KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-01-19

Przetarg na teren inwestycyjny!

Mamy do zaoferowania dwie działki inwestycyjne o łącznej powierzchni 1,5 tys. metrów kwadratowych. Możliwe przeznaczenie to produkcja, usługi, magazyny. Zapraszam do zapoznania się z ofertą!

Działki usytuowane przy ul. W. Roździeńskiego, w pierwszej linii zabudowy, tworzące zwarty teren inwestycyjny o łącznej powierzchni 1587 m2. Kształt działek regularny, zbliżony do prostokąta. Szerokość terenu inwestycyjnego (działek) od strony drogi wynosi ponad 35 m, głębokość działek – około 44 m. Teren działek bez znacznych różnic wysokości.

Działki usytuowane są w obszarze oznaczonym symbolem 9-PU – tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów oraz zabudowy usługowej.

Wadium w wysokości 25.000 zł dla nieruchomości należy wnosić w pieniądzu, przelewem na konto PKO Bank Polski SA, numer konta: 05 1020 2313 0000 3402 0556 3525 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17 lutego 2023 r.

Przetarg odbędzie się w dniu 23 lutego 2023 r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta Piekary Śląskie przy ulicy Bytomskiej 92, w sali 207 (II piętro).

Zobacz szczegóły i ogłoszenie przetargu!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec SPI
Mieszkaniec SPI
9 dni temu

Panie Prezydencie dziękuję za uczciwą odpowiedź z którą Pan się zmierzył dotyczącą terenu pomiędzy cukiernią Alaska a sklepem Żabka przy ulicy Bytomskiej ( obecnie tzw nielegalny parking ) niemniej jednak wydaję się nie do końca przemyślana. Większość osób czytając Pańską odpowiedź nie jest zbyt entuzjastycznie przyjęta przez mieszkańców, oczywiście po tym wpisie widać jak ważnym jest dla Pana rejon centrum Piekar. Pozbyć się dobrej lokalizacji w prosty sposób, kolejna działka inwestycyjna , czy naprawdę nie mamy nic innego do sprzedaży. Jak Pan myśli co może w tym miejscu powstać? kolejny dyskont lub apartamentowiec. Czy takie miejsca nie powinny najpierw być konsultowane za potrzebami mieszkańców, byłem Pańskim wielkim zwolennikiem i pomysłów, jednak widać po czasie co jest dla Włodarzy naszego miasta bardziej intratne. Wiemy, że wpływy gotówki do budżetu są do miasta bardzo istotne , jednakże opinia ludzie jest nie mniej ważna, m.in. jak im się żyje na co dzień. Niestety widać po obecnych decyzjach, że centrum miasta nie licząc “Szarleja” jest zaniedbane, większych inwestycji przy ulicy Bytomskiej i dalej w kierunku do “Dwora” jak na lekarstwo. Taki teren jak plac przy ul. Bytomskiej obok cukierni Alaska a sklepem Żabka powinny być najpierw wykorzystane pod obiekty czy terenu użyteczności publicznej m-in. parking, plac zabaw, miejsce wypoczynku, nawet parę ławek i roślin aby ktoś mógł na parę minut usiąść czy inny sposób wykorzystać jako teren rekreacyjny. Czy już nie ma osób decyzyjnych , które wpadły by na pomysł jak lepiej wykorzystać ten teren niż działka inwestycyjna. Jestem przekonany jeśli fakt sprzedaży został by nagłośniony a mieszkańcy mieli wybór decyzji co uprzednio opisałem, to wówczas była by inna od Pana odpowiedź, na pewno w kontekście zrównoważonych inwestycji. Pamiętam, że w trakcie spotkań przed wyborczych z Panem i Panią Prezydent i przeprowadzonych rozmów, było mówione…. po pierwsze dobro mieszkańców i zrównoważony rozwój wszystkich dzielnic, jednak jak dotąd nie przekonał mnie Pan co do dotychczasowych działań centrum Piekar. Przepraszam prostuję jest zmodernizowany parking ( kiedyś płatny ) przy kopalni Julian ale czy tak bardzo potrzebny i obecnie wykorzystany, moim skromnym zdaniem chyba nie , można było lepiej zainwestować pieniądze. Nie liczę na to aby ktoś napisał to jest inwestycja nie trawiona. Czy takie działanie sprzedaży działki przy ulicy Bytomskiej pod inwestycje skomercjalizowaną jest słuszne niech sami ocenią czytający nas mieszkańcy.

Last edited 9 dni temu by Mieszkaniec SPI
Typowy Piekarzanin
Typowy Piekarzanin
9 dni temu

Chłopie zejdź na ziemię. Albo rusz dupe i zrób sobie spacer. Po drugiej stronie ulicy Kalwaria… Za mało tam alejek do spacerowania, ławeczek do posiedzenia? 200 metrów dalej Park Wolności w Szarleju z placem zabaw ławeczkami co 5 metrów i dziesiątkami koszy na śmieci, idziesz dalej masz Szarlejke, wybieg dla psów i co tylko chcesz… Bieżnia przy AZSie do pobiegania, rolkowisko… Przy samej Bytomskiej jest ustawionych ponad 100 ławeczek… A miejsc parkingowych, tak nie powinni ludzie stawać na Bytomskiej, ale komu teraz chce się wjechać w podwórko do bramy… Na dziedziniec do kamienicy… Parkomaty jak były to pokazały… Gdyby mieszkańcy parkowali w podwórkach to problemu z miejscami by nie było… Ale po co… Auta tygodniami stoją w jednym miejscu, a później trzeba nielegalnie parkować na Alasce. Ale ja nie o tym… Czytasz stronę miasta? Chyba nie, bo byś zauważył, że jest już nas poniżej 50 000 mieszkańców… W 10 lat z miasta wyprowadziło się prawie 6 000 osób… Dlaczego? Już Ci odpowiem: Bo nie ma gdzie mieszkać!! Bo nic się nie buduje! Bo nie ma terenów pod budowę domu czy bloku. Jak już coś się trafi to ceny są o 300% wyższe niż w sąsiednich miastach…. Głupi ogródek działkowy kosztuje teraz 80 tysięcy… Garaż 50 tysięcy… Porządnej działki pod dom nie kupisz taniej niż 300 zł za m2, a ty ten teren chcesz na parking… Poważnie… Na park i ławeczki? Pogięło Cie… Zaraz wszyscy piekarzanie przeprowadza się do Radzionkowa albo do Świerklańca… Tam domy rosną jak grzyby po deszczu… Każde pole zamienia się w Osiedle… A u Nas pole to pole, w końcu Piekary to chyba wieś i mamy się z rolnictwa utrzymywać… Domu nie kupisz, działki nie kupisz… Mieszkania 200% droższe niż w sąsiednich miastach… I jeszcze w takim stanie… Masakra… Ale się nie martw, jak powstanie tam jakiś budynek wielorodzinny to i tak parking też będzie musiał powstać… Tak jak parking na Ziętka dla mieszkańców Ziętka 60, takie prawo… Szkoda tylko, że wszyscy parkują na zakazie na Popiełuszki, bo 100 metrów przejść na parking to za daleko…

Achim
Achim
8 dni temu

Wyprowadzili się bo pojawiła się obecna władza 🙂

Mieszkaniec SPI
Mieszkaniec SPI
8 dni temu

(…) no to krótko chłopie zróbmy sondaż i zobaczymy czy masz rację czy plac sprzedać na teren inwestycyjny czy wykorzystać go do użyteczności publicznej ( nikt nie twierdzi, że a ma być tam park jest wiele innych niezbędnych rzeczy) Czy w ogóle czytałeś odpowiedź Pana Prezydenta to idzie na sprzedaż pod teren inwestycyjny, czy widziałeś aby gdzieś w centrum miasta przy ul. Bytomskiej ktoś zbudował nowe mieszkania. Faktycznie jesteś oderwany od rzeczywistości i nie znasz rejonu. Dlaczego o tym mają decydować Włodarze a nie mieszkańcy, myślałem ,ze czasy byłych Prezydentów minęły bezpowrotnie, gdzie jak każdy pamięta jaki to stracony czas ile inwestycji i dotacji z UE nie wykorzystano. Jakoś przez 30 lat od zlikwidowania złomu nikt na to nie miał pomysłu to więc dlaczego o tym decyduję urzędnik a nie obywatel nawet w krótkich sondażach. Przejdź się i zapytaj sklepikarzy, osoby prowadzące działalność i przede wszystkim mieszkańców jakie na ten temat mają zdanie. A tak swoją drogą jedyną osobą które pogięło to zobaczysz w swoim domu w lustrze , takie farmazony jakie piszesz to tylko mogą wymyśleć osoby w którym mają w tym interes lub poplecznicy aby w Piekarach deweloperką stały i dyskontami. A odnośnie parkingu ul. Ziętka a ul. Popiełuszki jeśli ktoś nie przestrzega znaku B-36 to jest problem samych kierowców bo zawsze znajdzie się wygodny cwaniak, prędzej czy później otrzyma list powitalny od Straży Miejskiej bo akurat oni to dobrze swoje robią. Czas pokaże po wpisach i opiniach komentarzy kto ma racje? na tym polega demokracja i transparentność słowa.

Last edited 8 dni temu by Mieszkaniec SPI
Typowy Piekarzanin
Typowy Piekarzanin
7 dni temu

Kto jest oderwany od rzeczywistości ten jest, więc spójrz co tam jest w MPZP. Budownictwo mieszkaniowe i usługi, więc nie jest to żaden teren inwestycyjny pod hale czy fabrykę, a pod kamienice, blok mieszkalny etc. Ale wy wszyscy wiecie lepiej. Turzański odpowiada kulturalnie i rzeczowo, ale nikt go nie słucha, nawet nie czyta ze zrozumieniem, co napisał. Dlatego ja stosuje metody z tego bloga i odpowiadam w ten sam sposób co inni komentujący. Jak ktoś pisze chamsko to tak samo odpisuje. A widać gołym okiem typowo polskie (piekarskie) podejście. Interesuje mnie tylko czubek własnego nosa i parking pod kamienicą. Nikt nie może być chamski wobec mnie! Tylko mój interes jest ważny. Gdyby w Piekarach nie było centrum handlowego ludzie jeździli by do Bytomia, Katowic czy nawet Radzionkowa. Na pewno nie wybieraliby małych sklepów przy Bytomskiej. Świat idzie do przodu, ale piekarzanie z dziada pradziada woleliby, żeby stał w miejscu. Piekary wieś. Pola uprawne, 3 sklepy na krzyż… I 10 boisk ze sztuczną nawierzchnią do trenowania. Żenua…. No i oczywiście w Piekarach mogą mieszkać tylko piekarzanie z dziada pradziada… Żadnych obcych…

Biedrona
Biedrona
8 dni temu

mam wrażenie, że występujący na tym blogu pod pseudonimem Typowy Piekarzanin i qwert to ludzie, którzy torpedują każdą wypowiedź krytykującą lub zwracającą uwagę na dany temat władzom Piekar. Nie będę zdziwiony jeśli po adresie IP okaże się, że są to np. radni. Sposób ich wypowiedzi jest typowy dla tzw. krzykaczy, którzy próbują zakrzyczeć czyiś głos i jego prawo do wypowiedzenia się. Proszę autora bloga K. Turzańskiego o przeanalizowanie wpisów ww. userów, ponieważ odpowiedzi w stylu “Biedrona idź do żabki kup sobie małpke” obrażają moją osobę i stanowią naruszenie moich dóbr osobistych co w konsekwencji może zakończyć się postępowaniem sądowym.

P Śl
P Śl
4 dni temu
Reply to  Biedrona

No brawo ty, wkońcu ktoś zauważył jak komentujący są regularnie trollowani na tym blogu. Często myślicie, że prowadzicie burzliwe dyskusje z jakimś innym mieszkańcem, a w rzeczywistości jesteście trollowani. Turzański dobrze wie, kto się kryje za tymi nickami, ale ci tego nie powie 🙂