KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2018-09-25

Razem choć osobno!

Są kandydatami z różnych list (KWW Sławy Umińskiej-Duraj i KWW Nasze Piekary), ale łączy ich wspólna pasja, czyli sport i miłość do naszego miasta. W pięknym stylu rozpoczynają wspólną kampanię wyborczą udowadniając, że samorząd to jednak coś zupełnie innego niż polityka partyjna.

Wielu osobom może się to nie mieścić w głowie. Jak to tak? Przecież walczą o te same głosy! Otóż… jednak nie. Nie walczą – a jedynie zabiegają. I bez względu na wynik dalej będą pracować dla Piekar Śląskich i wszystkich mieszkańców. Przecież robią to cały czas, choć bez mandatu radnego… Myślę, że ich podejście mogłoby być wzorem dla wielu polityków, także (a może zwłaszcza) tych znanych z polityki ogólnokrajowej.

O kim mowa? To Wojtek Krawczyk – WOPR, Katarzyna Malinowska – Lecymy Durś oraz Bartosz Szołtysik – Lecymy Durś. Świetny pomysł i kampania w doskonałym stylu. Myślę, że warto im się przyjrzeć… a niektórzy, mogliby się na nich wzorować.

– Widzimy pozytywne zmiany w Piekarach Śląskich, uczestniczymy w nich, a nawet inicjujemy. Dobra współpraca jest motorem do działania, ulepszania tego co nie działa tak jak powinno. Mamy duże w tym doświadczenie organizując i przeprowadzając nasze inicjatywy w mieście oraz poza nim. Współpraca z władzami, ze służbami, placówkami oświatowymi, jednostkami organizacyjnymi, stowarzyszeniami i firmami przekłada się na efektywność naszych pomysłów – to dostrzegają sami mieszkańcy – piszą na swojej – wspólnej – stronie.

– Nie ma piękniejszej rzeczy jak znaleźć grupę ludzi, dzielić z nimi pasję , a przy tej okazji pomagać. już 30 września druga edycja biegu Pomagamy Durś. Zawody te zostały wybrane imprezą roku podczas Gali “Nasi Sportowcy 2017”. Przykład na to , że potrafimy współpracować z wieloma instytucjami w mieście oraz przykład na to ,że warto pomagać. Efekt : 13 000 zł zebranych dla WTZ koło Piekary Śląskie oraz 10 000 zł przekazane poprzez Fundację PKO dla małej Julki. W zawodach czynny udział wzięła Pani Prezydent Sława Umińska-Duraj oraz wiceprezydent Krzysztof Turzański​. Medale na mecie zawodnikom wręczał Stanisław Korfanty. To dowód na to, że współpraca między podziałami jest możliwa – przekonują kandydaci do Rady Miasta.

Katarzyna Malinowska to Mistrzyni Świata w Nordic Walking, a także zawodowa instruktorka oraz sędzia w tej dyscyplinie.  To brzmi strasznie, ale dziewczyna szybciej chodzi, niż większość z nas biega… Trener Roku w plebiscycie Dziennika Zachodniego – w naszym mieście prowadzi bezpłatne zajęcia dla wszystkich chętnych mieszkańców. Jest członkiem zarządu Lecymy Durś, które zachęca mieszkańców Piekar do aktywnego trybu życia. Współorganizowała m.in.  Bieg “Pomagamy Durś” w Dąbrówce Wielkiej, sportowego Mikołaja i sportowy Dzień Dziecka.

Wojciech Krawczyk to strażak, ratownik i instruktor pływania, a także prezes piekarskiego oddziału WOPR (Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe). Jest twórcą Piekarskiej Akademii Ratownictwa Wodnego, propaguje zdrowy, aktywny i bezpieczny tryb życia. W ramach budżetu obywatelskiego zgłosił projekt zakupu defibrylatorów i dziś w naszym mieście jest sprzęt niezbędny do ratowania życia.  Jest organizatorem parafialnych pielgrzymek rowerowych i współorganizatorem wielu akcji: Sportowego Mikołaja, Sportowego Dnia Dziecka, akcji Bezpieczny Odblask, Sport Wzbogaca-Nałóg Zatraca i wielu innych. Dla dzieci z piekarskich rodzin zastępczych organizuje bezpłatną naukę pływania.

Bartosz Szołtysik to społecznik, wolontariusz aktywnie działający na rzecz miasta w wielu wydarzeniach. Autor dwóch zwycięskich projektów w I oraz II edycji Budżetu Obywatelskiego dzięki którym powstał piękny plac zabaw dla dzieci oraz park przy ulicy Roździeńskiego. Pasjonat biegania oraz sportowego trybu życia. Prezes i założyciel jednej z największych grup biegowych w Polsce – Stowarzyszenia “Lecymy Durś”, która to dumnie reprezentuje Piekary Śląskie na zawodach sportowych w całym kraju. Organizator Charytatywnego Biegu “Pomagamy Durś”. Współorganizator Sportowego Mikołaja oraz Sportowego Dnia Dziecka. Współtwórca Cyklu Biegów Po Sąsiedzku realizowanego wraz z grupami biegowymi z Radzionkowa, Miechowic oraz Świerklańca. Organizator darmowych biegowych treningów dla mieszkańców miasta.

