KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-10-28

Trwają prace w parku w Brzezinach Śląskich

Trwają prace w parku w Brzezinach Śląskich. Nowe i odnowione alejki, oświetlenie, wybieg dla psów, altanki do grilowania, plac zabaw, miejsce rekreacji i dużo zieleni. Taki będzie ten park już za chwilę.

Wiemy jak ważne są miejsca rekreacji dlatego krok po kroku realizujemy kolejne inwestycje. Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy każdej dzielnicy (o ile to możliwe) mieli gdzie odetchnąć od codziennych problemów.

To była bardzo oczekiwana inwestycja i mam nadzieję, że spełni oczekiwania. Na efekt końcowy trzeba jeszcze poczekać, ale prace trwają. Zdjęcia zapożyczyłem od Iwony Aleksandrowicz, która wizytowała z pieskiem “plac budowy”.

Szczegółowa koncepcja zakłada rozbudowę istniejącego placu zabaw o urządzenia dla maluchów  nawiązujące do charakteru dzielnicy – myślę, że to będzie hit. Poza tym powstanie park linowy w klimacie jurajskim. Będzie też stół do ping-ponga i piłkarzyki.

Powstaną dwie altanki z możliwością grillowania i zrobienia ogniska. Nowe ścieżki i oświetlenie pozwolą na pełne wykorzystanie parku. Oczywiście pomyśleliśmy też o czworonogach – dlatego będzie miejsce do wybiegania i zabawy z psem.

Planujemy także park kieszonkowy w parku – czyli miejsce wypoczynku z leżankami, hamakami i wyróżniającymi się drzewami ozdobnymi. To wszystko już niedługo. Oczywiście Park w Brzezinach jest mniejszy od tego w Kamieniu, ale… myślę, że będzie ulubionym miejscem okolicznych mieszkańców.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
1 rok temu

A co z terenem rekreacyjnym w Brzezinach za parkiem?

Thomas
Thomas
1 rok temu

Może doczkamy się reniwacji terenu zieleni między nowym a starym osiedlem,bo na razie to smutny widok. Ale to niestety lata zaniedbań.

Damian Harazim
Damian Harazim
1 rok temu
Reply to  Thomas

Jest potrzebne, ale z drugiej strony…
Domek dla jeży wyj***, a jeż rozdeptany.
Komu to rewitalizowac? Za niedługo potrzeba monitoringu miejskiego stworzy nam swoisty Truman Show…
Wielu nie dorosło do poziomu…