KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-11-08

7 lat minęło… Czas inwestycji

Wiele dyskusji w komentarzach i na facebooku wywołują inwestycje i zmiany zachodzące w naszym mieście. Czasami mam wrażenie, że zapominamy o tym jak Piekary Śląskie wyglądały jeszcze kilka lat wcześniej. Jak gruntowne i kosztowne zachodzą zmiany. Co roku Sława Umińska-Duraj przedstawia Radzie Miasta raport o stanie miasta – dziś podsumowanie i taki raport przedstawiamy wszystkim mieszkańcom.

Minęło 7 lat rządów Prezydent Sławy Umińskiej-Duraj oraz jej drużyny – zastępców, urzędników i radnych Obywatelskiego Klubu Radnych. Jak zmieniło się nasze miasto? Zobaczcie tutaj:

CZAS INWESTYCJI – raport prezydent Sławy Umińskiej-Duraj

Udało się naprawdę sporo inwestycji zrealizować i to takich o dużym ciężarze gatunkowym i finansowym: szpital, Osiedle Wieczorka, Arrada, nowe mieszkania komunalne, kino, mosir, basen letni, centrum organizacji pozarządowych, skrzyżowanie DW911, strefa inwestycyjna…  Można długo wymieniać.

Przed nami jeszcze wiele pracy, ale warto pamiętać ile już za nami. Część z tych inwestycji wydawała się nierealna i niemożliwa do wykonania, a jednak się udało. Po czterech latach w czasie kampanii wyborczej pokazaliśmy jak zmieniły się Piekary Śląskie. Zdjęcia przed i po robią piorunujące wrażenie:

METAMORFOZY w Piekarach Śląskich

Oczywiście trudno nie odnieść tego wszystkiego do Programu Rozwoju Piekar Śląskich, czyli naszego programu wyborczego lub jak próbuje ironizować opozycja –  “obiecanek wyborczych”. Okazuje się, że naprawdę konsekwentnie, krok po kroku realizujemy program napisany wspólnie z Wami.

Dobry Kierunek dla Piekar Śląskich (program 2014 rok)
Razem zmieniamy Piekary Śląskie (program 2018 rok)

Nie wstydzimy się swoich pomysłów, koncepcji i słów. O Piekarach Śląskich mówimy odpowiedzialnie. Jesteśmy konsekwentni. Nie uprawiamy polityki – wspólnie z Wami, mieszkańcami Piekar Śląskich zmieniamy nasze miasto. Na lepsze. Oczywiście to niekończąca się historia, bo potrzeb zawsze jest więcej niż możliwości, ale pracujemy każdego dnia realizując kolejne zadania.

To nie jest praca tylko prezydent Sławy Umińskiej-Duraj, prezydenta Pawła Słoty, czy moja. To także wspaniała grupa radnych, która wspiera nas każdego dnia, interweniuje  w Waszym imieniu, zajmuje się dziesiątkami codziennych spraw i problemów. Obywatelski Klub Radnych to podstawa zmian jakie zachodzą w naszym mieście.

Szefem Obywatelskiego Klubu Radnych jest Łukasz Ściebiorowski.

Przewodniczącym Rady Miasta Tomasz Wesołowski.

Wiceprzewodniczącą Rady Miasta jest Natalia Ciupińska-Szoska.

Pracujemy w komisjach, sesjach, spotykamy się na spotkaniach roboczych, dyżurujemy i jesteśmy do Waszej dyspozycji każdego dnia. Macie nasze numery telefonów, maile, jesteśmy także na facebooku.

To także praca całej rzeczy pracowników urzędu, podległych nam instytucji i spółek, którym serdecznie za wszystko dziękujemy. To także efekt zaangażowania mieszkańców, Waszych interwencji, maili, telefonów, uwaga, pomysłów i projektów składanych w budżecie obywatelskim. Razem zmieniamy Piekary Śląskie. To nasz wspólny sukces.

Najbliższe i największe zadanie jakie nas czeka, a które rozpoczęliśmy już realizować to budowa krytego basenu. Ten obiekt spędza nam sen z powiek, ale marzy nam się kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia: ze strefą spa, siłownią, fitnesem, halą sportową i strzelnicą. Wierzę, że razem osiągniemy ten cel.

Pracujemy dalej i dziękujemy, że jesteście z nami.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

 

Krzysztof Turzański: 509-234-972
Sława Umińska-Duraj: 607-990-629

 

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacuzzi z bąbelkami
Jacuzzi z bąbelkami
2 lat temu

(…) 7 lat Obywatelski Klub Radnych na czele z Panią i Panem Prezydentem obiecują wybudowanie basenu miejskiego. Już pięć lat temu były wycieczki i szumnie szukano projektów. Jak ktoś nie wierzy to proszę spojrzeć na obiecanki z I kadencji. Mój syn już jest w VII klasie i nadal widmo braku basenu, chyba , że była mowa o basenie letnim na MOSIR-e przez 2 miesiące. Niby w tym roku jest przetarg na projekt czyli liczę, że jeszcze 7 lat i będzie sztandarowy projekt zrealizowany. Tak czy owak, sztandarowy projekt jest w realizacji a to się dobrze sprzedaję. Trzymam za Was kciuki może dożyję relaksu w jacuzzi z bąbelkami .

Adam
Adam
2 lat temu

Powinno mnie to nie obchodzić za wiele bo nie mieszkam w P ale to miasto wyglada gorzej niż 7 lat temu tylko ludzie mający terenówki tego nie czują ale jeżdżenie po waszych drogach przypominają lata 90 dziura dziura i znowu dziura wy chyba nie rozumiecie ze biznes jeździ po drogach a nie ścierkach rowerowych szpital to zasługa Korfantego brodzik to nie basen a stare osiedle wyremontowali ludzie za swoje

misiek
misiek
2 lat temu
Reply to  Adam

Pełna mobilizacja ciołków. Nie mieszkasz to nie pociskaj. Męcz swojego wójta, sołtysa czy kogo tam masz

Max
Max
2 lat temu
Reply to  misiek

Misiek ci żal dupe ściska albo koryto u turzaskiego masz.. Ciołek cię zrobił

Jan
Jan
2 lat temu
Reply to  Max

Jaka miła i kulturalna dyskusja internetowych trolli – tak wiele wnosząca w nasze życie

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Szpital? Ile milionów straty? Wieczorka? 50% mieszkań z innym ogrzewaniem, utrata dotacji.. list o podwyższeniu oprocentowania od banku na ten rewelacyjny kredyt już przyszedł? Arrada? Te rudery nie inwestowane od kilkudziesięciu lat.. za ile kupiono średnio jedno mieszkanie? Wszystko wygląda jak remontowana Bytomska gdzie na nowej nawierzchni są dziury na gulikach.

misiek
misiek
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Uuuuu… żal za dupę kogoś ściska…

dziury na gulikach
dziury na gulikach
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

guliki bez dziur maja być???
Jak by woda spływała?

P Śl
P Śl
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Już jest dobrze ponad 32 mln, na fanpejdżu okiemobserwatora znajdziesz dużo niusów z życia miasta.

bobek
bobek
2 lat temu

W temacie ścieżek rowerowych, proszę o informację jak z Dąbrówki Wlk. można się dostać rowerem do Kozłowej Góry ?

gorol
gorol
2 lat temu
Reply to  bobek

Rowerem to tylko przez Wojkowice i Bobrowniki 😉

P Śl
P Śl
2 lat temu
Reply to  gorol

I wspinać się na ten Giewont w Dobieszowicach albo pod OSP w Bobrownikach. A druga sprawa jak ktoś się boi wewnątrz miasta to ciekawe, że się nie będzie bał przez Sadowskiego do Żychcic.

P Śl
P Śl
2 lat temu
Reply to  bobek

Normalnie asfaltem, zwykła droga, a nie żadna DW czy DK, więc dramatu nie ma.

