KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-05-05

SOS Piekary – czekamy na zgłoszenia

Nie jestem w stanie spędzać całego dnia przed komputerem i nie zawsze na czas docierają do mnie sygnały, które wysyłacie na facebooku lub mailem. Piszecie do mnie o różnych sprawach, które dostrzegacie w mieście, niektóre z nich są naprawdę pilne. Najlepszą i już sprawdzoną metodą zgłaszania problemów jest SOS Piekary.

Chcecie zgłosić awarię oświetlenia? A może poinformować o tym, że pojawiła się dziura w drodze? Jeśli tak to pisz na sos@piekary.pl . Pod tym adresem można zgłaszać nie tylko awarie, ale również swoje opinie i sugestie dotyczące Piekar Śląskich.

Skrzynka jest obsługiwana przez kilka osób. W zależności od tego, jakie maile przyjdą (np. prośby, opinie bądź pomysły), będą kierowane do odpowiednich wydziałów w miejskim magistracie, które będą przygotowywały odpowiedź. W przypadku sugestii i opinii na temat przyszłości i rozwoju Piekar Śląskich.

– Mail sos@piekary.pl to forma kontaktu z mieszkańcami, dzięki której możemy jeszcze lepiej poznać potrzeby Piekarzan. Miejmy też jednak świadomość, że nie wszystkie problemy, prośby, będziemy w stanie rozwiązać od razu, ale zrobimy wszystko, aby tak też się stało – przypomina Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich.

Zgłoszeń można także dokonywać przez stronę, gdzie również można sprawdzać stan realizacji zgłoszeń piekary.pl/zglos-problem .

Czekamy na Wasze maile.

Razem zmieniamy Piekary

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Iga
Iga
1 rok temu

A mnie zastanawia jedna kwestia. W urzędzie pracuje mnóstwo ludzi, będzie co najmniej ze 100 osób prawda? Mamy w mieście ZGK, które codziennie objeżdża całe miasto prawda? Mamy straż miejską. Ci wszyscy ludzie codziennie przy okazji swoich czynności służbowych, a także w drodze do/z pracy przejeżdżają/przechodzą przez Piekary. Pytanie brzmi gdzie mają oczy? Nie widzą, że oświetlenie nie działa od miesiąca? Nie widzą zalegającego syfu na ulicach miasta? Nie widzą zapadniętej studzienki czy przejechanego kota? Za co w takim razie dostają wypłatę? Za parzenie kawy i siedzenie 8h? A może nie ma nad nimi zbytniej kontroli, a kto tę kontrolę powinien sprawować? No właśnie. Jeśli wszystkim mają się zajmować sami mieszkańcy, to chyba ktoś tutaj się pomylił.
Inna sprawa. W każdej normalnej pracy, jeśli pracownik nie wykona należycie swoich obowiązków ma co najmniej po premii, a w wypadku rażących zaniedbań może zostać zwolniony. Dotychczasowy zarząd szpitala nie wywiązał się że swoich obowiązków i został rozwiązany. Pan Turzanśki ze swoją świtą przez wiele lat nie kontrolowali pracy zarządu, czyli również nie wywiązywali się ze swoich obowiązków. Czy wobec tego okroicie sobie pensje, tak jak to uczciwie powinno się odbyć i zmniejszycie tym samym dług szpitala? Czy udajemy, że się nic nie stało, bo to NFZ jest niedobry?

Maria 54
Maria 54
1 rok temu
Reply to  Iga

Zwolnią kilka sprzątaczek lub innych z obsługi w szkołach i przedszkolach i będzie kasa,bo jak twierdzi pan Słota wystarczy 1 sprzątaczka i to jeszcze na 6 godzin żeby ogarnąć wszystko. Ciekawe kiedy zrobią redukcje w urzędzie miasta.

Urzędnik
Urzędnik
1 rok temu
Reply to  Maria 54

Już zrobili! Na początku 2019… Teraz czają się na ZGK! A Ty Maria jak się czujesz po rocznym płatnym urlopie? Pewnie jesteś bardzo przemęczona sprzątaniem pustej od 8 miesięcy szkoły?

Maria 54
Maria 54
1 rok temu
Reply to  Urzędnik

A co ty myslisz że w tych placowkach gdy niema dzieci to nie ma co robić?! Cała obsługa remontuje i odnawia żeby było fajnie,wy urzędnicy nie macie o tym pojęcia.

gość
gość
1 rok temu

Niestety, SOS działa podobnie jak inne “dobrodziejstwa”, czyli kulawo (najprostsze zgłoszenia tkwią miesiącami “w trakcie realizacji”, a są i takie, których… nie ma, choć ktoś odfajkował “zrealizowane”). Podobnie jest z salami sportowymi na wynajem – spróbujcie się dodzwonić i zarezerwować cokolwiek (pomijam pandemię), nikt nic nie wie .

Robert
Robert
1 rok temu

Panie Prezydencie , czy w UM będzie można wkoncu załatwić sprawy bez umawiania się?

LEON z Piekor
LEON z Piekor
1 rok temu
Reply to  Robert

Osobiście forma umawiania się na godzinę np. w wydziale komunikacji jest najszybszym sposobem załatwienia rejestracji itp. Proponowałbym zostawić tę formę wizyty w UM.
Nie trzeba stać w kolejce. 🙂

Marcin
Marcin
1 rok temu

System sos uprzejmie donoszę się sprawdza?

SOS
SOS
1 rok temu

Panie prezydencie dlaczego w dobie segregacji śmieci ZGK zbiera śmieci zmiszane i bio do jednej śmieciarki ??? Śmiechu warta sytuacja z poniedziałku

Dawid
Dawid
1 miesiąc temu

Witam,
pytanie do władz miasta czy w miejscowościach w których, mieszkają też Gospodarka Komunalna tak tuleje jak w mieście którym zarządzają ? Nie wiem kto wymyśla takie pomysły jak odbiór odpadów segregowanych co 1,5 miesiąca, trawy co dwa tygodnie itp. Ludzie obudźcie się, smród pod domami przy obecnej pogodzie nie do wytrzymania pomijając już aspekt gdzie to trzymać?! W mieście Bytom mieszkańcy otrzymali kosze w momencie wprowadzenia ustawy o segregacji które, są odbierane raz w tygodniu i MYTE !!!
Panie Turzański czas zabrać się do pracy a nie brylować w internecie!

Żaneta
Żaneta
1 miesiąc temu
Reply to  Dawid

Potwierdzam,smród straszny

Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
1 miesiąc temu
Reply to  Dawid

Potwierdzam, kuleje, dlatego za wzór podawane są Piekary Śląskie i wprowadzane u Nas rozwiązania! Nie wiem skąd ma Pan te informacje, ale proszę o dowody. Selektywne odpady są odbierane są w Piekarach raz w miesiącu, jak w każdej sąsiedniej gminie (bo rozumiem, że mówimy o zabudowie jednorodzinnej, w wielorodzinnej odbiory są zdecydowanie częstsze). Jeśli tak nie jest proszę o dowód – od razu to zweryfikujemy. Bioodpady czy trawa również co dwa tygodnie, jak w sąsiednich miastach, ja natomiast polecam kompostownik i łączącą się z tym zniżkę w opłacie. Jeśli Panu śmierdzi, to nie wiem co Pan z tą trawą wcześniej robił. Jak już nie ma Pan kompostownika, to i tak można trawę trzymać tylko tydzień w worku. Ja koszę raz w tygodniu. Wystarczy tak dopasować koszenie żeby kosić na dzień przed odbiorem. Później kosi Pan za tydzień i znów na dzień przed odbiorem. ZGK odbiera Panu trawę z dwóch kosze co 2 tygodnie, ale tylko jedno odbywa się tydzień przed odbiorem i formalnie trawa w worku leży maksymalnie tydzień, a nie 2 jak Pan pisze. Wszystko można, tak samo jak znaleźć miejsce na śmietnik nawet na małej działce. Ja sam myję sobie pojemniki… wodą ze zbiornika na deszczówkę, ekologicznie! Sam jestem ciekaw, w którym to mieście jeździ ta myjąca pojemniki taksówka, która na telefon wymienia brudny pojemnik na czysty albo myje go na miejscu… Proszę o konkretną odpowiedź, a nie puste slogany, hasła i i wymyślane tezy. Na temat gospodarki odpadami w Bytomiu wolę się nie wypowiadać, bo o śmieciach w Bytomiu, to już chyba cała Polska słyszała! I to na pewno nie pozytywnie… Pozdrawiam serdecznie

