KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-03-25

Nielegalne odpady wjechały do Piekar Śląskich

Na działkę przy ul. Bednorza (za Dino) wjechały ciężarówki z odpadami. Transport był monitorowany przez policję. W pięciu z sześciu stojących tam naczepach znajdowały się zmieszane odpady komunalne, tworzywa sztuczne, guma, elementy metalowe, ceramiczne izolatory, szkło, drewno.

W tej chwili toczy się postępowanie prowadzone przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i policję. Jako miasto wystąpiliśmy o bieżące informowanie o postępach.

Przesłuchano osoby z firm odpowiedzialnych za prace prowadzone na kontrolowanym terenie oraz za odpady znajdujące się w naczepach. Rozpoczęły się kontrole w zakresie przestrzegania przepisów i decyzji administracyjnych dotyczących gospodarki odpadami.

Na działce prowadzono były prace związane z wyrównaniem terenu, do których były wykorzystywane odpady szkła, ceramiki i tworzyw sztucznych. W kwietniu także nasi urzędnicy na miejscu przeprowadzą wizję lokalną.

O szczegółach sprawy na sesji Rady Miasta poinformował radnych naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Gospodarki Odpadami i Rolnictwa – Stanisław Jarząbek.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Budweiser
Budweiser
1 rok temu

Co to ma być Piekary nie mogą być hasiokiem województwa.

BUBU
BUBU
1 rok temu

a co tam jeszcze pewnie jest zasypane to ino pewnie własciciel wie oni tam już od dawna działają .