KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-01-23

Wycieczka nowymi ścieżkami – pieszo, rowerem, rolkami czy hulajnogą

Wojtek Krawczyk – społecznik, szef piekarskiego WOPR zaprasza na wspólną wycieczkę trasą ścieżek rowerowych w Piekarach Śląskich. Nie tylko rowerem, ale także na rolkach, hulajnogach, biegowo, z kijami lub bez wspólnie przemierzymy nowe piekarskie szlaki. 

Jak informuje Wojtek Krawczyk zaczynamy w Parku w Kamieniu przy fontannie, a meta znajduje się przy budynku MOSiR (ul. Olimpijska 3). Długość trasy to 6 km. Poruszamy się po ścieżce rowerowej lub chodniku zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Zalecamy ODBLASKI i przypominamy o obowiązkowym wyposażeniu pojazdu w szczególności w oświetlenie.

Czas na pokonanie trasy to 60 minut. WAŻNE: Nie czekamy na spóźnialskich (osoby, które dotrą po 60 minutach), a dla tych którzy zmieszczą się w założonym czasie – niespodzianka na mecie. Na początek pierwszej ustawki odbędzie krótka pogadanka piekarskich policjantów, którzy przypomną zasady ruchu drogowego, w tym poruszania się po ścieżkach rowerowych.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania z regulaminem. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych zastrzegamy sobie prawo odwołania wydarzenia.

Zobacz link do WYDARZENIA!

Zapraszam 26 stycznia o godz. 18.00 – Park w Kamieniu przy fontannie

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Emil
Emil
14 dni temu

Uwaga na mostek proszę się nie przepychać u zachować bezpieczny odstęp. Proszę wykupić pozwolenie na przekroczenie z jednego brzegu na drugi. Cała uzyskana kwota będzie przekazana na nowy za miliony.

Kijek
Kijek
13 dni temu

Data? Godzina? No, chyba że to tylko PR 🙂

Rafał
Rafał
12 dni temu

I teraz pojedzie ze 30 osób i wszyscy na mostku będą musieli zwolnić, żeby się przeciskać. A prezydent dalej uważa, że normalny przejazd tam nie jest potrzebny. Teraz to pan powinien tam stać i każdego z osobna przepraszać za spartoloną robotę.

Budweiser
Budweiser
9 dni temu
Reply to  Rafał

Panie Rafale mieszkam blisko tego mostka i często tam spaceruje. Nie widziałem tam tłoków by nie można było przejść.

Seba
Seba
4 dni temu
Reply to  Budweiser

Zimą jest luz, latem będzie inna bajka

Marek z Brzozowic
Marek z Brzozowic
7 dni temu

Pisałem o tym jak zaczęli robić te ścieżkę w Brzozowicach wystarczyło załatwić pozwolenie wodne i częściowo wykorzystać materiały które tam były a wyrzucono je, [płyty betonowe tzw.” L” po starej kotłowni i płyty betonowe które są na starym nasypie kolejowym oraz podsypkę z nasypu kolejowego] i byłby most bez kilku milionów zł. A teraz trzeba zablokować ścieżkę i chodnik zdemontować dwie nowe lampy zdjąć kostkę brukową zerwać część asfaltu z ścieżki rowerowej, wyrwać zabetonowane nowe barierki i krawężniki i to będzie już koszt ok 100 000 zł.