Ania
Ania
2 lat temu

Ja tam nie widzę zbyt wielu pozytywnych zmian. Obiecaliscie ścieżki rowerowe, a ich praktycznie nie ma. Jakieś pojedyñcze krótkie odcinki bez ładu i składu. Odnowionych starych i tak naprawdę najdłuższych odcinków w Piekarach nie liczę, bo moim zdaniem to chybiony pomysł, były dobre.
Dziur w jezdniach jakie są teraz, Piekary nie pamiętają. Masakra jeździć po mieście. Już nie wspominając o ubiegłorocznej wpadce z brakiem odśnieżania.
Zarośnięte Piekary też dawno tak nie były, jeszcze w czerwcu tego roku, trawa i chwasty były miejscami po pas.
Zadłużyliscie szpital na niebotyczną kwotę i z tego raczej Piekary nie wyjdą nigdy, a szkoda bo potencjał był. Podejrzewam, że moje dzieci za parę lat nie będą miały szpitala w swoim mieście.
Ciągłe podnoszenie opłat. Ostatnio np. śmieci. I jeszcze Pan na swoich relacjach uśmiechniety od ucha do ucha. Ludzie nie mają co do garnka włożyć, a Państwo podnoszą opłatę i parę godzin później humorek jak ta lala.
Podejście Pani prezydent też mi się nie podoba, można ją zobaczyć tylko w 3 sytuacjach: biega, bawi się w żołnierza lub się modli.
Jedyne co mogę pochwalić to remont starego osiedla. Faktycznie trochę lepiej to wygląda, ale jeszcze daleko do świętowania.
Generalnie żałuję, że na was głosowałam i namawiałam do tego samego swoich znajomych.

Jan
Jan
2 lat temu

Bez sensu wdawać się w dyskusję. Jest grupa przedstawiająca Piekary jako miasto w ruinie w wiadomych sobie celach. A jak jest naprawdę wszyscy wiemy, bo tu mieszkamy. Proszę działać dalej – ja się nie zawiodłem.

Bart
Bart
2 lat temu

Skoro zawsze pan mówi że Piekary przez lata były źle zarządzane to dlaczego daliście fuchę byłemu wiceprezydentowi ,pewnie on jako jedyny był osobą kompetentną w tamtej “ekipie”

LEON z Piekor
LEON z Piekor
2 lat temu
Reply to  Ania

Pani Ania jak widać jest z obozu opozycyjnego co widać też pod innymi tematami. Przykre, że Pani nie widzi zalet obecnego urzędu. Każdemu nie da się dogodzić, każdy znajdzie jakiś minus,ale żeby Pani nie widziała plusów ?
Ja osobiście czesto krytykuję, lub nasuwam trudne tematy ,ale widzę potencjał i nie mogę powiedzieć, że jest źle.
Wiele zarzutów nie dotyczy P.Turzanskiego.
Przyczym kwestia dziur na drogach i zaniedbane szlaki piesze lub rowerowe to fakt.
Jakby było więcej kasy w budżecie to zapewne więcej by zrobili.

Ania
Ania
2 lat temu
Reply to  LEON z Piekor

Jestem zwykłą mieszkanką Piekar i z tego co wiem, to żadnej opozycji niestety nie ma, więc co sobie Pan Turzanski wymyśli, notabene człowiek spoza Piekar, to Pani Sława przyklaśnie. A tak nie powinno być. Wiele rzeczy jest niestety robione ze szkoda dla mieszkańców, po to aby przypodobać się konkretnym grupom. Ostatnio mijałam Pana Turzanskiego w lesie, super zadowolony, z życia, śmiał się za przeproszeniem jak głupi do sera, a pomyśleć, że dzień wcześniej podniósł cenę śmieci, zero refleksji.

Bart
Bart
2 lat temu
Reply to  Ania

Bo Sława Umińska to taki prezydent jak Duda mario..tfu ,bohaterka jaka nie zasłużyliśmy 😉

Dariusz
Dariusz
2 lat temu
Reply to  Bart

startuj Ty,głosuje na Ciebie w ciemno,tfu,za kase 🙂