KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-03-28

Przetarg! Budujemy drogi – szukamy wykonawców!

Nadszedł czas dużych inwestycji drogowych! Najbardziej wyczekiwany remont ul. Radzionkowskiej! Józefka, Darwina, Kawalca. Szukamy wykonawców! Udostępniajcie, przekazujcie te wiadomości, bo dzisiaj coraz trudniej na rynku o solidnych wykonawców.

Największy przetarg dotyczący budowy dróg:

Zobacz ogłoszenie o przetargu! Radzionkowska i inne drogi

Przypominam, że na inwestycje drogowe otrzymaliśmy środki z rządowego funduszu w ramach tzw. nowego ładu. W tym miejscu ogromne podziękowania dla senator Doroty Tobiszowskiej za wsparcie merytoryczne przy przygotowywaniu wniosków oraz polityczne w czasie ich rozpatrywania.

Na inwestycjach drogowych nie kończymy. W budujemy także drogi rowerowe i szukamy wykonawców ostatnich odcinków. To także ważna inwestycja, więc zapraszamy do udziału w przetargu solidnych wykonawców:

Ogłoszenie o przetargu – ścieżki rowerowe

Ogłoszenie o przetargu – ścieżki rowerowe 2

Zapraszamy do udziału w przetargach i składania dobrych ofert!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
45 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xyz
xyz
4 miesięcy temu

Dobrze, że przypomniano i ogromnie podziękowano po raz kolejny za wsparcie polityczne, bo za mało o tym czytamy i moglibyśmy zapomnieć ; ) Szczyt dziennikarstwa i wazeliniarstwa 🙂

Eugeniusz
Eugeniusz
4 miesięcy temu

Panie Krzysiu jak nie ma wykonawców na budowę drogi to zróbcie nakładkę to też jest rozwiązanie. Zresztą nie mógł się Pan nachwalic tej metody i wykonania na ul. Zamkowej. Pamięta Pan te wklejone zdjęcia pokazujące piękny stan drogi ??? To była zwykla manipulacja bo pieniadze zostaly wyrzucone w błoto skoro po miesiacu nawierzchnia popekała pod ciężarem przejeżdzajacych samochodów a w niedalekiej przyszlosci ktos wpadl na pomysł aby budowac kanalizację i ponownie zrojnowano nawierzchnie. Brawo niech żyje GOSPODARZ i jego mędrcy zarzadzajacy pieniadzem podatnika.

Zofia
Zofia
4 miesięcy temu
Reply to  Eugeniusz

Pan Krzysiu nawet się nie odniósł do Pana wypowiedzi. No cóż, musiałby przyznać, że zgadza się z Panem.
A przecież on zgadza się tylko sam z sobą, ewentualnie z panią prezydent.

Seder
Seder
4 miesięcy temu

O, o, o, to właśnie jest merytoryka w wydaniu pana Krzysia. Jak nie ma nic do powiedzenia, to próbuje nieudolnie obśmiać.

Mariusz
Mariusz
4 miesięcy temu

Jakby tak wszyscy politycy dbali o swój okręg wyborczy i wizerunek polityczny. A nie tylko podczas wyborów.

Bart
Bart
4 miesięcy temu

No i dobrze żeś pan kulturalny ,to się chwali ,tylko śmieszne jest w tym kraju że musimy się prosić a ,potem pan musi dziękować za pieniądze “które się nam należały” jak to kiedyś powiedziała koleżanka partyjna pani Tobiszowskiej . Fajnie że z ta kasa same dobre rzeczy zrobicie ,ale mam nadzieję że z budżetu miasta też jakąś grubsza tym razem kasa na remonty pójdzie ,bo mamy armagedon na drogach w wielu miejscach .

trzygrosze
trzygrosze
4 miesięcy temu

Proszę uczciwie dodać, że w tych kilkudziesięciu latach zaniedbań jest również kilka ostatnich lat Waszych zaniedbań. Ciągle się odkładało, odkładało, a asfalt nie czekał, tylko pękał coraz bardziej. No i się nazbierało…

trzygrosze
trzygrosze
4 miesięcy temu

Pozwoli Pan, że się nie zgodzę. Przykład z domem jest niezły, więc skorzystam i również się nim posłużę. Kiedy ktoś buduje dom, rzeczywiście rezygnuje z nowego auta czy wakacji życia. Ale nie rezygnuje z wstawienia okien (a przynajmniej zasłonięcia otworów okiennych), bo jak to zaniedba – całe wnętrze, które będzie tak pięknie wykańczał, narażone na mróz, deszcz i wandali, będzie wymagało później znacznie większych nakładów. Pozdrawiam 🙂

trzygrosze
trzygrosze
4 miesięcy temu

Nie będzie trudno, to dziury w drogach. Jak się nie naprawia na bieżąco (naprawia, nie zalepia byle jak), to przybywa ich coraz więcej. Doceniam wszystko, co udało się zrobić, ale zostanę przy swojej opinii, że w temacie dróg – nie wyszło.

trzygrosze
trzygrosze
4 miesięcy temu

Ten dojazd nie był szutrowy, to cały czas ta sama nawierzchnia. Miała dziury, ale zamiast je zabezpieczyć, budowniczy rozjeździli ją na amen.
Darujmy sobie ciąg dalszy, ok? 🙂

Radosław
Radosław
4 miesięcy temu

Ale te lata zaniedbań są z waszej winy. Skupiacie się na starym osiedlu z którego korzysta, strzelam, 15-20% mieszkańców Piekar, a olaliście drogi, z których korzysta pewnie z 95% mieszkańców. Trzeba równoważyć priorytety względem potrzeb większości.

