KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-07-30

PSZOK po nowemu

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdujący się przy ul. Kotuchy 3 będzie od 1 sierpnia zorganizowany na nowo. Odrębny wjazd, profesjonalna obsługa i wydłużone godziny pracy: w poniedziałki od 7.00 do 18.00, a w soboty od 7.00 do 13.00.

Teren został wysprzątany, oznakowany (w planie jest także wymalowanie pasów ruchu), wszystkie kontenery i odpady wyraźnie są oznakowane, a już na wjeździe przywita nas pracownik ZGK i pokieruje we właściwe miejsce.

Przypominam, że PSZOK to miejsce, gdzie można bezpłatnie oddać odpady segregowane.

Do PSZOK można dostarczać :

   • Odpady wskazane do obowiązkowej segregacji (papier, szkło, plastik, bio)
 • Zużyty sprzęt elektryczny i AGD
 • Odpady niebezpieczne ( rozpuszczalniki, kwasy, alkalia, odczynniki fotograficzne, środki ochrony roślin i pojemniki po nich,żarówki, lampy neonowe, fluorescencyjne i rtęciowe, reflektory, izolatory, odpady zawierające rtęć oraz freony, farby , tusze,farby drukarskie, kleje, lepiszcze i żywice, detergenty zawierające substancje niebezpieczne,oleje i tłuszcze jadalne i niejadalne, baterie, akumulatory)
 • Zużyte opony wyłącznie z samochodów osobowych
 • Leki przeterminowane
 • Do PSZOK można również dostarczyć odpady poremontowe takie jak: gruz, cegły, płyty gipsowo-kartonowe, gres

W przypadku niektórych odpadów obowiązują limity:

 • Gruz – w ilości 2 tony na nieruchomość (dom jednorodzinny lub wyodrębniony lokal mieszkalny w zabudowie wielolokalowej), na rok;
 • Odpady poremontowe ( gruz zmieszany z odpadem komunalnym, zdarte tapety, wiadra oraz worki po klejach i zaprawach, zabrudzona folia malarska, wałki, pędzle i kuwety malarskie, wiadra i puszki po farbach itp.) – w ilości 100 kg na nieruchomość, na rok;
 • Odpady bio- zielone ( trawa, liście, gałęzie z podciętych drzew i krzewów, resztki roślin, darń, kwiaty) – w ilości 100 kg na nieruchomość, na rok;
 • Odpady wielkogabarytowe– w ilości 1 tona na nieruchomość, na rok;
 • Opony z samochodów osobowych 4 sztuki na osobę, na rok;
← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
Maciej
12 dni temu

A ps ok działa dalej jak działał w środy do 18

Gość 1
Gość 1
12 dni temu

Miał być PSZOK w północnych dzielnicach Piekar. Co w tej sprawie, bo oznakowanie i wymalowanie pasów ruchu zupełnie nic mi nie daje.

Erwin
Erwin
11 dni temu
Reply to  Gość 1

Najlepiej ten PSZOK zamknijcie. Nie dość że Wam ludzie na wlasny koszt przyworzą badziewie odciążając ludzi i sprzęt to wprowadzacie coraz więcej limitów. Sami prowokujecie aby ludzie znowu zaczęli jeździć na przysłowiowy skraj lasu.

normalny
normalny
11 dni temu
Reply to  Erwin

Taaaa, a dziewczyny w krótkich kieckach prowokują do gwałtu. Od razu widać jaki poziom reprezentujesz.

Gość 1
Gość 1
11 dni temu
Reply to  Erwin

Nie wiem czemu do mnie piszesz abym zamknął PSZOK. Nie pracuję w ZGK.

Pokusz
Pokusz
11 dni temu
Reply to  Gość 1

Gliwice, ogromne miasto mają jeden pszok, podobnie Bytom i inne duże miasta, ale mieszkańcy Piekar mają za daleko do swojego jednego PSZOKu który i tak jest wybitnie pobłażliwy co do odbioru odpadów?

Gość 1
Gość 1
11 dni temu
Reply to  Pokusz

Jak będziemy myśleć tymi kategoriami to daleko nie zajdziemy.

Pokusz
Pokusz
10 dni temu
Reply to  Gość 1

Za to spełniając marzenia wybrednych mieszkańców będzie pszok w każdej dzielnicy, i opłata za śmieci 60zł żeby to otrzymać. Gdzie indziej się da ludziom wytłumaczyć, w Piekarach jak zwykle nie.

Anonim
Anonim
6 dni temu

Czemu odpady segregowane są wywożone w Kozłowej Górze co 6 tygodni? Miało być raz w miesiącu a teraz już kolejny raz musimy czekać 6 tygodni na wywóz odpadów… Tragedia.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 dni temu
Reply to  Anonim

Musisz zapytać byłego Prezesa ZGK… On układał ten harmonogram… Regulamin mówi, raz w miesiącu, więc ciesz się, że tylko 6 tygodni, na upartego odbiór mógł być 1 lipca, a następny nawet 31 sierpnia i wszystko byłoby zgodnie z regulaminem, choć to prawie 9 tygodni… Maskara.

Erwin
Erwin
6 dni temu
Reply to  Anonim

Bo Kozłowa Góra to nie Piekary