KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2020-07-29

Powstają nowe parkingi

Powstaje parking przy ulicy Alojzjanów 4 na Nowym Osiedlu Wieczorka. To inwestycja wspólnoty mieszkaniowej warta ponad 64 000 złotych. Powstanie 10 miejsc parkingowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.

 

Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej informuje, że planuje także w ramach prac wykonanie chodnika, tak więc wkrótce teren przy bloku będzie wyglądał zupełnie inaczej. Niestety, chociaż każde miejsce parkingowe jest na wagę złota, to jest to także zaledwie kropla w morzu potrzeb.

Po wakacjach przez Zakład Gospodarki Komunalnej wykonane zostaną zaległe parkingi przy Szeptyckiego i Alojzjanów (20 miejsc parkingowych) oraz Roczkowskiego (29 miejsc parkingowych). To projekty, które zwyciężyły w Budżecie Obywatelskim i powstają z dużym opóźnieniem, za co przepraszamy.

Sukcesywnie infrastruktura na naszych osiedlach zaczyna się poprawiać. W tegorocznej edycji BO jeden ze zwycięskich projektów to także parking, który powstanie na os. Powstańców.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec Brzezin
Mieszkaniec Brzezin
2 lat temu

To ta wspólnota jako właściciela większościowego ma ZGK Piekary?

Andrzej
Andrzej
2 lat temu

Przy Szeptyckiego 4 wieczorem na trawniku parkuje 38 samochodów, po każdym deszczu rozjeżdżają kolejne fragmenty trawnika by nie stać w kałużach.
Potem wyjeżdżając na jezdnię na protektorach opon nawożą masę błota na jezdnię Ogólnie wygląda to tak, że wstyd zaprosić znajomych do domu bo trzeba by im powiedzieć by przyjecgali sobie w gumowcach.
Za tę kasę należało by wzdłuż każdej jezdni na osiedlu wyżwirować i utwardzic 5m trawnika.
Zalecić parkowanie prostopadłe i okonturować wszystkie trawniki palikami uniemożliwiając parkowanie na trawie.
Osiedle by napewno zyskało na wyglądzie, a kierowcy mieli by gdzie parkować.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Andrzej

Ja mysle ze wogole zlikwidowac wszelka zielen i same parkingi zrobic. Po co wogole jakas zielen. Oczywiscie kazdy musi miec miejsce pod swoim oknem/klatka. Nie mozna sie za mocno przemeczac i spacerowac od samochodu do domu.Mozna jeszcze zrobic parkingi pietrowe przed blokami. Propozycja na budget obywatelski.

Piotr
Piotr
2 lat temu
Reply to  Andrzej

Przy Szeptyckiego 4 ma być parking z BO sprzed 2 lat, ok. 2 miesiące temu Turzański się chwalił ,że to ZGK będzie robił i co i cisza. Kolejnym miejscem gdzie taki parking powinien powstać to plac między Śląską 6 a Alozjanów 1, tam też po opadach jest masakra.

Andrzej
Andrzej
2 lat temu

Czytając kolejny raz ten artykuł nasuwa mi się kolejne pytanie. Jak to jest?
Gdy ludzie pytają co z parkingami i aranżacją zieleni wokół bloków …. odpowiada Pan, że będą, wszystko będzie po kolei … po termomodernizacji bloków (podkopanie fundamentu w celu ocieplenia, rusztowania i cały syf budowlany z tym związany)
Tymczasem chwali się Pan planowaną budową parkingu i chodnika …. pod nieocieplonym blokiem.

Panie Krzysztofie ja sobie cenię ludzi konsekwentnych w czynie i słowie nawet takich którzy dzialają nie po mojej myśli.
Ale im dłużej Pana czytam tym ….

Andrzej
Andrzej
2 lat temu

Jeśli ten parking inwestowany jest przez wspólnotę mieszkaniową to rozumiem że mieszkańcy tego bloku dzierżawiący mieszkania z ZGM nie będą mieć prawa do parkowania w tym miejscu ?
Jednym słowem prywatny parking dla tych co sobie zapłacili.
Podobny parking stworzono na Jana Pawła 44
z wyraźnym opisem “tylko dla mieszkańców wspólnoty mieszkaniowej” z rygorem odholowania nieuprawnionego parkowania.

