KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-01-23

Przetarg: Kamienica przy Bytomskiej 159 na sprzedaż!

Budynek przy ul. Bytomskiej 159 (dawny Młodzieżowy Dom Kultury). Trzy budynki magazynowe konstrukcji tradycyjnej. Trzy działki gruntowe, tworzące zwarty teren inwestycyjny o łącznej powierzchni 0,2591 ha.

Budynek mieszkalno-użytkowy o powierzchni zabudowy 341 m2, powierzchni użytkowej 617,70 m2, powierzchni kondygnacji netto 808,2 m2, i kubaturze brutto 3535,05 m3, czterokondygnacyjny tj. parter/przyziemie, piętro I i II oraz poddasze użytkowe, podpiwniczony.

Trzy budynki magazynowe konstrukcji tradycyjnej: pierwszy o powierzchni zabudowy 239 m2 i powierzchni użytkowej 339,63 m2 (dwukondygnacyjny),  drugi o powierzchni zabudowy 82 m2 i powierzchni użytkowej 65,03 m2 (jednokondygnacyjny) oraz trzeci o powierzchni zabudowy 65 m2 i powierzchni użytkowej 46,33 m2 (jednokondygnacyjny).

Budynek nr 159 jako dom mieszkalny – kamienica wpisany jest do Wojewódzkiej Ewidencji Zabytków (poz. 2487) oraz jako kamienica mieszkalno-usługowa wpisany jest do Gminnej Ewidencji Zabytków.

Przetarg odbędzie się w dniu 29 marca 2022 r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie przy ulicy Bytomskiej 92, w sali 207 (II piętro).

Cena wywoławcza 2 100 000 zł. Wadium 210 000 zł.

Wadium w wysokości 210.000 zł należy wnosić w pieniądzu przelewem na konto PKO Bank Polski S.A., nr konta: 05 1020 2313 0000 3402 0556 3525 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 23 marca 2022 r.

Szczegóły ogłoszenia: BIP

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
30 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
P Śl
P Śl
6 miesięcy temu

A jak tam przetarg na działkę przy Cichej? “Zamieszkaj w Piekarach” “Działka pod dom”. W opisie na piekary.pl “przypadkiem” pominięto dwa najważniejsze akapity.
“Cechy geometryczne nieruchomości, w szczególności szerokość działki wynosząca około 16 m może powodować, iż jej samodzielne, bezwarunkowe i racjonalne zagospodarowania obiektami budowlanymi zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz przepisami prawa budowlanego może być znacząco utrudnione.”
i dalej
“Zachodni obszar działki w pasie terenu o szerokości 5 m oraz długości 67 m wykorzystywany jest jako dojście i dojazd do nieruchomości sąsiednich na mocy ustanowionych i wykonywanych służebności gruntowych ustanowionych na rzecz trzech, innych nieruchomości.”

LEON z Piekor
LEON z Piekor
6 miesięcy temu

Szkoda, że wysprzedaje się majątek miasta. Czy te pieniądze naprawdę są, aż tak potrzebne? Przecież prywatny inwestor jeśli to kupi to zrobi -mieszkania na wynajem lub hotel. Dlaczego Miasto nie może tak zrobić i zarabiać?
Jest w lepszej sytuacji bo nie musi wydawać kilku milionów na zakup tej kamienicy .

Kazik
Kazik
6 miesięcy temu

“miasto nie zarabia na wynajmie” – Miny tych wszystkich ludzi, którzy trzymają w ręku umowę z ZGM o WYNAJEM!!! , a w drugiej rachunek za czynsz za te APARTAMENTY!!! Deszcz pada? Nie, to plują na nas.

Sla
Sla
6 miesięcy temu

Dzień dobry, kiedy ruszy przetarg na remont ulic na Józefce. Tyle zapewnień było i cisza.

Sla
Sla
6 miesięcy temu

Dziękuję za opdowiedź. Czyli jest szansa, że prace ruszą wiosną?

Bart
Bart
6 miesięcy temu
Reply to  Kazik

Skoro miasto nie zarabia to ciekawe gdzie idą pieniądze z podwyżek za czynsz ,w tym roku dostałem już 2 jak większość mieszkańców (a mamy 24 styczeń),a druga sprawa czynsze nawet komunalne nie są w Piekarach takie tanie ,ludzie z którymi pracuje i są z Rudy Śląskiej płacą 600-700 zł za mieszkania ok100 metrow kwadratowych ,ja za 33,5 metra (w tym roku mieszkanie cudownie się powiększyło bo piszą że ma 35m) place 630 zł

Wojtas
Wojtas
6 miesięcy temu
Reply to  Bart

Ja wynajmuje mieszkanie. 1100 zł odstępnego + czynsz + media. Ma wyższy standard niż komunalne, ale z przyjemnością się zamienię. Dostaliście mieszkania prawie za darmo.

LEON z Piekor
LEON z Piekor
6 miesięcy temu
Reply to  Wojtas

Wojtas, jakbys wybudował dom w calosci na kredyt to rate byś mial-strzelam 1500zl. I masz swoje. Oczywiście mówiąc o małym domu do 100m2.

P Śl
P Śl
6 miesięcy temu
Reply to  Bart

Pewnie na spłatę tych super korzystnych kredytów komercyjnych, korzystniejszych niż dofinansowanie z WFOŚ 😀

Typowy Piekarzanin
Typowy Piekarzanin
6 miesięcy temu
Reply to  Bart

Bart… Idi…to! I mam uwierzyć, że płacisz teraz prawie 20 zł za m2 czynszu w mieszkaniu komunalnym? Szkoda, że tu zdjęć nie można wyrzucać! Twój czynsz to pewnie jakieś 200 zł, a pozostałe koszty to CO jakieś 250 albo więcej, zaliczka na wodę, pewnie jeszcze prąd doliczyłeś i abonament w Canal + i Netflixa! Rozpisz ten czynsz mądralo. Ciekaw jestem stawki za m2, ale czynszu!!

Achim
Achim
6 miesięcy temu

Gościu daruj sobie obrażanie, co chwilę każdego tu obrażasz .
Widać , że wylewasz tu swoje marne życie na ludzi…

Bart
Bart
6 miesięcy temu

Jak jesteś taki mądrala to powinieneś wiedzieć że stawka bazowa to 5 zł ,a od idiotów to sobie rodziców wyzywaj że takie kogoś na świat wydali

Bart
Bart
6 miesięcy temu
Reply to  Bart

Niepotrzebnie napisałem ten post ,przepraszam wszystkich czytających za to że musieli to czytać,właściwie to nie o taki poziom dyskusji chodzi ,jeszcze raz przepraszam

Typowy Piekarzanin
Typowy Piekarzanin
6 miesięcy temu
Reply to  Bart

Achim & Bart bo to pewnie jedna osoba pisze… Idotów to Ty nie rób z mieszkańców Piekar i ze mnie! Głupotę trzeba tępić! Raz piszesz, że płacisz 630 zł czynszu za 35 m2 mieszkania, a po chwili przyznajesz, że masz 5 zł za m2!! Czyli czynszu płacisz 175 zł!!! Dlaczego robisz z nas Idotów? Ludzie to czytają i później wierzą w takie brednie!! No przeproś teraz! Na tym blogu nie ma cenzury, dlatego takie bzdury jak Bart można wypisywać. To Ty Nas wszystkich obrażasz, a nie ja…

Bart
Bart
6 miesięcy temu

Z Ciebie nie trzeba robić idioty bo ty nim jesteś , większość ludzi nazywa czynszem rachunek który dostaje od zgm i ja też tak to nazywam ,a jeszcze mi się przypomniało że mieszkanie jest wykupione a nie komunalne ,tak że denerwuj się dalej

Achim
Achim
6 miesięcy temu

Idz się przewietrzyć, wyjdź do ludzi, odstaw internet, znajdź sobie jakieś hobby 🙂

P Śl
P Śl
6 miesięcy temu

On napisał kwota bazowa 5 zł, a był tutaj taki pamiętny wpis Turzańskiego o tym, że mamy najtańsze mieszkania komunalne, znaczy mamy najniższą kwotę bazową na 10 porównanych miast. Tyle, że jak się potem okazało w 9 miastach od kwoty bazowej odejmuje się “brak luksusów”, a tylko w Piekarach “luksusy” się dodaje, więc jak się finalnie okazało za mieszkanie w normalnym standardzie w Piekarach płaci się najwięcej, a nie najmniej.Bart zapewne w “szałasie” nie mieszka, więc za luksusy sporo monet pewnie dokłada.

Last edited 6 miesięcy temu by P Śl
LEON z Piekor
LEON z Piekor
6 miesięcy temu

Ok. Dziekuje.

Marcin z Brzozowic
Marcin z Brzozowic
6 miesięcy temu

Miasto pod rządami Pani Prezydent i Pana również jest zadłużone na 145 mln złotych i dlatego szukacie pieniędzy sprzedając majątek miasta

JDG
JDG
6 miesięcy temu
Reply to  LEON z Piekor

Lepsza jest nieruchomość która bedzie generowac zyski w podatkach i nowych mieszkańcach, niż własność miasta która generuje straty. To samo sie tyczy własności państwowej, o którą wszyscy tak płaczą. Lepiej sprzedać i zarabiać niż trzymać i tracić BO PAŃSTWOWE

Iza
Iza
6 miesięcy temu
Reply to  JDG

a później mieszkańcy płaczą bo zagroniczny własciciel podnosi ceny gazu o 1000 procent

Bart
Bart
6 miesięcy temu
Reply to  LEON z Piekor

Leon oni na basen zbierają hihi

LEON z Piekor
LEON z Piekor
6 miesięcy temu
Reply to  Bart

Aaa, bardzo możliwe. Hahaha

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 miesięcy temu

Ciekawe, że miasto musi sprzedać kamienice a nie może przekazać ludziom na mieszkania przecież każdy by sobie swoje wyremontował. Zaraz będą głosy jak to dać bez kasy a przecież nawet za takiego PRL-U dawano no ale teraz trzeba w prywatne ręce bo inwersor ma kasę. My nie zapominajmy, że po wojnie ludzie budowli wszystko własnymi rękami i że to jest wszystko własność społeczeństwa nagle w prywatyzacji się wszystkim jednak handluje i wysprzedaje przedsiębiorstwa, nieruchomości handluje się jak świeżymi bułeczkami zapominając o zwykłym człowieku. Po co nam w ogóle urzędy miasta w prywatyzacji niech dadzą wszystko bogatym deweloperom będą budować baseny, drapacze chmur i inne pierdoły skoro miasto i tak wszystko wysprzedaje. My musimy inwestować w społeczeństwo aby każdy mógł dostać tanio w Polsce mieszkanie i inne rzeczy a nie na wszystkim handlować skupiając się na materializmie i samych zyskach. Materializm i zyski w każdej epoce doprowadzały do upadku każdego kraju i imperia upadały gdy dochodziło do nierówności społecznej i podziałów wśród społeczeństwa. Przecież w stare osiedle też podobno trzeba było 80 milionów zainwestować a można przecież było sprzedać no chyba że w tym przypadku się nie dało więc trzeba było remontować ach szkoda tyle kasiorki by wpłynęło do zasobów miasta.

hmmm
hmmm
6 miesięcy temu

A czy miasto to firma, która ma zarabiać na wynajmie? Wyprzedaż potencjalnie tanich mieszkań na wynajem szkodzi mieszkańcom, miasto powinno dbać o swoje zasoby i oferować tanie mieszkania na wynajem. Mieszkanie prawem, a nie towarem 😉