wykładu i na dodatek nie zadaje konkretnego pytania.
Dziwi Pana brak reakcji, skoro nie zawarł Pan ani jednego pytania na które Vice jest kompetentny udzielić odpowiedzi?
Jak nie ma takie pytania, to i nie ma odpowiedzi…

cyt. “Jak w szpitalu miejskim będzie wyglądać sytuacja, gdyby wszyscy lekrze wypowiedzieli klauzule opt-out?”
Nie sądzi Pan, że to pytanie do Dyrekcji szpitala miejskiego?

Te 170 tyś. na rok, to wynagrodzenie za pracę Panie hanys.

Ufam, że Pan szczęśliwie pracuje za najniższą krajową i nie zgadza się na podwyżki, gdyż to uwłaczało by Pana godności i sprawiało, że Pan jako pracownik byłby niezbyt wiarygodny…

Pozdrawiam

Ola
Ola
3 lat temu
Reply to  Damian Harazim

Pan jest rzecznikiem Prezydenta z sympatii, czy na etacie?

mieszkaniec
mieszkaniec
5 lat temu

Panie prezydencie, czy są w Piekarach jakieś możliwości wynajęcia garażu od publicznych instytucji tzn miasta/spółdzielni/administracji ?? Czy te garaże które są na starym osiedlu koło tej ruły wystającej z ziemi i koło tej polany która ma być przerobiona na parking, to są od administracji?

Karolina
Karolina
5 lat temu

Dzień dobry Panie Krzysztofie. Chciałam zapytać jak ma się sprawa zasobów zarządcy nieruchomości “ANO”/ Arrada ? Czy czeka nas niebawem jakaś rewolucja w tym temacie? Pozdrawiam

karolina
karolina
5 lat temu

bardzo dziękuję za odpowiedź. Liczymy na szybkie zakończenie sprawy

Rodzic
Rodzic
5 lat temu

Witam.
MP11 nie ma placu zabaw i problem ten jest pewnie powszechnie znany, a MSP13 ma plac zabaw, który aktualnie niszczeje ponieważ jest nie używany z przyczyn również oczywistych. Czy istenije więc możliwość aby połaczyć te dwie sytuacje tak aby MP11 otrzymało plac zabaw od MSP13?

Rodzic
Rodzic
5 lat temu
Reply to  Rodzic

Szkoda ze ten temat Pana nie zainteresowal…

Rodzic
Rodzic
5 lat temu

Dziękuje za odpowiedź.

P Śl
P Śl
5 lat temu

Chwila moment. Ten plac zabaw jest przy szkole, a nie przy przedszkolu. Przy przedszkolu plac jest w trakcie zajęć użytkowany tak jak przy 15tce. W szkole to jednak dzieci się uczą. Co nie zmienia faktu, że po zajęciach place też są użytkowane. Tego nie widziałem tak oblężonego, ale ktoś z niego korzysta jednak. Ten nie jest tak “po drodze” w aż tak gęsto zaludnionej zabudowie. No i oczywiście…nie ma tam za bardzo parkingów. A jak wiemy niektórzy to nawet na śmietnik muszą autem jechać…

Zainteresowany
Zainteresowany
5 lat temu

Panie Prezydencie kiedy podwyżki dla urzędników w Piekarach?