Last edited 1 miesiąc temu by Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
Achim
Achim
1 miesiąc temu

Chłopie sprzedawaj dalej garnki i patelnie teflonowe a nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia ! Siedzisz na księżnej górze i guzik wiesz na temat piekar. Zajmij się tam dalej zgłaszaniem bałaganiarstwa dzieci podczas zabawy a nie rób się tutaj poważnym politykiem

Zenon
Zenon
1 miesiąc temu

Ta sama gadka cały czas a mieszkańcy chyba widza co innego. Może zamiast zajmować sie problemami ksiezej góry przez cały dzień, weź sie pajacu do roboty i zajmij Piekarami!

Dawid
Dawid
1 miesiąc temu

Pani Słota, co Pan sobie robi i jak na Księżej Górze to mnie nie obchodzi, reasumując tylko Pana odpowiedz muszę powiedzieć po raz kolejny więcej pracy, bo jak ma Pan tyle czasu na sprawy za które obywatel płaci to zapewne ma Pan go za dużo. Liczba polubień komentarza też o czymś świadczy, jednak chyba mieszkańcy podzielają moje uwagi ale co tam władzy nie ma się po to by słuchać obywatela. Czy w Bytomiu mieszkańcy dostali z miasta kosze może Pan sprawdzić sam, myśle że ma Pan na to czas. Co do grafiku odbioru odpadów iż są one realizowane raz w tygodniu świadczy załącznik, jeśli się nie wklei proszę podać maila do Pana w komentarzu, podeśle.

P.S. Jak taki zaradny Pan w wykonywaniu cudzych obowiązków to kolejnym razem jak dzieci na działce zrobią troszkę bałaganu niech Pan nie płacze na forum tylko idzie zrobić porządek. Więcej pokory WŁADZO!!!

Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
1 miesiąc temu
Reply to  Dawid

Panie Achimie, Zenonie i Dawidzie, a w zasadzie może Janie, bo patrząc po adresie IP, wszystkie 3 komentarze napisała jedna osoba… Mój adres e-mail: pslota@piekary.pl jest publiczny, tak samo jak numer telefonu: 535 188 189, gdyby Pan chciał zadzwonić i pogadać. Z niecierpliwością czekam na załącznik, po najpierw pisze Pan, że śmieci są odbierane co 1,5 miesiąca… A teraz już nagle, co tydzień… Wszystko zweryfikujemy. Prosiłem o konkretne dowody, przykłady, pisał Pan o kubłach mytych co tydzień… Teraz cisza. Kubły w Bytomiu nie należą do miasta tylko do firm(y) odbierającej odpady… I na pewno nie były nowe patrząc po widniejących na nich napisach z innymi adresami. Ale Pan wie lepiej… Tak się składa, co również nie jest tajemnicą, długo w Bytomiu mieszkałem i coś o tym mieście wiem. Zatem, jeśli nie jest Pan internetowym hejterem albo komputerowym trolem, który sam sobie klika plusy, a mi minusy, jutro otrzymam na maila załącznik z informacjami i dowodami. Nie wiem o co Panu chodzi z tymi dziećmi na działce i zajmowaniem się innymi obowiązkami (akurat edukacja to również mój resort), ale chętnie się dowiem. Czekam na maila i pozdrawiam serdecznie.

