KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-03-22

Mieszkańcy złapali sprawcę, teraz zapłaci

Nie trzeba było łapać za fraki i ryzykować. Wystarczył telefon komórkowy i… odpowiednie służby dysponują dowodami oraz numerem rejestracyjnym “miszcza”, który podrzucił takie odpady na osiedlowy hasiok. Wizyta na osiedlu będzie dla niego kosztowna.

To już kolejny przypadek, kiedy mieszkańcy “łapią” sprawców na gorącym uczynku. Każdy ma przy sobie telefon, wystarczy tylko  zareagować. Sprawca nawet nie wiedział, że jest fotografowany, a jego numer rejestracyjny uwieczniony. Podobnie było w przypadku graficiarzy, których udało się błyskawicznie zidentyfikować po numerach rejestracyjnych samochodu, którym przyjechali.

W tym wypadku zdjęcia i numer rejestracyjny otrzymaliśmy na adres sos@piekary.pl. Bardzo dziękuję, za obywatelską postawę i zaangażowanie. Jeśli wszyscy będziemy reagować – będziemy mieli wreszcie porządek na naszych osiedlach.

Oczywiście taka interwencja jest łatwa w przypadku kogoś obcego, kto podjeżdża samochodem z rejestracją spoza miasta. Nieco trudniej zgłosić własnego sąsiada. Może jednak wystarczy zwrócić uwagę i poprosić o przestrzeganie zasad? Zamówienie kontenera na gruz, wystawienie odpadów wielkogabarytowych czy elektrośmieci w określonym terminie…. Może przypomnieć, że wszystko można bezpłatnie odwieźć na PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – w naszym przypadku do bazy ZGK).

Nie bądź obojętny – reaguj.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments