KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2019-12-15

Wiedźmin wymyka się dobrej ekranizacji? (Zobacz FILM)

Był film i serial, które lepiej pominąć milczeniem. Żebrowski nie sprawdził się jako bohater Sapkowskiego. Całość nie kleiła się, wyglądała sztucznie i nie miała nic wspólnego z wciągającą prozą. Teraz wyszedł film… przygotowany przez fanów. Publiczna zrzutka, pasja i… mamy film, który możecie w całości zobaczyć poniżej:

Obejrzałem (Wam też to polecam).

Kolejna ekranizacja rozbudziła moje nadzieje. Z niecierpliwością zasiadłem więc przed komputerem. Niestety… To wciąż nie to. Być może ten rodzaj fabuły wymyka się dobrej ekranizacji? Może ten klimat jest nie do oddania?

Tak, dobrze mnie zrozumieliście… nie jestem zachwycony. Momenty były, ale niestety… tylko momenty. Dyskusja na temat tego czy fanowski wiedźmin jest lepszy od nadchodzącego serialu produkcji Netflix trochę mnie zmartwiła. Nie ukrywam, że traktuję serial jako ostatnią nadzieję…

Dlaczego trzymam za Netlix? To nie będzie produkcja polska, nie będzie emocjonalnie związana z prozą Sapkowskiego i mam nadzieję, że będzie bardziej “zachodnia” niż “polska”.

O wszystkim przekonamy się 20 grudnia. Dla mnie to prezent świąteczny.

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
3 lat temu

Bajki bajkami ale co do Piekar i Sląska to Polacy likwidują kopalnie a Chiny planują budowę nowych elektrowni węglowych odpowiadających całej obecnej mocy wytwórczej UE. Chiny zbudowały wystarczająco dużo nowych elektrowni między styczniem 2018 r. a czerwcem 2019 r. – o mocy prawie 43 gigawaty. Kolejne 147,7 gigawatów elektrowni węglowych w tym kraju jest obecnie w budowie prawie tyle samo, ile wynosi 150 gigawatów istniejących mocy produkcyjnych w całej Unii Europejskiej wiec to są bzdury, że na świecie rezygnuje się z węgla.

Gienek
Gienek
3 lat temu
Reply to  mieszkaniec

mieszkańcu -a potem się obudziłeś, miałeś mocnego kaca a w akwarium brakowało wody. Zastanawiałeś się co się stało z poniedziałkiem, wtorkiem , środą i resztą tygodnia i wtedy dostrzegłeś puste butelki po wódce w całym mieszkaniu .

Andrzej
Andrzej
3 lat temu

Premiera 20 grudnia skusiła mnie do przeczytania całej sagi Sapkowskiego. Widzedźmina troszeczkę tylko pamiętałem z “Fantastyki”.
W sumie 8 książek w 2 tygodnie. Generalnie jestem pod wrażeniem pióra Sapkowskiego. Umiejęstność wielo wątkowego prowadzenia akcji, kapitalne opisy fechtunku. W powieściach dopatrzyłem się wielu zapożyczeń, wątków i cytatów które kojarzyły mi się z innymi powieściami … patrząc na rok wydania okazuje się że Sapkowski był pierwszy.
Jeśli Netflix tego nie popsuje a trailery są obiecujące, to uważam, że jest szansa na zdetronizowanie GoT.