KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-09-26

Dodatek węglowy – są pieniądze

Wojewoda Śląski otrzymał pieniądze na dodatek węglowy. Na konto miasta trafiło ponad 7 milionów złotych. W czwartek na sesji Rady Miasta pieniądze zostaną wprowadzone do budżetu miasta i od piątku będą wypłacane osobom, których wnioski zostały zweryfikowane.

W Piekarach Śląskich złożonych zostało prawie 4,5 tysiąca wniosków – jeśli wszystkie przejdą pozytywną weryfikację na ich zrealizowanie potrzeba będzie około 13 milionów złotych! W tym tygodniu ruszają pierwsze przelewy.

Przypominam, że wnioski o dodatek węglowy można składać do końca listopada. Obsługą dodatków węglowych w Piekarach Śląskich zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. To właśnie tutaj składa się wnioski! W przypadku pytań lub wątpliwości można dzwonić do MOPR: 32 288 35 74, 32 287 95 03 wew. 602, 603

 

← Powrót

Komentarze



0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz
Mateusz
2 miesięcy temu

Od piątku? Czy was już do reszty powaliło. Widzicie jaka temperatura jest na dworze, czujecie to? Ileż można czekać na pieniądze które nam się należą. Dlaczego tak długo je przetrzymujecie o co chodzi?

Thomas
Thomas
2 miesięcy temu
Reply to  Mateusz

Zapytaj wodzostwo z PiS, a dostaniesz może odpowiedź. No tak działa państwo pod rządami wielkiego wodza z Żoliborza!!!

Adrian Gajda
Adrian Gajda
2 miesięcy temu

Mnie ciekawi jeden fakt – tak często mówi Pan o mowie nienawiści stosowanej przez Pańskich przeciwników z opozycji a tymczasem widzę w komentarzach takie kwiatki jak “patola wychowana przez pis” – czyż to nie jest mowa nienawiści w najczystszej postaci? Skoro toleruje Pan takie komentarze na swoim blogu to szczerze mówiąc nie wiem jak to nazwać, ale gdybym chciał być złośliwy to nazwałbym to podwójnymi standardami.
Pozdrawiam

wyborca
wyborca
2 miesięcy temu
Reply to  Mateusz

“pieniądze które nam się należą” – tak, wypracowałeś je ciężką pracą jak widzę. Typowy przykład patoli wychowanej przez pis – należy mi się. Jak była premier “te pieniądze im się po prostu należały”. Swoją drogą kasa miała obniżyć koszt zakupu węgla – a z tego co piszesz to nic nie kupiłeś to nic ci się nie należy. A pewnie wnioski złożone z żoną i dziećmi – każdy osobno. Takie czasy.

Adrian Gajda
Adrian Gajda
2 miesięcy temu
Reply to  wyborca

Najlepiej tych co biorą kasę od państwa nazwać “patolą” i obśmiać – sam nie bierzesz kasy od państwa? Może ciebie stać na węgiel czy czym tam sobie palisz, ale większości społeczeństwa w tym mnie już nie – i co wszyscy jesteśmy według ciebie “patolą”? Ja się nie wstydzę korzystać z państwowej pomocy, ponieważ po to te pieniądze są i nie jest to żadne rozdawnictwo za frajer jak niektórzy twierdzą, ale REALNA pomoc i dobrze by było gdybyś to sobie uświadomił zamiast pluć jadem na lewo i prawo.

Mariusz
Mariusz
2 miesięcy temu
Reply to  Adrian Gajda

Realna pomoc?
Za te 3000 zł niebawem kupisz 1,5 T węgla. Wystarczy na sezon? Spalisz, zapomogi nie będzie, zapłacisz 2000 zł za tonę?
Pamiętam jak rok temu mówili że 800 zł to jest dużo. Pamiętajcie żaden rząd nie da za darmo. Górnictwo zarobi krocie, część odda w podatkach, a tłum się cieszy bo dostał 3000 zł.

Adrian Gajda
Adrian Gajda
2 miesięcy temu
Reply to  Mariusz

No dla mnie to jest pomoc, ponieważ bez tych pieniędzy musiałbym podobnie jak połowa społeczeństwa palić śmieciami w piecu zamiast normalnym opałem. Wolę mieć już choćby nawet tą tonę węgla za te pieniądze zamiast nie mieć nic i marznąć w domu. Ktoś powie o tym roszczeniowość, ja uważam że obowiązkiem państwa jest pomóc obywatelom

LEON z Piekor
LEON z Piekor
2 miesięcy temu
Reply to  Mariusz

Jak słyszę takie brednie prostych ludzi, to zaczyna się noz w kieszeni otwierać.
Górnictwo zarobi? Sprzedaz węgla na kopalniach jest w granicach 1700-2000-zl..
A wegiel zakontraktowany to w cenie blisko 300zł za tonę dla innych spółek państwowych. Do tego górnictwo płaci NIE MAŁE rachunki za prąd- który jak wiemy poszedł też do góry.
Wiele by tu pisać jak również w innych dziedzinach.
Lekko nie będzie, taniej nie będzie. Oby przetrwać inwazje nuklearna i będzie ok.

