KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-06-13

Nadal wspieramy obywateli Ukrainy

Robimy wszystko aby pomoc dla Ukraińców nie słabła, co prawda ostatnio zamknięty w Piekarach został jeden z punktów zbiórki i wydawania darów, ale drugi działa pełną parą. Kolejny raz współpracujemy z Śląskim Bankiem Żywności, dzięki któremu to otrzymaliśmy ponad 2,5 tony żywności, a także kuchenki mikrofalowe. Dzięki zaangażowaniu przewodniczącego Tomasza Wesołowskiego do naszego miasta trafiły też kolejne dary z Holandii.

Jan Szczęśniewski – prezes ŚBŻ przekazał na ręce Pawła Słoty – II Zastępcy Prezydenta Miasta oraz Agaty Kowalczyk – koordynatora punktu kolejną partię niezbędnych towarów.

Nasz punkt działa w oparciu o dary przekazywane zarówno przez osoby fizyczne jaki i organizację, jedną z nich jest właśnie Śląski Bank Żywności, który wspiera nas już po raz kolejny. Jego podstawowym założeniem jest, aby każda ukraińska rodzina będąca pod jego opieką, dostawała pełnowartościową paczkę złożoną z różnych produktów – taką pomoc ma otrzymywać przez dłuższy czas, aż nie uda jej się usamodzielnić.

Pierwsze mikrofalówki już trafiły w ręce potrzebujących ukraińskich rodzin. Niebawem do punktu dotrzeć też mają lodówki.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Piekar Ślaskich do wsparcia punktu , który jest czynny od poniedziałku do czwartku w godzinach 14.00 – 19.00.

Punkt zbiórek i wydawania / Пункт збору та видачі пожертв

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments