KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-06-15

Radzionkowska już budujemy

Dopiero co podpisaliśmy umowy na blisko 27 mln zł dotyczące realizacji ulic, a na jednej prace już trwają za sprawą piekarskich wodociągów, które zainwestują na ul. Radzionkowskiej 1,6 mln zł. Po zakończeniu prac które powinno nastąpić jeszcze w czerwcu miasto przystąpi do realizacji głównego zadania za prawie 11 mln. zł.

Miejski Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. prowadzi dwa zadnia w rejonie ul. Radzionkowskiej:  “Budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w ulicy Radzionkowskiej w Piekarach Śląskich” oraz “Budowa kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią i kanałem tłocznym w rejonie ulic Radzionkowskiej i Pod Gajem oraz sieci wodociągowej – etap 2”. Po ich zakończeniu miasto rozpocznie prace związane z wykonaniem nowej drogi. Na to zadania otrzymaliśmy 10,6 mln. zł z tzw. Nowego Ładu.

Zakres robót obejmuje:

  • budowę sieci kanalizacji sanitarnej z PVC o średnicy 200mm i długości 361,1 m oraz budowę przyłączy PVC o średnicy 160mm i łącznej długości 178,0 m,
  • budowę sieci wodociągowej z PE o średnicy 125mm, o długości 343,75 m na odcinku od ul. Plebiscytowej do wysokości budynku nr 39, budowę wodociągu z PE o średnicy 63mm i długości 52,0 m, a także budowę przyłączy wodociągowych z PE o średnicy 40 mm w ilości 23 szt.
  • likwidację istniejącej sieci wodociągowej i przyłączy,
  • uporządkowanie terenu po robotach i odtworzenie nawierzchni zgodnie z warunkami wydanymi przez Zarządcę drogi.

Zgodnie z zapisami umowy szacunkowa wartość robót wynosi ponad 1,6 mln zł. Zgodnie z umową, wykonawca Ekobud Glinica Sp. z o.o. ma zakończyć zadanie do 30.06.2022 r.

Po realizacji prac przez MPWiK do działania przystąpi firma Hucz Sp.z.o.o., Sp.k. W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład wykonane zostaną: infrastruktury podziemnej, nowej nawierzchni, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, zatem praktycznie budowa wszystkiego od podstaw.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
J.D.
J.D.
14 dni temu

Na razie to jest syf, kiła i mogiła. Jakieś partacze to robią, non stop coś psują, skąd ich wytrzaśliście? Mam nadzieję, że przewidujecie jakieś rekompensaty z tytułu zniszczeń i utrudniania życia. Bo jak nie to do sądu.