JDG
JDG
2 miesięcy temu
Reply to  LEON z Piekor

Nie małe pieniadze to płaci górnictwo na utrzymanie swoich własnych szkodników – Związków zawodowych, deputatów, przerośnietej administracji, i przenoszenia górników z zamknietej kopalni do innej, i co powoduje lawinowo nierentowność nastepnej kopalni, potem jeszcze czternastki osiemnastki szesnastki. Nic tak nie szkodzi górnictwu jak związki.

Gość
Gość
2 miesięcy temu
Reply to  LEON z Piekor

Jaką inwazję? bo nie zatrybiam.

Bart
Bart
2 miesięcy temu
Reply to  wyborca

Pięknie napisane ,roszczeniowcy się znaleźli ,tylko daj ,daj ,daj .

Matematyk
Matematyk
2 miesięcy temu
Reply to  Mateusz

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Teraz lokaty są po 8% , jak takie pieniądze wrzucisz choćby na tydzień lokaty, to już masz ponad 9tys. zarobku.
A tak naprawdę nie wiadomo czy tylko tydzień, bo kasa powinna być już dawno tylko coś jak zwykle piekarskie władze sciemniają.

Gertruda
Gertruda
2 miesięcy temu
Reply to  Matematyk

Chłopcy i dziewczynki z pisu musieli wydrukować

Mariusz
Mariusz
2 miesięcy temu
Reply to  Mateusz

Jeśli teraz nie masz pieniędzy na węgiel i nie masz czym palić to coś nie tak z twoim budżetem. Co byś zrobił bez tych pieniędzy?

ZkimJaTuSiedzeXD
ZkimJaTuSiedzeXD
2 miesięcy temu
Reply to  Mateusz

A to ty dopiero teraz ześ sie zorientował, że zima sie zbliża?

Danuta
Danuta
2 miesięcy temu
Reply to  Mateusz

Tyle czekasz to te parę dni wytrzymasz …. martw się aby PIS się o to nie upomniał jak już to otrzymasz

Gertruda
Gertruda
2 miesięcy temu
Reply to  Mateusz

Wódka ci się skończyła ?

Anonim
Anonim
2 miesięcy temu

Kiedy w szkołach zacznie się sezon grzewczy? W Kozlowej Górze w szkole i przedszkolu dzieci marzną i grzejniki zimne, nie mówiąc o braku ciepłej wody w umywalkach. Proszę coś zrobić w tym temacie.

Gość
Gość
2 miesięcy temu
Reply to  Anonim

Chyba dobrze wiesz jaka jest obecnie sytuacja energetyczna w kraju i to nie z winy samorządu. Wszyscy mają oszczędzać. Taki jest prikaz z Nowogrodzkiej.

Faroż Erich Lust
Faroż Erich Lust
2 miesięcy temu

Faktem jest niezaprzeczalnym, że sytuacja jest katastrofalna. Tylko albo się o tym nie mówi albo do ludzi to jeszcze nie dociera. Po pierwsze współczuję osobom starszym potrzebującym opału, a z małymi emeryturami. Nie dość że sami nie wiedzą gdzie kupić węgiel to mimo dodatku w kwocie 3 tyś PLN i tak będzie zimno. Bo te 3 tyś na długo nie wystarczy. Kolejna rzecz to rozdawnictwo drukowanych pieniędzy przez rząd. Nie trzeba być biegłym w ekonomii by wiedzieć że to przez programy typu 500+, 3 tyś na węgiel, 14-stki, 15-stki, ceny są jakie są i wzrasta inflacja. Wyborca PIS się cieszy że w trudnym czasie rząd mu pomaga, podczas gdy tak naprawdę trudny czas jest wynikiem działań rządu i tej udzielanej pomocy na prawo i lewo. Ceny rosną bo rząd rozdaje na prawo i lewo. Kolejna sprawa. Kraj w kopalniami a węgla nie ma??? Jakim cudem nasz węgiel gdy mamy deficyt sprzedawany jest za granicę -chore. Drodzy, obecna cena węgla to nie koniec. Będzie drożej. Kolejna wydrukowana na prędce kasa wpompowana w rynek i za węgiel zapłacimy 2100. Absurdem jest też to że środki w wysokości 3 tyś zostaną wypłacone, ale węgla kupić się nie da. Wie o tym każdy kto próbował na stronach PGG chociażby. Środki przelane na Państwa rachunki nie doczekają się zakupu węgla, zostaną wykorzystane na drogie życie bieżące. A gdy przymrozi konkretnie nie będzie ani środków ani węgla. Jak ktoś tu chwali PIS za pomoc, to mu współczuję.