Śledźcie ich poczynania na Aktywnej Stronie Piekar Śląskich – warto!

Cała trójka, to fantastyczni ludzie, z którymi współpracujemy, ale także także… spotykamy się na trasach biegowych. W swojej działce wykonują kawał dobrej roboty. Z tej trójki z naszej listy kandyduje Bartosz Szołtysik, ale nie listy i szyldy są tutaj najważniejsze, ale konkretni ludzie. Państwo musicie dokonać dobrego wyboru. W tym wypadku – każdy jest dobry.

Tak wyobrażamy sobie działanie w samorządzie i tak przez minione cztery lata pracowaliśmy z każdym, komu bliski jest rozwój naszego miasta. Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

 

← Powrót

Komentarze



0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca
Wyborca
4 lat temu

Panie Krzysztofie, dlaczego startuje Pan na Radnego z okręgu 3, a nie w którym mieszka ?

Lola
Lola
4 lat temu

Proszę przypomnieć ile Pan dostał głosów?

Harnaś
Harnaś
4 lat temu

Nasze Piekary kiedyś Wasz wróg nr 1 a teraz wchodzicie im do d..y bez mydła. Żałuję, że oddałem swój głos na Panią Sławę 4 lata temu, to głos zmarnowany. Świetnie Pan steruje ludźmi. I najbardziej drażni mnie to, że Pan przedstawia siebie jako bardzo apolitycznego. Tymczasem już samo upolitycznienie radia Piekary na to wskazuje. Założyciel radia śp. Ginter Kupka człowiek Solidarności , społecznik, związkowiec pewnie się w grobie przewraca kiedy na antenie wypowiadają się takie gwiazdy jak dzisiaj Monika Rosa. No autorytet naprawdę, wielka obrończyni zboczeńców spod tęczowej flagi. Powinniście przegrać i to hucznie i emigracja z Piekar. Oby jak najszybciej.

hanys
hanys
4 lat temu

Licza na godna repezantacyjo ze Śląskiej Partii Regionalnej w Radzie Miasta po wyborach!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
4 lat temu

Jeżeli piszemy o aktywnym stylu życia to jest dobra wiadomość że dużo kobiet i mieszkańców Polski od przyszłego roku dużo schudnie ponieważ za granicą Unia zdecydowała w końcu i wprowadziła ustawę że od przyszłego roku do Polski ma trafiać żywność taka jaka obowiązuje za granicą np; w Niemczech albo Francji i Polacy nie mają już być traktowani jako gorszy sort społeczeństwa w Europie jak to było dotychczas. Dotychczas bowiem było dopuszczalne że firmy zagraniczne sprowadzały do Polski żywność gorszej kategorii na której można się było nieźle utuczyć i mowa tu o wszystkim nie tylko o słodyczach ale i podstawowych produktach które produkowano na tanim szajsie.

Veritas liberabit vos
Veritas liberabit vos
4 lat temu

Cieszmy się i weselmy miasto będzie rozbiegane, mnie Panie Krzysztofie dziwi fakt, że w Waszym teamie nie stawia się na ludzi doświadczonych reprezentujących sobą jakieś wartości dzięki którym miasto mogło by coś zyskać mam tu na myśli całe miasto a nie grupa kijkowców i biegaczy. Stawianie na osoby rozpoznawalne a nie osoby kompetentne do zasiadania w Radzie Miasta generuje nam kolejnego “Papaję” któremu dzwoni tylko nie wie w którym Kościele, no chyba, że zaprzyjaźnione osoby mają być wypełniaczami miejsc a Pan z gromkim “Come crawling faster, Obey your master” będzie pociągał za sznureczki bo parę groszy z posiedzeń im do kieszonki wpadnie to się cieszyć będą i polecenia wykonywać nie ma co master of puppets pełną gębą. Ja to mam tylko nadzieję, że ludzie wybiorą z Waszych list wartościowych kandydatów a kilku takich tam jest i w związku z tym, że nie ma na Was lepszej alternatywy wygracie te wybory. Z pełnym szacunkiem dla kandydatów o których Pan wspomniał ale jak na pięć minut przed wyborami ktoś się zaczyna interesować sprawami miasta i a zwłaszcza mieszkańców a wychodzi mu to jak wychodzi to przepraszam ale czego szuka w RM? Łatwych pieniążków? Skoro jako mieszkańcy z naszych podatków opłacamy to towarzystwo to liczymy na kompetentnych ludzi z wizją dla tego miasta a tu hmm jedyna wizja jaką widzę to biegnijcie Piekary biegnijcie ( skojarzenia z “run Forest run ” jak najbardziej na miejscu). Reasumując wspaniali ludzie ale totalnie bez wizji i doświadczenia a chyba nie stać nas na wypełniacze bez perspektyw na urodzenie jakiegoś pomysłu który przyniesie wymierne korzyści miastu, no chyba że jako SPOŁECZNICY całkowicie za darmo zrzekając się zapłaty za zasiadanie w RM chcą nabrać doświadczenia. Wypełniaczom stanowcze NIE.

MARIO
MARIO
4 lat temu

Pani Katarzyna Malinowska – dla mnie ta Pani się nie nadaje. Znam ją od dawna. Fajnie, że jest mistrzynią, ale co poza tym.