Czyli jak to mam rozumieć?
Mieszkańcy wspólnoty zapłacili sobie za parking
A ZGM zafundował im chodnik.
Czyli ci co nie mają mieszkań własnościowych mają na tym chodniku z ZGM parkować ?

Tak się składa Panie Krzysztofie ze bywam na zebraniach wspólnoty mieszkaniowej i zazwyczaj wygląda to tak, że przy inwestycji związanej z budynkiem występuje parcytypacja kosztów, jeśli jest zgoda na inwestycję, i albo ZGM albo wspólnota w zależności kto jest wnioskującym.
I po mojemu powinno być tak, że jeśli 10 właścicieli mieszkań mieniacych się jako wspólnota mieszkaniowa rzuca się na inwestowanie w parking a blok liczy 45 mieszkań to ZGM powinien dołożyć od siebie 35 miejsc parkingowych w ramach partycypacji.
Mało tego, na zebraniu, projekt powinien być storpedowany i odłożony w czasie jeśli ten blok objęty jest termomodernizacją.

Alojzjanow4
Alojzjanow4
2 lat temu
Reply to  Andrzej

Nie mieszkasz, nie jesteś właścicielem, nie masz głosu to lepiej zamilcz. Torpeduj sobie swoje inwestycje. Co za ludzie – wpierdalać się w decyzje innych. Wydajemy swoje pieniądze i nie będzie nam żaden dupek decydował na co, kiedy i jak.

Dudik
Dudik
2 lat temu

Panie Krzysiu niech Pan tu nie poplakuje nad Starym Osiedlem bo budynki ocieplacie a na dachach dziura na dziurze i woda leje się jak pod prysznicem. Dobry gospodarz remontuje od A do Z. Lepiej mniej a dobrze i kompleksowo ? No ale co tam nie wyksztalceni blokersi moga wiedziec skoro prezydent pokonczyl wyższe studia i wie jak kolorowac świat. Tylko bić brawa i czekać kiedy dachy zawala się do środka.

Aldo
Aldo
2 lat temu

Z tą różnicą że poprzednik nie zadłużył miasta ba taką kwotę jak jego następcy

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Aldo

I jak by dłużej porządził to by problemu nie było, budynki by się zawaliły same. Takie to po polsku – niech niszczeje aż się zawali.

P Śl
P Śl
2 lat temu

Cytat z dzisiejszej Wyborczej “Kolejne miasta zauważają, że budowa nowych parkingów się nie opłaca, bo zawsze będzie ich za mało. Podnoszą więc ceny i powiększają płatne strefy parkowania.” W Piekarach wiedzą lepiej.

P Śl
P Śl
2 lat temu

Wszystkiego to dotyczy, bo od bloków się zaczyna, a na zawalonych drogach i parkingach całego miasta się kończy. To nie jest żadne rozwiązywanie problemów, wy sobie pętlę na szyi zaciskacie coraz bardziej i to najmniej z kilku powodów.

Mieszkaniec Brzezin
Mieszkaniec Brzezin
2 lat temu
Reply to  P Śl

Miłośnik gazety wyborczej i wszystko jasne. Polska jest w czołówce zalesienia w tym eurokołchozie, także do lasu a nie wśród ludzi mieszkać.

Bart
Bart
2 lat temu

Parkingi to ciężki orzech , z jednej strony każdy zmotoryzowany wie że jest ich mało ,ale z drugiej ciągle się słyszy że za bardzo zabetonowaliśmy miasta i teraz mamy to co mamy jeśli chodzi o zasoby wodne

Chłop z osiedla
Chłop z osiedla
2 lat temu
Reply to  Bart

Ale parkingów mało ale do pracy też już coraz dalej. I kółko się zamyka. Czasami pijąc teraz poranną kawę na balkonie bo akurat jestem w Piekarach wyobrażam sobie jakie to szczęście że ta firma od parkingu przy Alojzjanow nie buduje autostrad buha ha. Oni z tym parkingiem to do zimy może skończą????

Max
Max
2 lat temu

A gdzie ten obiecany basen. Podczas rozmowy z Panią prezydent usłyszałem że macie na to pieniądze i jakoś nic sie nie dzieje