KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-08-18

Remonty budynków w Brzezinach

Rozpoczęły się prace termomodernizacyjne na Brzezinach Śląskich. Trwają one w nieruchomościach położonych przy ulicach Miłej i Trautmana. Łącznie ocieplone będą trzy budynki. Łączny koszt prac wynosi 1,8 miliona złotych.

Docieplane są obecnie nieruchomości przy ulicy Miłej 5 (688.597,04 zł) i Miłej 7 (522.900 zł) oraz budynek przy ulicy Trautmana 7 (660.081,66 zł). Prace prowadzone są w formule “Zaprojektuj i buduj”.

W ramach trwających robót wykonywane jest ocieplenie ścian budynków oraz ścian piwnic. Zaizolowane zostaną także stropy pomieszczeń piwnicznych i poddasza. Nastąpi także wymiana okienek piwnicznych i strychowych. Na nowe, oszklone i ocieplone zmienione będą też drzwi wejściowe do klatek schodowych od strony podwórza.

W budynku przy ulicy Trautmana 7 wykonane zostanie także, oprócz wymienionych wyżej prac, nowe pokrycie dachowe z dachówki ceramicznej. Wzmocniona zostanie więźba dachowa. Przemurowane zostaną także uszkodzone kominy. Zakończenie tych prac zaplanowano na koniec bieżącego roku.

We wskazanych budynkach w przyszłym roku planowane jest wykonanie centralnego ogrzewania, a w bieżącym przygotowana zostanie dokumentacja projektowo-kosztorysowa.

Po raz kolejny udowadniamy, że prace prowadzimy w całym mieście, a nie tylko na Osiedlu Wieczorka, choć to faktycznie był największy projekt. Razem zmieniamy Piekary Śląskie!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Drodzy mieszkańcy remontowanych budunków.
Ladnie się pożegnajcie z suchymi piwnicami.
Jeśli przechowujecie tam cokolwiek mającego dla was wartość to czas pomyśleć gdzie to przenieść.
Od nowego roku celem zwiedzania grzyba i pleśni w waszych piwnicach należy wybierać się w gumowcach.
Oczywiscie wszystko wykonane będzie zgodnie ze sztuką budowlaną, pod nadzorem kierownika robót budowalnych z odbiorem ZGK.
W przy reklamacji komisja na miejscu stwierdzi … no ale fundamenty od spodu nie są izolowane i to tam przecieka więc o co panu chodzi?

Geniusze współczesnego budownictwa part next