KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-09-28

Wniosek o korekty na liniach Metropolitalnych

W związku z uruchomieniem linii metropolitalnych M16 oraz M116 Prezydent Sława Umińska-Duraj przekazała swoje uwagi i oczekiwania do wprowadzonych rozkładów jazdy. Mamy nadzieję, że postulowane zmiany zostaną wprowadzone jak najszybciej.

Jeśli chodzi o linię M16 konieczna jest obsługa dwóch przystanków: “Szarlej Poczta” oraz “Piekary Dwór”, jak również o zwiększenie ich częstotliwości. Autobusy powinny jeździć co 30 minut!

Do dnia dzisiejszego nie wprowadzono także nocnych kursów na linii M28 i liczymy na jak najszybsze ich uruchomienie.

Stanowczo zabiegamy o uwzględnienie interesów mieszkańców Piekar Śląskich i konsekwentnie będziemy przedstawiać swoje stanowisko. Poprzednie skuteczne działania skutkowały uruchomieniem linii metropolitalnych w naszym mieście. Teraz chodzi już “tylko” o drobne korekty w ich rozkładach.

Państwo zgłaszacie na bieżąco problemy i uwagi dotyczące komunikacji – staramy się sukcesywnie je zgłaszać i dokonywać zmian. Poza opisanymi wyżej kwestiami dotyczącymi linii metropolitalnych ostatnio docierają do nas sygnały dotyczące komunikacji z Chorzowem i trudnościami młodzieży z dotarciem na czas do szkoły. Jest sporo skarg na poszczególnych przewoźników. Mamy problemy z wypadającymi kursami i przepływem informacji. Jak widać wiele jest do poprawy i rozwijania. Cieszę się, że mamy uruchomione linie metropolitalne, ale widzę jeszcze duże pola do działania dla Zarządu Transportu Metropolitalnego.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bilety ztm
bilety ztm
2 miesięcy temu

Czy nadchodząca podwyżka cen biletów ZTM ma zachęcić do skorzystania z oferty i zwiększyć atrakcyjność komunikacji zbiorowej? Czy nie jest to przypadkiem sposób na powolny rozkład zbiorkomu?

LEON z Piekor
LEON z Piekor
2 miesięcy temu

Na linii M28 jeżdżą takie autobusy jak 30 lat temu w RFNie 🙂

Dzisiaj jechałem z lotniska Pyrzowice autobusem linii M116 , który docelowo jedzie tylko do Osiedla Wieczorka.
Chciałem się dostać na Gliwice czyli zgodnie z wyszukiwarką na stronie ztm miałem się dostać innym autobusem z Osiedla na dworzec w Bytomiu itd…
A jak się okazało , autobus linii M116 w Piekarach przekształca się w linie M16 i jedzie do Gliwic.
Sama wyszukiwarka połączeń tego nie widzi.
Ba, jak wyszedłem na dworcu to pewien chłopak, który czekał na podjazd linii M16 ( na Gliwice) , zobaczył mój autobus ,który wjechał na dworzec z numerem M116. Nie wsiadał do autobusu do chwili, aż zawołał go kolega , że ma wsiadać , a po szybkim zapytaniu przezemnie pasażerki sam też spowrotem do niego wsiadłem, jadąc bezpośrednio do celu czyli do Gliwic.

Po pierona zmienia się ta linia w inną jak ten sam pojazd jedzie od Lotniska do Gliwic?

zmiana
zmiana
2 miesięcy temu
Reply to  LEON z Piekor

Linia może mieć bodajże do 50 km, dlatego następuje “zmiana linii” by obejść prawo

Achim
Achim
2 miesięcy temu

W sumie ten cały M16 nie jeździ źle o ile akurat nie wypadnie. Jeżeli miałbym się do czegoś odnieść,to raczej problemem jest cześć kursów kończących się w Bytomiu na dworcu PKP,co przy zmniejszeniu ilości kursów 114 i rezygnacji ze 192 jest mocno średnią koncepcją. A przy okazji chyba się jeszcze nie zdarzyło żeby M16 był na tymże dworcu na czas,co znacząco utrudnia potencjalną przesiadkę….

Achim
Achim
2 miesięcy temu

Poprzednio się nie udało opublikować komentarza, może tym razem wyjdzie? Na mój gust M16 jeździ całkiem dobrze – o ile nie wypada,co zdarza się nie tak rzadko. Właściwym problemem jest według mnie mała ilość kursów do osiedla Wieczorka,zwłaszcza w dni wolne,co przy ograniczeniu kursów linii 114,rezygnacji z kursowania 192 i 53 stanowi kłopot,tym bardziej że chyba jeszcze nie zdarzyło się, żeby linia M16 przyjechała do dworca PKP w Bytomiu na czas,co generuje trudności przy przesiadce.

Anna
Anna
2 miesięcy temu

Jeżdżę w weekendy do Chorzowa na 6 do pracy. Przy aktualnym rozkładzie jazdy linii 114 bardzo rzadko udaje się przesiaść na M3. Według rozkładu 114 powinien być na dworcu w Bytomiu o 5:22, a M3 o 5:25. Niestety 114 zazwyczaj przyjeżdża opóźniony i do tego staje na przystanku do wysiadania z boku dworca. Nie da rady zdążyć 🙁 Wystarczyłoby przesunąć 114 by wyjeżdżał z Piekar kilka minut wcześniej i nie byłoby latania z wywieszonym jęzorem i spóźnienia w pracy. Pozdrawiam

Robert
Robert
1 miesiąc temu

Szkoda ze Piekary nie maja normalnego stalego i szybkiego polaczenia autobusowego z Chorzowem:// (tylko 192 jezdzi ale tylko o niektorych godzinach) przeciez z tym miastem graniczymy dziwne.

Last edited 1 miesiąc temu by Robert
Krzysiek
Krzysiek
1 miesiąc temu

czy można sprawdzić online czy dany autobus pojedzie czy nie? Wypadl rano autobus bo jeden zaspał a drugi nie przyszedł.Gdybym miał informację że nie pojedzie to mógłbym zawieźć dziecko do szkoły i nie miałoby spóźnienia.Myślę że w dobie wyświetlaczy na przystankach mogłaby taka informacja być dostępna w sieci.

Anna
Anna
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysiek

Jest aplikacja M2GO info

Achim
Achim
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysiek

Są takie informacje na profilu ZTM Info na Facebooku, czasem są one dość późno podawane,ale nie znam lepszej możliwości.

P Śl
P Śl
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysiek

Np. na czynaczas.pl możesz sprawdzić czy autobus jedzie i z jakim opóźnieniem. Można sprawdzić czy autobus na pewno jedzie, ale nie można być pewnym, że autobus na pewno nie jedzie, bo czasem go nie widać. Jest też strona SDIP ZTM, ale w niej częściej są niewidoczne autobusy i często gubi informację o wielkości opóźnienia. Aaa strona ZTM nie daje też możliwości wybrania konkretnych linii i trzeba mocno powiększać, żeby pojawiły się pojazdy, można jedynie wybrać konkretną linię to wtedy widać w większym formacie..

ola
ola
1 miesiąc temu

Autobusy linii 5 i 192 zostawiają dużo do życzenia albo mocno spóźnione albo nie jadą wogole, a linia 700 nie dość że jeździ za rzadko to bywa też przepełniona