KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-06-12

Awaria samochodów na Orlenie – PROTEST

Masowo zepsute samochody na stacji Orlen w Piekarach Śląskich to efekt akcji protestacyjnej. Orlen chwali się największymi w historii zyskami, ale cena paliwa sięga już 8 zł. I ma być jeszcze drożej. Na części stacji wymieniono już pylony informacyjna na… dwucyfrowe. Kierowcy są wściekli.

Kilkadziesiąt samochodów faktycznie wjechało na Orlen i… nie wyjechało. Na miejscu pojawiła się policja, ale obyło się bez mandatów. Kierowcy zostali poproszeni o usunięcie usterek w swoich pojazdach i odjechanie.

Formy protestu zmieniają się. Niektórzy tankują małe kwoty i płacą w groszach, których przeliczenie zajmuje znacznie więcej czasu i jest męczące. W protestach wzięli udział kierowcy kilkunastu miast. A wszystko zaczęło się w  Bielsku Białej. I wszystko wskazuje na to, że jeśli polityka firmy oraz ceny paliwa nie zaczną się zmieniać – akcja może zacząć rozchodzić się szeroko i obejmować kolejne rejony kraju.

W tej chwili paliwo kosztuje ok 8 zł, ale szacuje się, że cena za litr może dojść do 10 zł.

 

Foto: Piekary Śląskie z lotu ptaka

← Powrót

Komentarze4.3 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
16 dni temu

Najgorsze jest to, że czym droższe jest paliwo to tym bardziej kiepskiej jakości. Mi jak zatankowałem na orlenie to z ruły wydechowej leci woda i auto traci moc więc ciekawe czy ktoś sprawdza jeszcze jakość paliwa na stacjach czy już nie. Jeszcze ponad miesiąc temu paliwo mieli dosyć dobrej jakości a teraz po tych podwyżkach to nie wiadomo skąd je przywożą.

ayk
ayk
16 dni temu

Nooo, to pogratulować uczestnikom… …debilnej akcji. Komu oni zrobili na złość? Obajtkowi? 460 osłom z Wiejskiej? Na pewno się przejęli (sarkazm jakby ktoś nie zaskoczył). Zablokowana jedna stacja a przypomnę że wszystkie stacje biora paliwo z Orlenu. Komu zrobiono na złość? Chyba tylko innym zwykłym ludziom. To tak samo jak blokowanie drogi poprzez łażenie przez pasy tam i z powrotem. Kto wtedy jest najbardziej poszkodowany? Decydenci czy zwykli kierowcy? Jak chce się coś osiągnąć to należy brać przykład z górników. Widzieliście aby blokowali drogi na Śląsku? Nie. Oni się organizują i jadą pod ten cyrk na Wiejską i palą opony. I osiągają to co chcą bo “władza” się ich boi.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
16 dni temu
Reply to  ayk

Władza się tak bardzo boi górników, że jak by dalej Polską rządzili ci co wcześniej za poprzednich rządów to kopalnie były by teraz tylko na wizytówkach w muzeum. Jesteśmy największym producentem węgla w Europie, ale będziemy sprowadzać statkami węgiel z zagranicy bo w Polsce zabrakło węgla z tego by szło nakręcić komedię co w tej demokracji się wyprawia to są albo jakieś jaja bo trudno w to uwierzyć.

Thomas
Thomas
15 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Kolego miły pamiętam jak obecna władza chciała rządzić to wrzeszczała że nie pozwoli sprowadzać węgla z Rosji a jak dostali się do koryta to sprowadzili dwa razy tyle węgla od rusa niż poprzednia ekipa rządząca ale zapewne to wina na pewno Tuska . A prawda jest taka że ta durna władza zamiast inwestować w nowe technologie energetyczne to bawi się w produkcję pustego pieniądza byle tylko być dalej przy korytku . No inwestycje pożal się Boże , choćby taka elektrownia w Ostrołęce wywalić 1,5 mld w błota i oczywiście nie ma winnych, no i chyba że znowu Tusk . Oni to dopiero są ” gospodarni” można by się uśmiać .

Marcin z Brzozowic
Marcin z Brzozowic
8 dni temu
Reply to  Thomas

Węgiel sprowadzały spółki prywatne. Jak Polska starała się o embargo Komisja Eurokołchozowa nie wyraziła zgody. Kwestie celne, rybołówstwa, rolnictwa, należą do Komisji UE. Więc zanim napiszesz coś dowiedz się. Ale system sądowniczy, podatkowy to działalność krajów członkowskich. Dxisiej w Polsce każda świnia ma paszport eurokołchozowy. Euroentuzjaści nie śmieją się z takich głupich pomysłów a nawet je popierają.

Thomas
Thomas
8 dni temu

Czy ja piszę o komisji Europejskiej, albo przypominam słowa obecnej władzy jak pchała się do koryta. Skoro tak darli ryja to albo byli nieświadomi tego albo dobrze wiedzieli że nie da się tego zrobić ale tylko dla otrzymania od elektoratu głosów. Co do Eurokołchozu to Polska raczej nie ma wyboru bo nasze położenie geopolitycxne nie daje nam innej możliwości, bo nie jesteśmy ani potęgą militarną ani gospodarczą. No i tyle w temacie. Amen

Jacek
Jacek
16 dni temu

To jest ciekawe jak dzięki decyzjom ‘wspaniałego’ rządu pod pretekstem sytuacji, Orlen i banki w tym kraju odnotowują rekordowe czyste zyski… A ludzie płacą rekordowe kwoty za paliwo i kredyty hipoteczne na swoje mieszkania.

Kameleon
Kameleon
14 dni temu
Reply to  Jacek

A kto im kazał brać kredyty. Wzięli je z własnej nie przymuszonej woli. Założyli sobie pętlę na szyję i teraz wołają że nie mogą oddychać.

Thomas
Thomas
14 dni temu
Reply to  Kameleon

Bo w Polsce nie buduję sie mieszkań na wynajem tylko na własność, nie tak jak w Europie np. w Niemczech gdzie rynek wynajmu ta prawie 70%, a jest to spowodowane tym że obywatel w wieku produkcyjnym ma być mobilny a nie przywiązany do jednego miejsca na całe życie, a w Polsce niestety jest odwrotnie. No jak tam pisowskie mieszkanie plus, siedem lat przy korycie a efekt mizerny a miało być tak pięknie. Ale z propagandy to oni super a jak pan kurski sam przecież mówił, ze ciemny ludek wszystko kupi.

monia
monia
9 dni temu
Reply to  Thomas

A to PIS rządzi od 1989r? mógł tusk wybudować

Thomas
Thomas
8 dni temu
Reply to  monia

On nie robiił obiecanek cacanek, tylko pisiory jak pchli sie do koryta z swoją dojną zmianą.

Gertruda
Gertruda
14 dni temu
Reply to  Kameleon

Ci co kupili mieszkania i wzięli kredyt mieszkaniowy są i tak w najlepszej sytuacji bo mają mieszkanie , które zwiększyło wartość . Gorzej mają osoby oszczędzające bo inflacja zjada ich oszczędność.

Krzysztof
Krzysztof
13 dni temu
Reply to  Kameleon

Biorąc pod uwagę choćby skomplikowane sytuacje rodzinne, konieczność opieki nad członkiem rodziny czy osobą niepełnosprawną – a takie znam przypadki – nie przesadzałbym ze stwierdzeniem o własnej nieprzymuszonej woli czy np. braku rozsądku. Okoliczności życiowe czasem zmuszają do takich zachowań

Krzysztof
Krzysztof
13 dni temu
Reply to  Kameleon

Podobnie mógłby Pan napisać a po co ktoś kazał im kupować auto, mogą jeździć rowerem albo komunikacją publiczną. W pewnych okolicznościach – powodzenia w próbie takiego funkcjonowania

olka
olka
9 dni temu
Reply to  Jacek

Nikt nie kazał mi brać kredytu, a jak ktoś nie zauważa wojny to współczuję

Last edited 9 dni temu by olka