KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2020-06-19

Zmarł Piotr Szymik

Piotr Szymik był pracownikiem MOSIR, od kilkunastu lat prowadził zajęcia pływania, najpierw na basenie przy dawnej kopalni Andaluzja a później w MSP 5.  Był wychowawcą wielu pokoleń pływackich, to dzięki niemu  wiele osób nauczyło się pływać. Był pasjonatem pływania, zdobywcą wielu medali podczas Mistrzostw Polski w Pływaniu. Piekarski sport i miasto poniosło dziś wielką stratę. Miał zaledwie 60 lat. Przegrał walkę z rakiem.

Wspaniały sportowiec i trener. Niezwykle ciepły i pozytywnie nastawiony do świata człowiek. Z zawodów pływackich zawsze wracał z workiem medali. Zdobywał je jeszcze w tym roku, mimo choroby, z którą się zmagał.

Znaliśmy się od lat. Kiedy zaczynałem pracę w Dzienniku Zachodnim był jedną z pierwszych osób, które poznałem. “Wykosił rywali”, “Płynął najszybciej”, “Mistrz” – przy jego nazwisku znajdowały się tylko takie tytuły. Był mu bliski rozwój naszego miasta, marzył o basenie. Rozmawialiśmy o tym wielokrotnie – wspólnie zastanawialiśmy się jaki ten obiekt powinien być. Z czego można zrezygnować, a na czym nie wolno oszczędzać, żeby basen spełnił oczekiwania mieszkańców i sportowców.

Piotr z naszej drużyny kandydował do Rady Miasta. Wierzył, że razem uda nam się dokonać zmian, których oczekują mieszkańcy. Duża strata dla miasta. Świetny człowiek, który odszedł zbyt młodo.  Osobiście żałuję, że nie zobaczy nowego basenu, o którym marzył, że nie pokona na nim rywali zostając mistrzem, nie przekaże swoich umiejętności dzieciakom.

Żegnaj Piotrze, do zobaczenia, gdzieś tam w przyszłości… Wielu sukcesów w niebiańskich zawodach.

Wyrazy współczucia dla rodziny.

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maxi
Maxi
2 lat temu

Jeżelili basen powstanie co jest wątpliwe to będzie jego zywy pomnik. Zmarły nasz trener marzył o tym by ludzie aktywni mieli miejsce do wspólnych spotkań i treningów. Miejmy nadzieję , ze spełni sie jego marzenie. W końcu to skandal, że basenu u nas nie ma a jego budowa byla główną obietnica Pani Prezydent

Mati
Mati
2 lat temu
Reply to  Maxi

Tylko basen i basen..Teraz są ważniejsze wydatki, szczególnie te związane z powrotem do normalności i zwalczaniem skutków coronavirusa. Póki co jest lato i jak się pogoda poprawi pójdzie korzystać z tego basenu na MOSIRze

marcin
marcin
2 lat temu

Powodzenia Piotrek gdziekolwiek jesteś.

Marcin
Marcin
2 lat temu

Dziękuję w swoim i syna imieniu za cierpliwość , poświęcony czas oraz przekazanie swojej wiedzy zdobytej pana wytrwałościa w dążeniu do spełnienia marzeń.

Nowak Janusz
Nowak Janusz
2 lat temu

Szymik za darmo nic nie robił Turzański jak myślisz że ludziom zrobisz wodę z mózgu to powodzenia…
Marionetko je…