KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-04-27

Ruszają remonty dróg za 25 milionów! MAMY WYKONAWCÓW!

To był największy przetarg. Wpłynęło 13 ofert na łączną kwotę prawie 24,5 miliona złotych. To mniej niż zakładaliśmy, bo zabezpieczyliśmy na te prace niemal 27 milionów. Większa część tej kwoty, bo aż 85% pochodzi z dofinansowania rządowego. W ciągu najbliższych tygodni będziemy podpisywać umowy i przekazywać place budowy. Będę utrudnienia, ale myślę, że tak długo czekaliśmy na te remonty, że nikt nie będzie narzekał. 

Co realizujemy?

Najbardziej zniszczona i oczekiwana – ul. Radzionkowska. Nowa jezdnia, chodnik, ścieżka rowerowa, oświetlenie – to będzie całkowicie nowa droga. Koszt: 10 milionów 617 tysięcy złotych.

Kompleks dróg na Józefce: Jesienna, Ustronna, Stawowa, Kościelna, Chabrowa, Konwaliowa, Groszkowa. Koszt: 4 miliony 435 tysięcy złotych.

Ulica Cicha – 2 miliony złotych

Ulica Darwina – 3 miliony złotych

Ulica Jasna – 1,5 miliona złotych

Ulica Kawalca – 3 miliony złotych

W tym miejscu – już dziś podziękowania dla zespołu inwestycji, który przygotował dokumentację, wnioski i papiery do przetargu. Kawał dobrej roboty.

Tego wszystkiego nie byłoby gdyby nie praca wielu ludzi, nie tylko inwestycji, ale też zespołu pozyskującego środki zewnętrzne, ekipy przygotowującej przetargi, promocji. Pracujemy drużynowo i to przynosi efekty.

Podziękowania także dla Senator Doroty Tobiszowskiej za wsparcie naszych wniosków i pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

Wiele osób się ucieszy z remontów, ale od razu pojawią się komentarze z listą dalszych potrzeb. Znamy je, wiemy ile jeszcze pracy przed nami. Projektujemy dalej, szykujemy kolejne inwestycje i szukamy dofinansowania. Złożyliśmy kolejne wnioski, projektujemy następne drogi. Prosimy o dalsze wsparcie, zaufanie i cierpliwość.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rowerzysta
Rowerzysta
1 rok temu

Panie Prezydencie, może Pan sprecyzować kiedy umowy zostaną podpisane i kiedy fizycznie ruszą prace?

Last edited 1 rok temu by Rowerzysta
Rowerzysta
Rowerzysta
1 rok temu

Dzień dobry,

Panie Prezydencie, wykonawca oficjalnie wybrany więc proszę o informację czy znany już jest harmonogram prac? Na kiedy planowe jest wejście w teren przez Wykonawcę?

Rowerzysta
Rowerzysta
1 rok temu

Panie Prezydencie, czerwiec już za nami a lipiec się rozpoczął. Proszę o informację jak wygląda harmonogram prac budowy nawierzchni dla ulic Kościelna, Jesienna, Ustronna?

Rowerzysta
Rowerzysta
1 rok temu
Reply to  Rowerzysta

Proszę o odpowiedź

Zosia
Zosia
1 rok temu

Kiedy w końcu będzie zrobiony ten chodnik pod mostem na Wyszyńskiego?

Lukasz
Lukasz
1 rok temu

Nasze drogi to lata zaniedbań. Remontuje się drogi poboczne a za 2 lata nie będzie można do nich dojechać drogami głównymi. Sugeruję przygotować znaki informacyjne i zamontować na wszystkich wjazdach do miasta „ Uszkodzona jezdnia na terenie całego miasta”

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Dlaczego zajmujemy się bocznymi drogami,gdy główne są w tragicznym stanie np Bytomska,Wyszyńskiego,Tarnogórska już nie wspominając o drodze z Szarleja w stronę Brzezin bo tego to juz drogą trudno nazwać dziura na dziurze a zasypywanie ich i zalewanie smołą nic nie daje. Wstyd.

Edward Bacik
Edward Bacik
1 rok temu

Uwierzę jak zobaczę, bo na razie to puste słowa. Tak jak ze ścieżkami rowerowymi, niby jakieś powstały ale są tak długie, że jakby ich nie było. No i żeby nie było jak z boiskiem Czarnych KG, rozgrzebał Pan i zostawił. Szkoda gadać.

Thomas
Thomas
1 rok temu

A co z ścieżką na ul. Sportowej , bo na razie to ten odcinek kończy się w polu ?

Łukasz Ściebiorowski
Łukasz Ściebiorowski
1 rok temu
Reply to  Edward Bacik

Nie wiem co zostało rozgrzebane i przez kogo? To firma wyłoniona w przetargi wykonuje prace, a nie prezydent. Prace trwały do póki pierwsza firma nie przerwała prac. Procedura wyłonienia kolejnej to znów procedury, które narzuca prawo i czas. Dziś byłem na budowie i prace znów trwały.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

To trzeba już powoli starać się o kolejne 24 miliony bo za parę lat trzeba będzie je remontować ponownie tak niestety wykonuje się remonty dróg w Piekarach Śląskich. Może jakby się wyłożyło z 200 stówki to może wyremontowaliby do porządku i przywieźli do porządku materiał a tak to co w kółko to samo co roku łatanie lepienie i naprawy można nakręcić kolejny odcinek Alternatywy 4;) grądrze każdy nabije kabsy i jest robota tak godali za PRL-U;)

p_spi
p_spi
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

I to jest niestety smutna prawda. Kiepskie wykonawstwo w połączeniu z warunkami atmosferycznymi (duża amplituda wahań temperatury dobowej i rocznej) i szkodami górniczymi, powodują, że każda nowa droga po kilku latach nadaje się do remontu. Znowu przykład z lokalnego podwórka (finy + osiedle pod lipami). Prawie wszystkie drogi przeszły remont kapitalny przy okazji budowy kanalizacji. Ich stan na dzień dzisiejszy jest opłakany. Tam gdzie jeździ autobus to już w ogolę katastrofa. Z moich obserwacji, jedynie na ulicy Jaworowej (bez odcina na wysokości SP5) asfalt jest w stanie bardzo dobrym. Czyli da się to zrobić dobrze.

p_spi
p_spi
1 rok temu

Bardzo cieszę się z tych nowych inwestycji. Są potrzebne, Jednak chciałby zwrócić uwagę, że należy również pochylić się nad stanem pozostałych dróg. Dla przykładu ulica Jesionowa – ta droga zaczyna ulegać samoistnej biodegradacji… https://imgur.com/a/mvZiGUH

Last edited 1 rok temu by p_spi
Eryk
Eryk
1 rok temu

1. Nie “Mamy wykonawców” tylko rozstrzygneliście przetargi. Pytanie czy wykonawcy podpiszą umowy a co najważniejsze – czy zakończą inwestycje.
2. Jakby sie ktoś przyłożył do kontrolowania tych wykonawców – ale nie zza biurka tylko w terenie – to byloby dobrze. Bo np. sposób oznakowania robót drogowych woła o pomstę do nieba.
Znaki poustawiane a przez tydzień nic się nie dzieje.