KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2020-04-30

Atrakcyjne Osiedle Wieczorka!

Na Osiedlu Wieczorka powstaną nowe domy. Inwestowanie w modernizację całego osiedla, termomodernizacja budynków, likwidacja pieców węglowych, nowy dworzec autobusowy, centrum przesiadkowe, ścieżki rowerowe, nowoczesny MOSiR… opłaciło się. Znacząco podniosła się atrakcyjność tego miejsca, także dla inwestorów. Nawet takie drobiazgi jak walka z graffiti mają znaczenie. Każdy chce mieszkać w ładnym miejscu…

Sprzedaliśmy działkę na Osiedlu Wieczorka, przy u. Bazarowej. Za niemal 1,4 miliona złotych kupiło ją Przedsiębiorstwo Budowlane “DOMBUD” S.A. z Katowic. Przeznaczona jest na zabudowę mieszkaniową wielorodzinną.

Sprzedaż odbyła się oczywiście w drodze przetargu, był to przetarg nieograniczony. Powierzchnia działki wynosi 7256 m2, a cena osiągnięta w przetargu to 1 milion 111 tysięcy złotych netto, czyli 1 milion 366 tysięcy 530 złotych brutto.

Przy ul. Bazarowej powstanie budynek wielorodzinny i jest to kolejny z realizowanych przez inwestorów projektów mieszkaniowych w Piekarach.

To pierwszy krok w stronę powstrzymania spadku ilości mieszkańców naszego miasta, ale nie jedyny. Pięknie rozbudowuje się osiedle na Lipce. Developerzy inwestują także w innych częściach miasta. W kolejce stoją już pozwolenia na budowę. Dzieje się.

Potrzebujemy nowych mieszkań i mieszkańców, nie tylko ze względu na podatki, które mieszkańcy zapłacą. Przede wszystkim musimy bronić się przed wyludnianiem miasta. Kiedyś mieliśmy ponad 60 000 mieszkańców, dziś jest ich 10 000 mniej, czyli ponad 50 000. To mało jak na miasto na prawach powiatu, ale nie przestajemy inwestować.

Zapraszamy do Piekar Śląskich.

 

PS. Pojawiły się plotki, że budynki staną w miejscu targu. Nie, to zupełnie inna działka – ta zaznaczona na mapie i widoczna na zdjęciu.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
56 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Jak pan Turzański chce zatrzymać ludzi w mieście to niech buduje tak jak budowano przed 89 rokiem dla każdego dla ludzi młodych i dla każdego mieszkańca a nie dla wybranych. Skąd młody człowiek ma wziąć 200 300 albo 400 lub 500 albo 600 tyś na nowe mieszkanie albo na nowy dom. Jak przyjeżdżano kiedyś do Piekar i ktoś by powiedział im wtedy wyłóż 500 tyś na dom jak chcesz tu mieszkać to by chyba same bankiery dzisiaj w Piekarach mieszkali zamiast górników i tych którzy do miasta przybyli. Miasta wszystko sprzedały i sprywatyzowały nie mają nic więc mogą liczyć tylko teraz na deweloperów i inwestorów, którzy i tak zabetonyzują całą Polskę w najbliższych latach co oni robią w innych częściach świata to się po prostu w głowie nie mieści. Pamiętajmy, że w XX wieku było miliard osiemset ludzi na świecie a teraz jest prawie 8 miliardów więc betonyzacja świata będzie postępowała w błyskawicznym tempie znikną lasy, tereny zamieszkiwane przez zwierzęta to również czeka i Polskę chociaż Polska niema na razie przeludnienia to hieny pojawiają się i węszą już nawet u nas.

Osiedlowiec
Osiedlowiec
2 lat temu

Czy jest cień szansy, żeby ocalić rosnące tam dęby?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Osiedlowiec

Dęby dębami ale gdyby Polacy nie prywatyzowali to dzisiaj mogliby sobie domy budować za grosze nie musieliby liczyć na łaskę deweloperów podobnie gdyby nie sprzedawali poprzez prywatyzację np.; banków Portugalczykom, Amerykanom, Hiszpanom, Niemcom i innym obcokrajowcom to Polska i społeczeństwo nie byłoby dzisiaj zadłużone na 3 biliony złotych i Polacy nie żyli by dzisiaj na kredyt żyli by bez zadłużenia. Jedna osoba powiedziała mi kiedyś, że jej odpowiada życie na kredyt trzeba jednak pamiętać o tym, że bankierzy mogą zadłużać nas i kraj przez 30 albo 40 lat jednak jak się komuś noga podwinie i straci źródło utrzymania i stanie się niewypłacalny to zabierają wtedy wszystko mieszkanie, grunty, nieruchomości więc wtedy nie wygląda to za bardzo wesoło. Dzisiaj budownictwo to żyła złota czym zaczęło się w demokracji handlować czymś co daje nam dach nad głową co moim zdaniem nie powinno mieć nigdy miejsca.

Dionizy
Dionizy
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Chwała Balcerowicz , Kołotko i Rosati , poprowadzili gospodarkę w złodziejski sposób , wszystko sprzedać obcemu kapitałowi , A swoją drogą jest parę bloków na naszym osiedlu które straszą swoim wyglądem , morze warto pomyśleć co zrobić z ich elewacją bo na Ofiar Katynia swastyka na bloku straszy już parę lat , taki widok z balkonu dla gości bez cenny.

Leon z Piekor
Leon z Piekor
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

To co już się stało ,tego nieodkrecisz. Musimy z tym żyć.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Leon z Piekor

Ja jak piszę np.; o prywatyzacji i sprzedaży np.; banków to tylko po to, aby młodzi ludzie wiedzieli, że gdyby mieli np.; swój jeden Polski bank teraz w demokracji nie byli by wtedy krajem zadłużonym, kapitał pozostałby w kraju, nie wypływał by na konta zagraniczne. Zagraniczni bankierzy ich interesuje jak największy zysk jak największe zadłużenie kraju i społeczeństwa a problem w tym, że to są cwaniaczki bo jak oni i inni zagraniczni inwestorzy pomagają prywatyzować Polskę to później się okazuje, ze Polska ma coraz mniej własności a zadłużenie coraz to większe czyli czym więcej się prywatyzuje tym dług bardziej kraju rośnie. Można prywatyzować Polskę, ale nie przekazując jej własności w obce zagraniczne ręce można przekazywać pod biznesy i działalności, ale na wynajem, ale nie na własność bo to jest nasza ojczyzna nasza ziemia, której ktoś chce nas sprytem pozbawić.

Zibi
Zibi
2 lat temu
Reply to  Osiedlowiec

Jak widzę politykę obecnej władzy, to sądzę, że nie da się ocalić tych dębów.
Wytną wszystko w pień, a potem zabetonują.
Potem się dziwimy, że po burzy Piekary są zalane. A jak ma być, skoro woda zamiast wsiąkać w ziemię stoi na betonie.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Zibi

Dewelopera nie interesuje czy coś cię zaleje albo jakieś dęby tylko interesuje go zysk to jest biznes on nie należy do organizacji ochrony środowiska i zwierząt. Za granicą jak patrzyłem w jednym mieście jak deweloper zabetonyzował tam całe miasto to aż mnie zdziwienie wzięło jak on tego dokonał i pomieścił wszystko w jednym skupisku.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Jak czytam te artykuły z tych zachwycaniem się kolejny raz jaki interes zrobiliście dla miasta i mieszkancow to normalnie mi się źle robi. Czytam to z przymusu bo jest Pan przedstawicielem władzy a chce być na bieżąco. Sprzedajcie całe Piekary bo to dobrze idzie będziemy mieli tu same hale, bloki i domy, a reszta to jakieś skrawki zieleni, które może jeszcze przy was zostaną jak ludzie nagłośnią ten temat. Co raz więcej się źle mówi o obecnej polityce u nas bo nie tędy droga. Wyludniane miast ten problem jest wszędzie i jest czym innym spowodowane niz budowa bloków więc proszę zastanowić się co się tu za informację przekazuje. Liczę, że kiedyś będę miał możliwość udziału w spotkaniu to te zachwyty sprowadze na ziemię. Bo to jest trochę traktowanie jak ludzi którzy nie wiedzą co się wokół dzieje.

Ktoś
Ktoś
2 lat temu

W tym artykule brak jest elementarnych podstaw logiki. Gdyby powodem odpływu ludności był brak mieszkań, to z tego wynikałoby, że w okresie o którym Pan wspomina wyburzono ok 2,5 do 3 tysięcy mieszkań. A to przecież miejsca nie miało. Może jednak nie rządzi Pan tak cudnie jak się Panu wydaje, a Piekary to jednak nie ziemia obiecana. Generalnie widać, że 2 kadencja jest trudniejsza i sam PR nie wystarczy, a nerwowe ruchy i decyzję nie przysparzają Wam zaufania.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

To jest nerwowe, że wszystko sprzedajecie i betonujecie i gdzie tu ta atrakcyjność? Jeszcze trochę i zaczniemy protestować przeciwko kolejnym waszym pomysłom.

Sirk
Sirk
2 lat temu

Tak na marginesie miasto nie buduje mieszkań tylko prywatni inwestorzy. Skoro jest tak cudownie w Piekarach Śląskich dlaczego ludzie uciekają np. do Nowego Chechła, Radzionkowa zamiast wybudować dom w Piekarach Śląskich. Może mniej kłód pod nogi rzuca się w Tarnowskich Górach inwestorom i pracują tam bardzie kompetentni urzędnicy. Może wytłumaczy Pan dlaczego w Świerklańcu za śmieci segregowane za 1 osobę płaci się 21 zł, w Radzionkowie 15,50 zł – natomiast w Piekarach Śląskich gdzie mamy spółkę miejską musimy płacić 25 zł. Dlaczego władze działają na szkodę mieszkańców – może trzeba zrobić przetarg na wywóz śmieci i będzie taniej .

Irys
Irys
2 lat temu

A co z tematem śmieci, czemu tak wysoką cenę nam zgotowaliście

Mieszkaniec x
Mieszkaniec x
2 lat temu

A czy mamy coś takiego jak plan zagospodarowania przestrzennego? Na ulicy Długosza zdecydowana większość budynków posiada maksymalnie jedno piętro, natomiast w ostatnim czasie postawiono 3 budynki zabudowy wielorodzinnej, dwupiętrowe z wysoką piwnicą (garaże). Budynki wyraźnie odstają wielkością od pozostałych w otoczeniu, a okna są umieszczone na tyle wysoko, że mieszkańcy mają świetny widok na okoliczne podwórka.

Rowerzysta
Rowerzysta
2 lat temu
Reply to  Sirk

W Radzionkowie wcale się dużo nie buduje, spada liczba mieszkańców, przez ostatnie 40 lat powstał tylko jeden budynek wielorodzinny (przy Lidlu), w ostatnich 5 latach gmina sprzedała ładnych 20-30 hektarów pod budownictwo jednorodzinne, i tu się trochę więcej dzieje, ale to i tak blado w porównaniu z TG, albo Świerklańcem.
TG i Świerklaniec są gminami rozległymi, mają dużo zasobów terenowych, i tam dzielnice willowe, będą w następnych latach bardziej się rozwijać.
Radzionków sprzedał już prawie wszystkie tereny pod budownictwo jednorodzinne, gmina takimi już praktycznie nie dysponuje. Są jeszcze duże tereny po sadach, pomiędzy Bobrownikami Śl. i Radzionkowem, ale te nie są własnością gminy, ale skarbu państwa, lub firm prywatnych, które nabyły część terenów po Agro-Sadzie.
Tereny po sadach też nie są planowane do zabudowy, ponieważ w mpzp figurują jako tereny rolnicze, i tak zostanie na dłużej. Powody są dwa, kilkadziesiąt hektarów po południowo-zachodniej stronie ul. Knosały znajduje się w Natura 2000, bez możliwości przekształcenia w działki budowlane, a kolejne kilkadziesiąt hektarów po północno-wschodniej stronie ul. Knosały jest wyłączona z zabudowy, dlatego że znajdują się w obszarze strefy ochronnej kompleksu wojskowego (radary).
Wychodzi na to, ze w najlepszej sytuacji jest gmina TG , która jest bardzo rozległa powierzchniowo, i mniemam, że przez najbliższe kilkadziesiąt lat, terenów pod budownictwo mieszkaniowe tam nie zbraknie.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Rowerzysta

U nas mało terenów jest, a sprzedają wszystko jak leci taka polityka, tragedia w tym mieście. Ciekawe kiedy z terenami przy Kopcu zaczną kombinować. Nie liczą się z zdaniem mieszkańców dlatego wydaje mi się że to ostatnia kadencja. Chociaż wyniki się uzyska dzięki sprzedaży wszystkiego i wtedy można szukać lepszej posady przyszłość.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Winna_G%C3%B3ra_(Garb_Tarnog%C3%B3rski) proszę przeczytać o przyrodzie i czy ktoś tu miał jakiś problem żeby dać do zniszczenia

Mieszkaniec 2
Mieszkaniec 2
2 lat temu

A dlaczego sprzedało? Dlaczego miasto nie wybuduje budynków dla mieszkańców? Zasoby ZGM z nieba nie spadły – są miejskie. Dlaczego nie może być nowych budynków miejskich? Co stoi na przeszkodzie. Tylko droga deweloperka zostaje? Nie ma innych możliwości?

Sirk
Sirk
2 lat temu

Stary hotel – można było taniej wybudować nowy niż remontować i adaptować stary.

Irys
Irys
2 lat temu

Tak, a czemu nie, lepiej sprzedać za bezcen deweleperowi.

Mieszkaniec 2
Mieszkaniec 2
2 lat temu

Tych kilkadziesiat lokali po hotelu ma zaspokoić potrzeby mieszkańców. A ilu jest ludzi na liście czekujących na mieszkanie? To są problemy do rozwiązania na już. Jedne z ważniejszych w mieście. Miasto spełniło przez wiele lat oczekiwania? NIE. Dlatego ludzie wyjeżdżają szukając innej możliwości.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

A kto na tej Piłce będzie chciał mieszkać co tu jest wypisywanie tragedia. Obecni mieszkańcy już narzekają A co dalej

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Lipca przepraszam

Mieszkaniec 2
Mieszkaniec 2
2 lat temu

Chyba Pan nie rozumie. Ja mówię, że jest spora grupa mieszkańców Piekar Śląskich, którzy czekają na mieszkania latami!!! Nie mają gdzie mieszkać bo miasto nic w tym kierunku przez lata nie robi. Nie buduje mieszkań aby zaspokoić podstawowe potrzeby mieszkaniowe mieszkańców – tych z listy – to również młodzi ludzie przyszłość miasta często z dziećmi i ugruntowanymi rodzinami. Potem można myśleć o kolejnym etapie rozwoju. A tu tylko komercja i komercja. Ludzie mają zaufanie do lokali miejskich. Choć opłaty za mieszkania są w naszym mieście są drogie. Proszę się z benchmarkować np z SM lub innymi miniejszymi o połowę pod względem mieszkańców miastami. Kiepsko to wygląda w Piekarach. Opłaty drogie, obsługa słaba ( delikatne określenie) i standard również, szczególnie wewnątrz budynków.

Irys
Irys
2 lat temu

Guzik prawda, że pierwsze od kilkudziesięciu lat. Bo wcześniejsze władze wybudowały nowy budynek przy ul. Wigury 5. A takie inwestycje jak na Lipce to tylko dla milionerów, a nie dla zwykłych zjadaczy chleba. Szkoda, że obecna władza myśli tylko o mieszkańcach, o zasobności swojego portfela.

ziomek
ziomek
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec 2

Miasto spełniło oczekiwania … wystarczy trochę pochodzić po mieście, żeby zobaczyć jak mieszkańcy je spełniają z maskami na brodach albo w ogóle.

andnie
andnie
2 lat temu

Już nie pamiętam kto ale był taki lub było ich wielu co obiecywali mieszkania jakoś tak Mieszkanie Plus

BaLu
BaLu
2 lat temu

A ja mieszkam w Piekarach od urodzenia, i do roboty mam dziennie tam 45km i spowrotem 45km , dom w Piekarach i jakoś nie widzę problemu z dojazdem…. Ba… Mało tego nie rozumie ludzi którzy mają 10-15km i mówią że daleko że ciężko. Z tego co widzę i słyszę, coraz więcej ludzi przeprowadza się na obrzeża miast aglomeracyjnych bo chce mieć spokój i ciszę…. Wiec, cierpliwości Piekary powstaną z kolan!!!!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  BaLu

Za niedługo tej ciszy nie będzie u nas na obrzeżach jak władze nam osiedla pobudują ( Winna Góra) Kozłowa Góra stanie się jednym wielkim skupiskiem ludzi. Kawałek ziemi sprzedajemy i budujemy obecna polityka

Zygmunt
Zygmunt
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

A Ty gupi jestes – Winna Gora jest prywatna a nie miasta. Ale najlepiej robic szum bez sprawdzenia informacji u zrodla.

Roland
Roland
2 lat temu
Reply to  Zygmunt

No masz rację Wańberg od jakiegoś czasu należy do Bieły który wybudowal tam sobie całoroczny szalas po tym jak Werner D. i Jan W. wyrzuci go z lokum na Piekarach :d

Zibi
Zibi
2 lat temu

Na pana Turzańskiego moi znajomi mówią: Bob Betonowniczy. Ciekawe dlaczego?

Iwona
Iwona
2 lat temu

Gdyby poprosić tych, którzy zajmują się tu głównie krytykowaniem o pomysł na poprawienie tego, co tak krytykują, to z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że nie będą w stanie wymyśleć nic konstruktywnego.
Czy jesteście w stanie krytykanctwo zamienić na twórczą krytykę ?
Krytykanctwo to efekt kompleksów, niskiego poczucia własnej wartości, które zostaje pogłębione na skutek konfrontacji z tymi, którzy mają jakieś pomysły.
Krytykowanie innych przynosi krytykantowi ulgę, wykorzystujcie do tego chyba cały swój intelektualny potencjał. Im więcej argumentów, tym większa ulga??
Twórcza krytyka odnosi się do słabych stron samego pomysłu, przy jednoczesnym docenieniu jego mocnej strony. Jest uzupełnieniem pomysłu, formą „dopieszczania” go. Taką postawę mogą przyjąć jedynie osoby, która nie dostrzegają w pomyśle zagrożenia dla siebie i są w stanie prowadzić konstruktywny dialog.
W waszych wpisach tylko krytykanctwo, bo tak najłatwiej?
Po przeczytaniu. waszych komentarzy, władze miasta z pewnością czują się bardzo pozytywnie nastawione do dalszych działań.
A teraz proszę, możecie krytykować i wylewać pomyje! Jak przyniesie to komuś ulgę to proszę bardzo, pamiętajcie! im więcej pomyj, tym większa ulga

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Proszę przyjechać do mieszkańców których dotykają bezpośrednio wasze pomysły czy to jest garstka malkontentów i lepiej uważać na słowa bo nie wypada nazywać tak mieszkańców którzy tu mają okazje się wypowiedzieć. Jak większość dzielnicy Kozlowej Góry się jasno wypowiedziała na temat Winnej Góry to są to malkotenci, których macie w… lepiej nie kończyć.

Franciszek
Franciszek
2 lat temu
Reply to  Iwona

Droga Iwonko… jak dobrze że mogę poczytać twe przemyślenia w te smutne majowe dni. Gdyby nie Twoje trafne spostrzezenia i wizje nie odnalazłbym się w obecnym świecie.

Iwona
Iwona
2 lat temu
Reply to  Franciszek

Panie Franciszku, nawet przez moment nie zwątpiłam w to co Pan napisał, teraz już jestem pewna że Pana rodzice musieli mieć ogromne pole uprawne 🙂

Franciszek
Franciszek
2 lat temu
Reply to  Iwona

Ale Pani trafiła…pracowali w PGR Kamieniec, ale przy dojeniu krów.

Damian Harazim
Damian Harazim
2 lat temu

Nie dogodzisz.
Nie tak dawno narzekanie: w Piekarach nic się nie buduje, nie ma nowych mieszkań.
Jest developer i będą mieszkania: oddajcie zieleń, co z drzewami, kto to kupi itd.

