KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-07-31

Jest kasa na wymianę pieców!

W związku z realizacją programu pn. „Obszarowy Program Likwidacji Niskiej Emisji na terenie Gminy Piekary Śląskie dla obiektów indywidualnych i wielorodzinnych Edycja XVIII – rok 2022” miasto Piekary Śląskie ogłasza nabór wniosków w celu wymiany nieekologicznego źródła ciepła w budynkach wielorodzinnych. Wnioski można składać od 13.07 do 31.07.2022 roku.

Nabór wniosków w celu wymiany nieekologicznego źródła ciepła w budynkach wielorodzinnych potrwa do końca lipca br. Wniosek mogą składać osoby fizyczne będące najemcami, właścicielami lub współwłaścicielami lokali mieszkalnych w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Miasto zastrzega, iż w przypadku gdy wnioskodawca będzie właścicielem więcej niż dwóch lokali mieszkalnych w budynku wielorodzinnym zlokalizowanym pod jednym adresem, realizacja wymiany nieekologicznego źródła ciepła w pozostałych lokalach zostanie przeniesiona do kolejnej edycji programu.

Dofinansowanie obejmuje wymianę kotłów grzewczych takich jak:

  • kocioł gazowy kondensacyjny
  • kocioł na ekogroszek
  • kocioł na biomasę

Wysokość dofinansowania w programie wynosi 4500 zł przy maksymalnej cenie kotła w wysokości 7500 zł. Wnioski dostępne są na stronie internetowej miasta oraz w Referacie Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie przy ul. Bytomskiej 92, pokój 102.

Niestety, sytuacja na rynku jest trudna. Ciągle rosnące ceny gazu, biomasy i węgla, którego zresztą brakuje stawiają ludzi w trudnej sytuacji. Na co się zdecydować? Czy w ogóle to robić? Ciekaw jestem zainteresowania i ilości wniosków. Postaram się wrócić do tego tematu, zwłaszcza, że jak podejrzewam – będzie nabór uzupełniający.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
14 dni temu

“Wnioski można składać od 13.07 do 31.07.2022 roku.”
Ten artykuł można by nazwać ‘musztarda po obiedzie”
Lepiej by wybrzmiał gdyby był wrzucony 1 sierpnia …

Haja
Haja
13 dni temu

Brawo 4,5 tysia na piec a tona ekogroszku 4 tysie , chyba ktoś na głowę upadł teraz to te dotacje sobie w buty wsadźcie na zimę ludzie będą starymi oponami palić

Alojz
Alojz
13 dni temu

Jo nom wos kajś. Tera tyla węgiel kosztuje, że na zima byda polił czym popadnie, a przeca śmieci w Piekarach są luksusowe i drogie, więc problem z głowy. Lepij ściągnijcie te wasze nochale przekichane, haha.