Bart
Bart
4 miesięcy temu

Tak ,tak wiemy ci którzy przyjdą po Was też tak będą mówić ,że muszą nadrabiać ileś tam straconych lat hehe politycy .

Bart
Bart
4 miesięcy temu

Serio ,serio ,piszesz pan że nadrabiacie KILKADZIESIAT lat zaniedbań ,dobrze pan wiesz że przed 2004 wielu z tych rzeczy nie dało się zrobić z wiadomych powodów

Seder
Seder
4 miesięcy temu

O, o, o, znowu nieudolna próba obsmiania przeciwnika, bo zabrakło panu Krzysiowi i argumentów.

TXZ
TXZ
4 miesięcy temu

Ja mam pytanie do Pana (K.Turzański) czy nie przeszkadza Panu to, jak p.Tobiszowska głosowała w sprawach dotyczących ograniczenia wolnych mediów czy osłabienia demokracji w Polsce?

TXZ
TXZ
4 miesięcy temu

Tu nie chodzi tyle o poglądy polityczne, a o to czy ważniejsze są pewne wartości, czy może pieniądze. Dla Orbana i Putina ważniejsze są pieniądze. Z pieniędzmi ściśle powiązana jest władza. Dla mnie osobiście ważniejsze są wartości i tacy ludzie, którzy bronią demokratycznych wartości.

derdek
derdek
4 miesięcy temu

Czyli na szumny remont Radzionkowskiej nie ma jeszcze nawet wyłonionego wykonawcy? Nie, po prostu nie mam pytań. Kiełbasa wyborcza.

Eugeniusz
Eugeniusz
4 miesięcy temu

Z Radzionkowska trzymamy pana za słowo tylko żeby panu wykonawca nie uciekł z placu budowy w połowie wykonania jak to miało miejsce w przypadku boiska Czarnych.

xyz
xyz
4 miesięcy temu

To może przy inflacji ponad 10 % trzeba te inwestycje na nowo wycenić?

Dawid
Dawid
4 miesięcy temu

Aha….to może wyjaśni Pan gronu czytelników czym jest “kosztorys inwestorski”. I co dzieje się w zamówieniach publicznych w sytuacji, gdy każda ze złożonych ofert wykonawców przekracza (tym bardziej przekracza w sposób znaczny) kosztorys zamawiającego…

Damian Harazim
Damian Harazim
4 miesięcy temu
Reply to  Dawid

Do przetargu wystawiasz tylko przedmiar. Na jego podstawie ty szacujesz sobie ile mniej więcej może kosztować inwestycja którą planujesz, czyli tworzysz kosztorys inwestorski. Potencjalni wykonawcy nie znają tej kwoty, a swój kosztorys ofertowy sporządzają na podstawie przedmiaru.

Przy obecnych wahaniach cen nietrudno o sytuację o której piszesz. Zresztą mieliśmy w mieście przykład, gdy firmie po zawarciu umowy bardziej opłaciły się kary umowne od dalszej realizacji…

LEON z Piekor
LEON z Piekor
4 miesięcy temu

Dlaczego , narzekamy?
Na każdym kroku.
W domu, w pracy i w internecie… .
Tak wiele dobra dostajemy ,a wciąż wmawiamy sobie że mało. Cieszmy się z tego co mamy,
Patrząc na całokształt dostaliśmy dość sporo i jeszcze dostaniemy , a my tego nie widzimy.
Miłego dnia . Amen.

Aleksander
Aleksander
4 miesięcy temu

Super, oby tylko więcej drzew zostało wyciętych ;), każda okazja jest dobra

Adam
Adam
4 miesięcy temu

Jeśli wszystkie inwestycje drogowe będą wyglądały tak jak powstająca ścieżka rowerowa na ul.Sportowej to klikajcie narody. Można było utworzyć ścieżkę bliżej drogi betonowej, można było przesunąć ja bardziej na prawo, ale nie postanowiono zrobić ją centralnie na studzienkach kanalizacyjnych. Żeby były wertepy. Nawet jak teraz będzie w miarę równo to z czasem na pewno zaczną studzienki się zapadać albo wystawać. Dziwi mnie to, bo przecież nawet Pan jeździ na rowerze, więc skoro wzięliście nieudolnego projektanta lub wykonawcę, to ktoś ten projekt odbierał. Brak elementarnej wiedzy, czy specjalne działanie na szkodę? Ehhh, moje Piekary takie piękne – kiedyś 🙁

nostalgia
nostalgia
4 miesięcy temu
Reply to  Adam

Kiedyś to było pięknie… nie było ścieżek rowerowych, nie było facebooka, bloga – nie było takiego ciągłego pierdolenia. Komuno wróć. Nostalgia za PRL

P Śl
P Śl
4 miesięcy temu
Reply to  nostalgia

Przy następnym komentarzu z podstawionego nicku proszę bardziej uważać przy akceptacji, żeby odpowiedź na wpis nie pojawiła się na blogu szybciej niż sam wpis 😀

P Śl
P Śl
4 miesięcy temu

Istniejący, nieopublikowany. Godzina pewnie też się sama zmieniła po moim wpisie.

Marcin Zajac
Marcin Zajac
4 miesięcy temu

kwestie własnościowe, infrastruktura, nawet nie chce mi się rozwijać tematu bo i tak nie dotrze to do co niektórych….

Seba
Seba
4 miesięcy temu
Reply to  Adam

A od czego mają się zapaść te studzienki kanalizacyjne od ciężaru roweru? Przecież to nie droga dla aut gdzie studzienki notorycznie się zapadają.