Astefan
Astefan
2 lat temu

Witam
Mieszkalem 28 lat w Katowicach i ok 3 lata w Siemianowicach Śląskich . Pomyślałem sobie że Piekary Śląskie są blisko mojego zakładu pracy więc się tam przeprowadze i to był mój błąd. Po pierwsze wysokie czynsze i opłaty za wywóz śmieci. Śmieci walają się po całym osiedlu i nikt z tym nic nie robi. Biedne Panie sprzątaczki muszę je ganiać po całym terenie i codziennie sprztac. Miejsca parkingowe tragedia robi się gorzej niż w Katowicach. Walka z radnymi w sprawie żłobka o pobieranie oplat. Arogancja władzy niespotykana, dalsze pobieranie opłat chociaż w tym czasie żłobek zamknięty bo trwa remont. Możecie minusowa ale młodym nie polecam

Pan X
Pan X
2 lat temu
Reply to  Astefan

Mam podobne zdanie do Ciebie. Przeprowadziłem się z sąsiedniego miasta. Szczerze osiedle Wieczorka to było dla mnie jedyne miejsce w Piekarach gdzie chciałem ewentualnie zamieszkać. Przemawiało do mnie szybka możliwość wskoczenia na rower do lasu w stronę Świerklańca / Chechła omijając drogi asfaltowe i ruch z nim związany, blisko MOSIR, przedszkole oraz szkoła. Na ten moment po tym jak miasto pokazało gdzie mają prośby o dialog w sprawie obniżenia opłat za żłobek ( jeszcze miasto twierdzi że wpłynęło tylko parę wniosków… toż to śmiech na sali… 😉 ale cóż. Dodatkowo jakieś ciche pobąkiwanie na temat zmiany sposobu naliczania opłat za śmieci – czyli będziemy płacić za metraż a nie za ilość domowników. Mam wrażenie że rada miasta albo nie chce albo boi się o posadę by cokolwiek się odezwać w sprawie dobra mieszkańców, ale chyba zapomnieliście dla czyjego dobra macie działać i kto Was wybrał. A pamiętam pewnego pana ( przez male p) jak to wielce krytykował poprzednią władzę ,że nie działa dla dobra mieszkanców.
P.S żeby nie było, zwolennikiem poprzedniej władzy nie byłem.

mama
mama
2 lat temu

Panie Turzanski czym Pan teraz zamydli oczy rodzicom żłobkowym jeśli owy jest zamkniety do 26 mają z winy placówki ??????Dalej pobieranie opłaty i hulaj dusza 😉 I narzekanie że rząd nie pomaga ?????

mama
mama
2 lat temu

Czy ja mam coś do żłobków które są dalej zamknięte i nie pobierają opłat ????czy do złobka w Piekarach ??? W takim razie jeśli wirus będzie przez kolejne 2 lata owe opłaty będą pobierane i dalej bedziecie udawali że jesteście gotowi na przyjęcie dzieci ???

Jacek
Jacek
2 lat temu

Widać co prawda że osiedle się zmienia ale jest jeszcze wiele wiele tematów do dyskusji. Panie Krzysztofie co z parkingami ? Aut przybywa a miejsc do parkowania nie ma. Na ul Alojzjanow już jest masakrycznie. Na innych ulicach wcale nie jest lepiej. Ten parking koło dworca świeci pustkami , a pewnie kosztował nie mało. Każdy woli mieć auto jak najbliżej. Nie wiem czy da się nauczyć ludzi aby parkować z dala od domu , zwłaszcza jeśli ktoś ma małe dzieci a takich osób przybywa . Kolejna sprawa to już kiedyś z Panem rozmawiałem to ADM. Został przeniesiony dość daleko od osiedla. Na starym osiedlu jest budynek po gazowni. Chyba nadal pusty. Nie można było tam umiejscowić ADM? Na obu osiedlach mieszka dużo starszych osób , mieli by bliżej a wielkość tego budynku i umiejscowienie ułatwiło by starszym osobom życie.

Gienek
Gienek
2 lat temu

kwiatki na latarniach , centrum przesiadkowe dla wiatru ,itd a dlaczego nie 50 czy 60 lat ?

Izka
Izka
2 lat temu
Reply to  Jacek

Jest katastrofa wrecz tragedia trawnik ow juz nie ma wogule a wychodzac Z klatki na chodniku trzeba uwazac by czlowiek a auto nie najechalo na chodniku bo Z ulicy sie wjezdza chodnikiem na trawniki przed blokami tak mamy na ulicy OKULICKIEGO 2 /4 oraz 6