KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-01-20

Drobne, lecz ważne rzeczy…

Czasami nawet niewielkie pieniądze i drobne zmiany robią różnicę. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Dąbrówce Wielkiej zmodernizowany został teren wokół boiska szkolnego i co najważniejsze – wyposażona została kuchnia szkolna w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”.  Miasto Piekary Śląskie przekazało na te inwestycje ponad 40 tysięcy złotych.

Jaki był zakres prac? Wyremontowane zostały schody prowadzące z sali gimnastycznej na teren boiska szkolnego. Remont obejmował stopnie schodów i naprawę poręczy. Wymieniono również całkowicie siatki na piłko-chwyty dookoła boiska. To ponad 24 tysiące złotych z budżetu miasta.

W szkole doposażono także kuchnie szkolną w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”. W ramach dofinansowania wynoszącego 64.000 zł (16.000 zł to wkład własny, z budżetu miasta), zakupiliśmy dwa piece konwekcyjno-parowe Classic Cook, stoły robocze, zmywarkę z funkcją wyparzania, taboret gazowy, szatkownice, mikser, zamrażarkę, mikser planetarny i inne. Całkowita wartość inwestycji to kwota 80.000 złotych. I efekt jest. Może nie widoczny na zewnątrz, ale pozwalający w komfortowych i nowoczesnych warunkach przygotowywać posiłki.

Takich potrzeb jest jeszcze wiele, ale sukcesywnie staramy się rozwiązywać problemy i inwestować w placówki. Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Damian Harazim
Damian Harazim
17 dni temu

Jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia 😉
Czas pomyśleć o otoczeniu Zespołu Szkół Specjalnych przy Armii Krajowej. Otoczenie szkoły wymaga solidnej inwestycji: boiska, ogrodzenia, “amfiteatr”, zagospodarowanie terenu od strony centrum przesiadkowego…

Bart
Bart
15 dni temu
Reply to  Damian Harazim

Tu jest mowa o jakichś drobnych ,a to o czym Ty piszesz ,to inwestycje za grube miliony . Choć zgadzam się ,że solidny remont by się przydał ,10 to była kiedyś najlepsza szkoła .