KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-07-28

Uśmiech jest bezcenny…

Każde moje odwiedziny wywołują uśmiechy na twarzy. Każdy chce przybić piątkę, uścisnąć dłoń, przytulić się. Teraz mieliśmy “naradę wojenną” i wspólny live. Nie do końca wiedzą o co chodzi, ale byli sobą, a ich nie można nie pokochać. Jarek – chłopak, który wisi mi na szyi, chociaż nie dacie mu więcej niż 6 lat, w rzeczywistości ma ich… 12 lat. Nigdy nie będzie miał normalnego życia, ale to nie znaczy, że nie może być szczęśliwy. Wpływ na to możemy mieć my…

Nie mają rodzin, nie znają innego życia i nie mają perspektyw na lepsze jutro. Prawdopodobnie zostaną w domu opieki społecznej do końca życia. Są niepełnosprawni intelektualnie i fizycznie, prawdopodobnie nawet nie wiedzą jak bardzo ich świat różni się od naszego. To jakie będzie ich życie zależy… od innych ludzi. Także od nas.

Teoretycznie o los tych dzieciaków powinno zadbać Państwo. I dba. To jednak w dzisiejszych czasach za mało. Są zaopiekowani, ale czy mają wszystko co potrzebne do szczęścia? Raczej nie. To bardziej niezbędne minimum.

Świetnie, że trafili na fantastycznych ludzi, którzy chcą im stworzyć prawdziwy dom. Niebywale fantastyczna ekipa Domu Pomocy Społecznej, która chciałaby dla chłopaków więcej i więcej. I zrobią co w ich mocy, o ile tylko będą mieli środki.

I tu zaczyna się nasza rola. W krótkim czasie zebraliśmy kilka tysięcy złotych, ale żeby spełnić marzenia trzeba znacznie więcej…

Poniżej link do zbiórki i możliwość wpłaty:

WPŁACAMY CHOĆBY SYMBOLICZNĄ ZŁOTÓWKĘ – KLIKNIJ TUTAJ

Możecie pomóc na wiele sposobów. Wpłacając choćby najdrobniejszą kwotę: 2,5, 10, 20 złotych, udostępniając wpis i zachęcając do akcji swoich znajomych. To się może udać tylko w jednym przypadku – jeśli będzie nasz bardzo, bardzo dużo. W kupie siła. Mam nadzieję, że przyłączycie się do mnie i razem wywołamy uśmiechy na twarzy chłopaków.

Razem możemy wszystko.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments