KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2019-02-17

Dumny z Juniora – bariera 5 km przełamana!

Krzyś przebiegł już Katorżnika, wygrał Masakrator kids, czasami ze mną biegał, ale nigdy nie zmierzył się z dłuższym dystansem. Dziś pierwszy raz przełamał 5 km i to w pięknym stylu. Czas 37 minut nie musi się wydawać wyjątkowy, ale warunki były ciężkie. Lód, śnieg – jednym słowem ślisko.

Byłem przekonany, że będziemy musieli robić przerwy, ale… czekała mnie niespodzianka. Junior nie tylko nie zatrzymał się ani razu, ale też rozkręcał się z każdym kilometrem zwiększając tempo. I dobiegł do “mety” nie wyglądając na umierającego.

 

 

 

 

 

 

 

Jak się domyślacie pękam z dumy! On zresztą też jest bardzo zadowolony, bo wszedł do grona “zawodowych” biegaczy. Chyba czas najwyższy na koszulkę Lecymy Durś…

Dziś pogoda zachęcała do aktywności. Ścieżki rekreacyjne wręcz “zakorkowane”. Widać też, że coraz bardziej popularny staje się aktywny tryb życia. I bardzo dobrze. A Wy jak spędziliście ten piękny, niemal wiosenny weekend? Aktywnie? Sportowo? Czy może jednak leniwie?

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Młody
Młody
3 lat temu

Biedne dziecko, współczuję problemów zdrowotnych z powodu biegania.

biegacz
biegacz
3 lat temu
Reply to  Młody

Rozwiniesz myśl? Bo sam biegam i może o czymś nie wiem

ziomek
ziomek
3 lat temu
Reply to  biegacz

Nie wiesz, ale możliwe, że się przekonasz, a teraz możesz się dowiedzieć 😉
https://tadeusz-szopa.blogspot.com/2019/02/bieganie-rekreacyjne-czy-rzeczywiscie.html

Artur
Artur
3 lat temu
Reply to  ziomek

Chłopie jest różnica między bieganiem rekreacyjnym a półprofesjonalnym uprawianiem biegów długodystansowych. Mówimy tu o regularnym bieganiu półmaratonów i maratonów, czyli dystansów faktycznie długich. Zresztą każdy sport uprawiany profesjonalnie – niesie za sobą ryzyko. Natomiast uprawiany rekreacyjnie to zbawienie dla organizmu i do aktywnego trybu życia zachęcają wszyscy. Więc raczej nie współczułbym młodemu, ale tym dzieciakom, które siedzą przed tv, komputerem czy telefonem obżerając się chipsami.

Iza S.
Iza S.
3 lat temu
Reply to  Młody

Przynajmniej nie siedzi cały dzień przed komputerem.

stefan
stefan
3 lat temu
Reply to  Młody

u małego dziecka trzeba z tym uważać, dzieci powinny biegać jak najbardziej a nie siedzieć przed komputerem, ale powinny się tym bawić, małe dziecko biega po placu non stop czasami i jest to dobre, ale regularne bieganie, wręcz trenowanie może mieć negatywny wpływ na układ kostno – szkieletowy małego dziecka, chodzi głównie o kolana, rozwijają się kości, mięśnie, chrząstki, nerwy, które mogą nie wytrzymać np. zwiększonej masy mięśniowej nóg, łatwiej również o przeciążenia, urazy kontuzje.