KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-03-27

Trenujemy dla Ukrainy!

W niedzielne popołudnie w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się charytatywny maraton taneczno-sportowy pod hasłem “Ukraine We Are With You”. Uczestnicy wspierali finansowo ukraińskich żołnierzy i policjantów. W wydarzeniu wzięli też udział Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich i Tomasz Wesołowski – Przewodniczący Rady Miasta.

Pomagać i wspierać Ukrainę, w trudnym dla niej czasie wojny, można na różne sposoby, między innymi poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych przy muzyce i zabawie. “Charytatywne Trenujemy dla Ukrainy” to wydarzenie, które odbyło się w hali sportowej “Olimpia”, a jego inicjatorkami były policjantka Aleksandra Zydyk oraz Katarzyna Malinowska prezes Stowarzyszenia “Lecymy Durś”.

Zebranych przywitała Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta, zachęcając i motywując wszystkich do treningu oraz dziękując organizatorom przedsięwzięcia. Uczestnicy od godziny 16.00 mogli tańczyć i ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanych trenerów fitness. Maraton obejmował 4 treningi trwające po 45 minut każdy. Zajęcia taneczne zumby rozpoczął gość specjalny z Ukrainy — instruktorka Anna Gridina. Następnie odbyły się trening wzmacniający Strong Nation z Katarzyną Licau i kolejny zumby, tym razem prowadzącym był Senegalczyk Paco Mbengue. Ostatnie 45 minut trwały ćwiczenia na płaski brzuch, poprowadzone przez Kamila Pawełczyka. W trakcie przerw na uczestników czekały przysmaki, między innymi pierogi, smoothie, koktajle, owoce, a także ciasta i słodkie przekąski. Na scenie pojawili się również młodzi artyści prezentujący swoje umiejętności — piekarzanin Grzegorz Rygulski z pokazem freestyle football oraz ukraińska tancerka i akrobatka Mariia Priłucka. Zasady udzielania pierwszej pomocy omówili i przedstawili ratownicy z ProMedical Rescue Group.

Najmłodsi goście mogli spędzić czas w przygotowanym specjalnie kąciku dla dzieci. Czekały na nich atrakcje takie jak malowanie twarzy, zabawy plastyczne i tworzenie z ciastoliny, układanie puzzli, slalomy z przeszkodami oraz inne zabawy ruchowe. Opiekę nad dziećmi sprawowały wolontariuszki ze Stowarzyszenia “Lecymy Durś”.

Wydarzenie “Charytatywne Trenujemy dla Ukrainy” zostało objęte honorowym patronatem Sławy Umińskiej-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie, która swoją obecnością oraz aktywnym udziałem w zajęciach pokazała zaangażowanie i wsparcie, w myśl hasła przewodniego “Ukraine We Are With You”. Ponadto, wyjątkowym akcentem na znak solidarności oraz otwartości na naszych wschodnich sąsiadów była wymiana flag narodowych pomiędzy Panią Prezydent, a ukraińską trenerką.

Wszyscy uczestnicy, goście i przybyli Ukraińcy mieli możliwość spędzenia wspólnie czasu, poznania się bliżej oraz zintegrowania. Na maratonie pojawiło się około 100 osób wraz z dziećmi i rodzinami. Całość zebranych pieniędzy zostanie przeznaczona na szlachetny cel — zakup niezbędnego sprzętu medycznego dla ukraińskich policjantów i żołnierzy pozostających i walczących na froncie.

Organizatorami wydarzenia byli Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich, Stowarzyszenie “Lecymy Durś”, Urząd Miasta Piekary Śląskie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Za obecność, wsparcie i dobroczynność wszystkim serdecznie dziękujemy!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments