KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2020-04-24

To zwykła kpina! Danych osobowych nie przekażemy

Poczta Polska zwraca się z wnioskiem o przekazanie danych ze spisu wyborców. Anonimowy mail podpisano… “z wyrazami szacunku Poczta Polska”. Odpowiedź może być jedna: Nie odpowiadamy na anonimy i nie przekazujemy nieleganie danych mieszkańców. Z wyrazami szacunku Miasto Piekary Śląskie.

Nie wiem jak to nazwać – zwyczajnie zabrakło mi słów. Tu nie chodzi o politykę – zdania co do organizacji wyborów w czasie epidemii są podzielone, ale decyzje podejmują Ci, którzy mają większość, taki urok demokracji. Tylko podjęcie decyzji to jedno, ale działania trzeba prowadzić ZGODNIE Z PRAWEM. Chyba, że już nie żyjemy w demokratycznym państwie…

Oczywiście innego zdania będą ludzie, którzy są absolutnie przekonani, że ich działania usprawiedliwia dewiza PRAWO TO MY. Oni mają taką “swoją demokrację”, w specyficznym wydaniu i nie mającym wiele wspólnego z tą, która funkcjonuje w cywilizowanym świecie.

No to przyjrzyjmy się co się dzieje:

Prokurator na smyczy

Prokurator Wrzosek postanowiła zbadać (na wniosek osoby prywatnej), czy majowe wybory prezydenckie nie będą stanowić zagrożenia dla głosujących. Śledztwo – decyzją przełożonej Wrzosek – zostało umorzone po zaledwie trzech godzinach, w czasie jej nieobecności. Teraz to jej grozi postępowanie dyscyplinarne. Przecież wszczęła śledztwo w sposób nieuzasadniony i z rażącym naruszeniem prawa…

Zaskoczony nie jestem. Wiem jak to działa. Na naszym piekarskim podwórku politycy PiS składają zawiadomienia, to prokuratura gnębi ich przeciwników. Zawiadomienia były nieuzasadnione? Przecież oni nie mieli wiedzy, że… decyzje, które zaskarżyli podejmowali… sami. Za to działali z “dobrymi intencjami”. Widocznie pani prokurator “dobrych intencji” nie miała i teraz za podniesienie ręki na niewłaściwe osoby dostanie po dupie. Może sąd ją uratuje, bo sądów politykom jeszcze nie udało się zawłaszczyć. Ale to tylko kwestia czasu…

To już nie demokracja i nie państwo prawa. Starsi ludzie pamiętają takie schematy działania z poprzedniego systemu. Wracamy do PRL.

Działania wyprzedzające

Nie ma ustawy o sposobie przeprowadzenia wyborów, ale już politycy zlecili druk kart wyborczych. Dobrze, że czystych, bo wcale nie zdziwiłbym się, gdyby zadrukowana od razu właściwy krzyżyk.

Potrzeba jest wyjątkowo pilna, więc zlecenia poszły. A papiery (czyli prawo) potem się dostosuje. Większość w parlamencie jest, więc ryzyka wpadki nie ma. Tylko, że w demokratycznym kraju tak to nie działa. A przynajmniej nie powinno.

Obywatele pod kontrolą

Teraz Poczta Polska wysyła anonimowe maile z żądaniem danych osobowych. Co z ustawą o jej ochronie? Kogo to obchodzi – czas nagli, bo wybory zbliżają się wielkimi krokami.

Hit. Na anonim odpowiada Państwowa Komisja Wyborcza. Nie należy przekazywać danych osobowych, bo nie ma podstawy prawnej. Nie należy robić nowego rodzaju spisu wyborców.

Poczta się nie przejmuj, za to szykuje kary. Nie macie odpowiedniej skrzynki pocztowej? Zapłacicie 10 000 złotych kary. Lepiej sprawdźcie czy spełnia standardy wyborcze.

Niepotrzebne problemy – nas wszystkich

Mieszkańcy pytają o swoje dane osobowe. Zarzucają samorządy pismami wyrażając “brak zgody” na przekazywanie ich danych osobowych. Samorządowcy w całym kraju odpowiadają, że danych osobowych nie przekażą. Anonimowego maila traktują jako próbę ich wyłudzenia z pominięciem obowiązującego prawa.

Prezydent Sława Umińska-Duraj poinformowała w oficjalnym oświadczeniu, że danych osobowych mieszkańców miasta nie przekaże, dopóki nie będzie odpowiedniej podstawy prawej.

Cyrk trwa dalej.

A w tym wszystkim zwykli, zdezorientowani mieszkańcy. Tematem dominującym jest koronawirus. Jedni obawiają się o swoje zdrowie i życie. Innych trafia szlag ze względu na panujące obostrzenia. Zdania są podzielone, a temat wyborów podzieli nas po raz kolejny.

W tym szaleństwie jest metoda? Prawdopodobnie. Politycy wywołując swoje wojny i wojenki zawsze mają swój cel. I bynajmniej nigdy nie jest nim nasze dobro.

Oby jak najszybciej to się kończyło. Epidemia, społeczna kwarantanna i polityczny cyrk. Chciałbym znów mieszkać w normalnym, zdrowym i demokratycznym kraju.

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
43 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wyborca
Wyborca
2 lat temu

Do powyższego komentarza. Kpiną bylo 8 lat rządzenia PO i poprzednie lata postkomunistów pseudo elity na usługach Brukseli. Co by kazali to już liberałowie robili że skulonym ogonem w ówczesnym tekturowym państwie z ministrem, który sam mówił że Państwo jest teoretyczne. Cały postkoministyczny okres podporządkowany liberałom o mentalności marksistów. Tylkon obrażać umieją jak ostatnio Tusk Wiktora Orbana. Zwykły szczek latrelka na niemieckiej smyczy a nie osoby pełniacej niesamodzielnie ważną teoretycznie kiedys funkcję. Sądy z ich czerwoną Gerdorfrową na czele, Iwulskim wprost z rezimowego PRL apartu sądownictwa przez lata funkcjonowały w Polsce. Wybierali na zapas sędziów do trybynału nie pamięta się już? Zmienali prawo by koledzy nie szli doniesienia. Do sprawdzenia jak bylo. Kto ropętał podział i nienawiść do Polski wiemy. Jak zwykle śmierdzi ten ich sytstem, pod nich stworzony ruską onucą. Zdesperowana opozycja z miernotą Kidawą wraz z samorzadami, które przez ich pokrętną autoprezentację BEZPARTYJNYCH wpadły w łapy POpaprańcow co tylko długów umieją narobić i bawić się w głupkowaty dziecinny styl rządzenia. Za posługę i należność w Brukseli liczą w przyszłości na łaskę obcych. Na zachodzi w ostateczności takimi sprzedajnymi ludzmi gardzą. Donisicielstwo to ich znak, za komuny kapusie budowali fortuny jak TVN i Polsat. NISKIE NOTOWANIA KANDYDATKI TO POWÓD DO BOJKOTU WYBORÓW wszelki sposobami. Pseudo demokraci a to zwykła dziecinada tak jak zachowanie naszych władz. PO jak koronawirus, który zniszcył by suwerenności Polski i Rzeczpospolitą. NIE ŻYCZĘ SOBIE ABY STEROWANA PREZYDENT PIEKAR ŚLĄSKICH PRZEZ BLOKOWANIE PRZEKAZANIA LIST WYBORCÓW, GODZIŁA W MOJE PRAWA WYBORCZE ORAZ POZOSTAŁYCH MIESZKANCÓW. JESTEŚCIE CZĘŚCIĄ PAŃSTWA POLSKIEGO, KTÓRE TO WAM ZLECIŁO. ZA TO WAM ROWNIEŻ PŁACĄ PODATNICY za robotę a nie utrudnianie obywatelom odanie glosu. Nie będzie jakiś wyznawca PO za mnie decydować czy łaskawie przekaże infomacje bym mógł zagłosować. TA OBSTRUKCJA TO ZWYKŁY PRETEKST. Kolejne granie by za wszelka cenę dorwać się do władzy. Chorzy na władzę miotają siesię bo przegrywają. Czas rozpocząc leczenie psychiatryczne samorządowcy z POKO. Demokraci tylko z nazwy. Wstydzę się za taki samorząd!!!!!

marcin
marcin
2 lat temu
Reply to  Wyborca

To nie kwestia politykowania tylko procedur, Prezydent Miasta działa w oparciu o PRZEPISY, kwestie sympatii czy antypatii nie maja tu znaczenia, nie można przekazać danych osobowych ludzi w oparciu o anonimowego e-maila i braku realnej podstawy prawnej, litości.

Zatroskany czytelnik
Zatroskany czytelnik
2 lat temu
Reply to  Wyborca

To na oddziale “ciężkich przypadków” w szpitalu – Lubliniec(!) – też mają nieograniczony dostęp do komputera? Może to element terapii natręctw “Wyborco”? W takim wypadku rozumiem te słowa w poście! Życzę szybkiego powrotu do zdrowia….

Jorg
Jorg
2 lat temu
Reply to  Wyborca

Taka forma wyborów odpowiada tylko elektoratowi PIS-owskiemu, gdzie ich wynik jest znany od dawna. Brak kampanii wyborczej, notoryczne łamanie prawa i zapisów konstytucji ma na celu doprowadzenie do zwycięstwa pseudo prezydenta i doprowadzenie do dyktatury. Społeczeństwo nie dorosło do demokracji i woli być sterowane odgórnie, a jest to wynik wielu lat okupacji komunistycznej. Podporządkowanie się takiej formie jest pójściem na układ z przestępcą i na to nie ma zgody.

racja51
racja51
2 lat temu
Reply to  Jorg

Oświecony się znalazł.Kto ci zabroni tworzyć elektorat TOTALNEJ OPOZYCJI!!!

Jorg
Jorg
2 lat temu
Reply to  racja51

No i właśnie tyle rozumiecie. Nie napisałem , że jestem za TO. Oglądając TVP, nawet nie wysilacie się do samodzielnego myślenia. Komuna za Was myślała teraz to robi PIS. Bardzo smutne. Za obiecane “+” poddaliście się dyktatowi.

racja51
racja51
2 lat temu
Reply to  Jorg

Założę się że pierwszy wyciągasz łapę po ten “+” a twój TVN nawet się nie wysila żebyś ty myślał dlatego masz taki zastój.Za dyktatora to byś siedział w obozie i prawdopodobnie byś z niego nie wyszedł ,tak mówi historia.

Jorg
Jorg
2 lat temu
Reply to  racja51

I właśnie tego trzeba się obawiać, gdy wyborów nie będzie, lub gdy Wasz “długopis” przegra.

racja51
racja51
2 lat temu
Reply to  Jorg

I własnie “nasz”długopis rządzi a ty możesz bajdurzyć ile ci się spodoba a jak będzie za twoich kolesiów ?: były już kule dla robotników,wyrywanie laptopów i morderstwa ,przypomnij sobie!!!

Jorg
Jorg
2 lat temu
Reply to  racja51

Problem jest w tym, że to nie Wasz “długopis” rządzi (on się do tego nie nadaje). I to właśnie trzeba zmienić.

racja51
racja51
2 lat temu
Reply to  Jorg

Betonu nie oświecisz!

Kobold
Kobold
2 lat temu
Reply to  Wyborca

Co to jest “latlerek”?

Gość 1
Gość 1
2 lat temu
Reply to  Wyborca

Do Wyborcy – Większego hipokryty to chyba nie czytałem. Kpiną to jest to co robi PiS z Polską. Przykładów mafijnych działań tego rządu są dziesiątki. Dam dwa bo nie mam ochoty z Tobą dyskutować. Nawet za PO nie zrujnowano polskiego górnictwa tak, jak za czasów rządu PiS. Miliony ton węgla sprowadzonego z Rosji od przyjaciela Putina, a ostatnio z Kolumbii. Polski leży sobie na hałdach. Bezprawne drukowanie kart do głosowania w prywatnej drukarni z udziałem kapitału niemieckiego. To już nie jest normalne państwo, a co to się domyśl.

Iwona
Iwona
2 lat temu

Zgodnie z art. 49 ustawy o ochronie danych osobowych kto przetwarza w zbiorze dane osobowe, choć ich przetwarzanie nie jest dopuszczalne albo do których przetwarzania nie jest uprawniony, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Zatem bezprawne przetwarzanie danych jest przestępstwem karnym, za które grozi odpowiedzialność.
Póki co, nie ma żadnej ustawy która by upoważniała Pocztę Polską do składania wniosków o przekazanie danych osobowych ze spisu wyborców i wszyscy o tym wiemy, ale partia „rządząca” jest ponad prawem, robi co chce, steruje wszystkim!!! Przykre jest tylko to, że ciemnogród to popiera, wręcz usprawiedliwia.
Ciekawe co by było gdyby władze miasta udostępniły dane osobowe takiego „mieszkańca ciemnogrodu” innej firmie 🙂 pewnie zaraz by poszli do sądu, ale mały karakan może wszystko, dobrze że ten betonowy elektorat jest coraz mniejszy, niektórzy już przejrzeli na oczy, może reszta też zrozumie że są piosneczkami na szachownicy Jareczka, podobnymi do Adriana itd.

DDDDD
DDDDD
2 lat temu
Reply to  Iwona

Przykre jest tylko to, że ciemnogród to popiera, wręcz usprawiedliwia.
Ciekawe co by było gdyby władze miasta udostępniły dane osobowe takiego „mieszkańca ciemnogrodu”
Co to k..wa ma być !!!!!!!!!!! Panie K T!!!!!!!!!!! Demokracja tak ma wyglądać?????chyba nie

Kobold
Kobold
2 lat temu
Reply to  DDDDD

Zmień klawiatura, bo ci sie wykrzyknik zacino

DDDDD
DDDDD
2 lat temu
Reply to  Iwona

Ludzie opamiętajcie się. Tak nie można! Unieście się ponad! Jad nie służy nikomu.Zatruwacie siebie i kogoś.Czy w ten sposób czujecie się lepsi, zdrowsi, radośniejsi?Jeśli zowiecie się demokratami, jeśli szanujecie konstytucję, jeśli uważacie,że tą władzę wybrał ciemnogród i nie mądry Naród to mimo to uszanujcie wynik wyborów, uszanujcie wybranych – bo tak każe D E M O K R A C J A!!!!!!

marcin
marcin
2 lat temu
Reply to  DDDDD

ktoś ogłosił, że nie uzna wyników wyborów ? chyba coś przegapiłem

Iwona
Iwona
2 lat temu
Reply to  DDDDD

Szanowny/a bo nie wiem po nicku, swoją drogą zastanawiające jest to że nie ujawniasz swojego imienia, czyżbyś się czegoś wstydził?
Do rzeczy, przepraszam ale nie nam pojęcia o jakiej demokracji mówisz. Od czasów państwa PiS moja ojczyzna nie jest krajem demokratycznym!, Zdeptali konstytucję, zmanipulowali znaczną cześć społeczeństwa, pod osłoną nocy głosują i przepychają wszystko co chcą i Ty to nazywasz DEMOKRACJĄ!?. Na koniec cytat;
„ PiS ma poparcie niekoniecznie dlatego, że przekupił ludzi za pomocą ,, 500+”, czy dlatego, że ludziom podoba się ,, dobra zmiana” – PiS ma poparcie, bo atakując bezpardonowo elity sprawił, że polski cham czuje się dumny ze swego chamstwa, polski nieuk ze swego nieuctwa a polski nieudacznik czuje, że winni jego porażek są ci, którzy odnieśli sukces.”
Miłej niedzieli DDDDD

Iwona
Iwona
2 lat temu
Reply to  DDDDD

*Cytat ma charakter ironiczny, i wbrew pozorom, nie miał na celu obrażenia Ciebie- wyborco PiS.

Franciszek
Franciszek
2 lat temu
Reply to  Iwona

Droga Iwonko mój były szef jako biznesmen też uważał się za elitę RP bo miał własny interes zatrudniając ok 50 ludzi oraz podkreślał na każdym kroku że zna wpływowych ludzi od lewa do prawa, od sędziego/prokuratora do pań lekkich obyczajów, politykow PO a wszyscy jego wrogowie moga mu naskoczyć. Jako elita byl specjalistycznie wykształcony w elitarnej piekarskie “Betlejce”, gdzie do perfekcji wyuczył sie wyzyskiwac swoich pracownikow oraz unikac placenia danin na rzecz państwa. Wyciaganie Vat-u i obcinanie wynagrodzeń za wyeksploatowany sprzęt to u niego norma bo on ma rodzinę mówił i musi zarabiać na wakacje na Dominikanie a ja swoich dzieci za 1500 nie byłem w stanie posłać na półkolonie. Mam nadzieję Iwonka że ten opisywany gościu to nie twój tatuś lub maż/konkubin.

Iwona
Iwona
2 lat temu
Reply to  Franciszek

Panie Franciszku, ma pan problem w czytaniu ze zrozumieniem, zachowaniem kultury w stosunku do adwersarza i jeszcze kilka innych, których nie będę wymieniać publicznie.
Nawet w sieci trzeba zachować umiar i choć resztki kultury. Nie pisała bym o tym, gdyby nie fakt, że pozwolił Pan sobie, publicznie obrazić mojego ojca. Nie życzę sobie takich zachowań, chętnie spojrzałbym Panu w twarz i zrobiła to co powinnam zrobić. Pana wpis jest po prostu żałosny i na poziome osoby która Pan w nim opisał!

Koperciarz
Koperciarz
2 lat temu

Informacja z piątku wieczorem PKW: Skoro uznajemy, że trzeba ograniczyć osobisty kontakt między ludźmi, to w zasadzie pozostaje tylko głosowanie korespondencyjne albo internetowe. Technologicznie musielibyśmy mieć 150 proc. pewności, że nikt nie jest w stanie przejąć informacji, na kogo zagłosował obywatel za pośrednictwem internetu – powiedział szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak. Jak się ma to do info na blogu?

Filemon
Filemon
2 lat temu

Szef PKW: My jesteśmy organem administracji wyborczej. Naszym zadaniem jest zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie wyborów, uczciwych i transparentnych” Samorząd jest od pracy a nie politowania i ograniczenia praw wyborczych

Kobold
Kobold
2 lat temu
Reply to  Filemon

Człowieku, nawet nie wiesz o czym piszesz, PKW została odsunięta od organizacji wyborów, te przeprowadzi (oby nie) poczta polska!

marcin
marcin
2 lat temu
Reply to  Kobold

PiS nie patrzy na przepisy nie od dziś, przyzwyczaili ludzi, że przepisy są po to, by je łamać, życie.

Irys
Irys
2 lat temu
Reply to  marcin

Głupiś jak but.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Jak prezydent kraju i rząd Polski i Poczta Polska działają nielegalnie to niech pan Turzański przebierze się za króliczka pani prezydent Piekar za Małgosię, kierowniczka poczty za wróżkę a pani naczelnik poczty za czerwonego kaptura i nakręćcie razem jakąś bajkę się pośmiejemy. Jak chcecie grać na emocjach to zróbcie to w sposób przyzwoity a nie traktujcie ludzi jak baranów jakby nie mieli pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. Jak pan Turzański i pani prezydent Piekar przejmowali władzę w Piekarach cieszyli się uznaniem całego miasta odkąd pan Turzanski zaczął działać politycznie poparcie niestety słabnie i prowadzi do konfliktów i podziałów. Aby wybory się odbyły na tym powinno chyba zależeć każdemu bo na tym polega demokracja no chyba, że ktoś chce wprowadzić chaos w kraju i doprowadzić do rozpadu Polski bo tak będzie wyglądał kraj w którym nie będzie można wprowadzać żadnych ustaw i uchwał. Jak pani prezydent dostała anonimowego maila od Poczty Polskiej to niech zadzwoni do pani Naczelnik poczty i niech osobiście przyniesie jej i wręczy jej pismo no chyba, że pani Naczelnik uważa znowu, że pani prezydent Piekar działa nielegalnie to wtedy niech zamówią sobie jakieś kostiumy i zapiszą się do kabaretu ja chętnie przyjdę na jakiś spektakl;) Można sobie robić jaja z wszystkiego, ale żeby robić z własnego kraju to się po prostu w głowie nie mieści.

Jan
Jan
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Bredzisz koleś. Wszystko określają ustawy. NIE MA USTAWY O WYBORACH KORESPONDENCYJNYCH. Jak będzie, to prezydenci w Piekarach i innych miastach wykonają. Nie wiem czy zauważyłeś, ale to nie jest problem Piekar, tylko całego kraju. Turzański nie politykuje, tylko działa zgodnie z prawem. A konflikty i podziały to przyniósł do naszego miasta jeden poseł i jego przydupasy, bo wcześniej było naprawdę normalnie. I to oni tą normalność nam odebrali. W mieście, a teraz w całym kraju.

iwona
iwona
2 lat temu
Reply to  Jan

Jan, trafiłeś w sedno

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Jan

Mogą być spory i walki polityczne ale państwo musi funkcjonować. Opozycja wstrzymuje wybory korespondencyjne w innej formie również a w innym terminie wyborów nie chce w kraju potrafią tylko latać do Brukseli kapować na Polskę. Ja nie stoję po stronie nikogo ale w nadzwyczajnych sytuacjach państwo musi funkcjonować wyobraźmy sobie teraz wybory np; prezydenta miasta gdybyśmy mieli wybierać i radnych i by tego nie zrobiono bo koronawirus i miasto było by bez władzy bez żadnych ustaw nauczyciele bez wypłaty, szpitale przestały funkcjonować wszystko by się rozpadło to tak nie działa. Ciekawe jakby w czasie II wojny światowej powiedzieli Polska nie posiada władzy więc w kraju nie można wprowadzać ustaw więc trzeba zapytać się III Rzeszę jak trzeba funkcjonować podczas wojny trzeba mieć trochę rozsądku koronawirus może trwać 10 lat więc ktoś musi nim krajem rządzić i jakoś musi funkcjonować chyba że ktoś chce wojny domowej i rozpadu kraju no to wtedy trzeba do wyborów nie dopuścić.

P Śl
P Śl
2 lat temu

Zaczyna? Przecież on wyłącznie brednie pisze i nie warto go karmić.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Jak może odbyć się zgodnie z planem jak pan Grodzki od trzech tygodni blokuje wybory korespondencyjne i jego kolesie nie wiem albo pan jest naiwny albo wierzy w niebieskie migdały. Jak jakieś partie polityczne cała opozycja i samorządy które się do tego przyłączyły chcą zbojkotować i zablokować wybory to w jaki sposób one mogą odbyć się zgodnie z prawem niech mi pan to wyjaśni. Trzeba było po prostu napisać, że jedna strona w Polsce nie chce wcale w Polsce wyborów a nie robić z Polaków baranów pisząc, że nie ma takiej ustawy bo nigdy jej nie będzie jeżeli będzie się ją blokować.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Ok. no to zobaczymy kto ma rację a nawet gdyby udało się nawet te wybory przeprowadzić to opozycja będzie znowu twierdzić, że są nieważne i niezgodne z prawem nawet jak wprowadzą jakieś ustawy sam pan zobaczy jak mi pan nie wierzy.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Krzysztof Gawkowski powiedział dzisiaj, że Donald Tusk odpuszczając swój głos w wyborach 10 maja postępuje niemądrze. Tusk we wtorek poinformował, że nie weźmie udziału w wyborach prezydenckich w Polsce, jeśli miałyby się odbyć 10 maja, i wezwał do ich bojkotu. Jak tłumaczył Tusk, jeśli wszyscy Polacy powiedzą: “to nie są wybory” to ich nie będzie. Według jednak szefa klubu Lewicy “Nawoływanie do bojkotu tych wyborów równa się w kolejnym kroku do przeprowadzenia rewolucji w kraju bo jak się nie zaakceptuje tych wyborów, to później trzeba wyjść na ulicę i obalić siłą prezydenta”. Tusk, Grodzki i ci którzy z opozycji chcą doprowadzić do bojkotu wyborów i samorządy, które wspierają takie działania np.; pan Turzański i pani prezydent Piekar trzeba się jednak zastanowić nad tym jakie będą później tego konsekwencje i kto poniesie za to wszystko odpowiedzialność jeżeli do takiej sytuacji w kraju dojdzie.

nenene
nenene
2 lat temu
Reply to  Jan

Nie karmcie trolli, proszę…

Marcin
Marcin
2 lat temu

Nawet Prezydenci miast wywodzących sie z PIS odmówili. To nie polityka tylko zdrowy rozsądek wziął górę. Gdyby nasza super Pani Prezydent lub jest zastępca to zrobił spotkal4 bym sie z nimi w sądzie. Panie Prezydencie bez urazy ale tak by było. W nasxych Piekarach na szczęście nie mamy w Ratuszu oszołomów

P Śl
P Śl
2 lat temu

Ktoś się pomylił i się wydało, że to ministerstwo cyfryzacji się podszywa. Z tego co pisze wyborcza wynika, że od razu było widać, że to nie PP, bo mail przyszedł ponoć z adresu poczta.polska, a PP ma adres poczta-polska