P. S.
Akurat tak się składa, że znaczna część Księżej Góry leży na terenie Piekar Śląskich… Ale co ja tam wiem…

P. S. 2
Tak. Posiadam Thermomixa i szczerze polecam. Jestem z zakupu zadowolony.

Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
1 miesiąc temu
Reply to  Dawid

Pan Dawid nie okazał się internetowym hejterem czy komputerowym trolem, a mieszkańcem Kozłowej Góry. I rzeczywiście tak się zdarza, że w okresie wakacyjnym w dwóch dzielnicach odbiór odpadów selektywnych nie ma miejsca co miesiąc (31 dni maksymalnie), a co miesiąc i tydzień. W Przypadku Kozłowej Góry jest to aż miesiąc i 10 dni. I tak zgadzam się, że jest to za długa przerwa nawet w przypadku odpadow selektywnych, które zazwyczaj nie generują większych nieprzyjemności zapachowych. Zwracam Panu honor i przepraszam, bo byłem przekonany, że trzymamy się tych 31 dni. Nie obiecam, że zmienimy to i poprawimy od lipca, bo na pewno w tym roku kalendarzowym to się już nie uda, ale obiecać mogę, że w przyszłym roku taka sytuacja nie będzie już miała miejsca. Osobiście tego dopilnuje w każdej dzielnicy.
Jeśli chodzi o pozostałe kwestie, to tu pozostanę przy swoim zdaniu. W kwestii odbioru odpadów selektywnych w wakacje w tej dzielnicy się pomyliłem. Przepraszam i pozdrawiam.

Majkel
Majkel
1 miesiąc temu

Penie II Zastępco Prezydenta (nie wiedziałem, że tylu ich jest), mam pytanie do Pana… czy ma Szanowny Pan trochę miejsca w swoim kompostowniku na Ksiezej Górze i przyjąłby Pan trochę zielonego bo tak się składa, że zalega mi trochę bo sporadycznie odbierają w tych Piekarach a na PSZOKU już widnieje na czerwono bo mam 100kg, które sam zawiozłem… a ponad 100kg to dodatkowe opłaty…. jakby Pan Szanowny drugi po najważniejszej Pani Naszej Piekarskiej podał swój adres to ja bym podjechał… bo w Piekarach to ciężko… Czekam na odp

Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
1 miesiąc temu
Reply to  Majkel

Panie Majkelu, polecam samemu założyć kompostownik, jest ekologicznie i można zaoszczędzić pieniądze na opłacie. Nie trzeba też wtedy jeździć na PSZOK i kupować worków. Tak jak pisałem wyżej odbiór trawy odbywa się optymalnie, raz na 2 tygodnie, identycznie jak w większości sąsiednich miast. Natomiast nie wiem skąd ma Pan te dodatkowe ilości trawy. ZGK odbiera wszystkie wystawione worki… Nie ważne czy jest ich 5, 10 czy 15… Odbierze wszystko. Skoro zawozi Pan dodatkowo trawę na PSZOK, to prawdopodobnie nie pochodzi ona z nieruchomości zamieszkałej… A jeśli tak jest to za jej odbiór i utylizację powinien Pan uiścić osobną opłatę… Technicznie, fizycznie i prawnie, jeśli uiszcza Pan miesięczną opłatę za odpady, to ZGK odbierze spod Pana domu każdą ilość trawy, zapakowaną oczywiście w odpowiednie worki. Pozdrawiam serdecznie

P. S.
Może to Pana zdziwi, ale w większości Miast na prawach powiatu, a takim miastem są właśnie Piekary Śląskie, występuje nawet 3 Zastępców Prezydenta Miasta.

Last edited 1 miesiąc temu by Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
Wojtek
Wojtek
1 miesiąc temu
Reply to  Majkel

A ja nie chcę płacić za mycie auta, woda teraz droga, więc daj adres – podjadę do Ciebie – możesz mi umyć. Skąd wy się bierzecie? Z PRL-u? Chcesz mieć trawę za darmo gdzie oddać – załóż kompostownik. A tu stałe pierdolenie w necie, a co jeden to większy kretyn. Szkoda czasu. Na facebooku już rzadziej się zdarza taki styl, bo z nazwiska to głupio takie ciulstwa pisać. Dlatego pan się zastanów nad zamknięciem tego forum bo tylko trolii karmi