KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-05-28

Mistrzowie parkowania… 7

Niektórzy upodobali sobie parkowanie na ciągach pieszych i traktach rowerowych, na które… nie ma wjazdu. A jednak im się udaje. W efekcie Straż Miejska ma dużo roboty. 

Ciekawy komentarz ostatnio przeczytałem pod zdjęciem faceta parkującego na przejściu dla pieszych. “Pan chyba nie myśli, że ktoś będzie chodził na parking…” I drugi, świetnie podsumowujący problem – “Trzeba by część budynków na osiedlu wyburzyć, żeby zrobić parkingi”.

Oczywiste jest, że parkingi na osiedlach mogą powstać tylko w określonych miejscach i trzeba do nich dojść. Parking przy MonteCarlo, na starym boisku przy Kleeberga czy wreszcie przy dworcu to gotowe miejsca parkingowe. Za chwilę powstanie kolejny na terenie starej przychodni. I co z tego, skoro każdy chce zaparkować pod oknem…

Swoją drogą podobne problemy są wszędzie. I niestety, nie zawsze auta zostawia się pod domem. W niektórych przypadkach w Szwajcarii – a to bogaty kraj, auta zostawia się nawet nie pod osiedlem, ale pod miastem, do którego trzeba dojechać pociągiem. Więc naprawdę jak czytam, że nie można dojść kilkudziesięciu metrów na parking to uśmiecham się z politowaniem.

Osiedle na Lipce – pod oknami ilość miejsc jest ograniczona. I niestety, jak w rodzinie jest drugi samochód to trzeba go zostawić kawałek od budynku. I dojść. I nikomu korona z głowy nie spadnie. Takie czasy. Kiedyś jak było jedno auto w rodzinie to był luksus. Teraz są po dwa, trzy a czasami więcej. Wszystkie nie staną pod oknami – nie ma takiej możliwości. I nie będzie. Bo budynki się nie odsuną od siebie i nie zrobią miejsca na parking.

A najbardziej zawzięci kierowcy, pakujący się w na ścieżki, zieleńce i blokujący chodniki – będą płacić słono za parkowanie.

← Powrót

Proponowane posty

25-05-2023

Mistrz parkowania 6

Kiedy myślę, że nic mnie nie zaskoczy dostają takie zdjęcie od mieszkańca. Na s...

Czytaj więcej

19-05-2023

Mistrz parkowania 5 - szczyt bezczelnośc...

Za każdym razem, kiedy publikuję zdjęcia Mistrza Parkowania znajdują się osoby,...

Czytaj więcej

17-05-2023

Mistrz parkowania 4

Nie da się stanąć pod samymi drzwiami? No przecież nie ma problemu. I jeśli kto...

Czytaj więcej

07-05-2023

Mistrz parkowania 3

Tym razem nie chodzi nawet o samo parkowanie, chociaż też jest kuriozalne, ale ...

Czytaj więcej

29-04-2023

Mistrz parkowania 2

Mieszkańcy mają już dość łamania przepisów – wystarczy zdjęcie i… p...

Czytaj więcej

12-04-2023

Mistrz parkowania... będzie drogo za par...

Okres świąteczny. Ulica Maczka 7. Jak można w taki sposób zaparkować? Z góry up...

Czytaj więcej

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
25 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca bombowca
kierowca bombowca
3 miesięcy temu

Panie Turzański, dlaczego Pan zamilkł? Obśmiewa Pan pojedyncze przypadki niewłaściwie zaparkowanych samochodów, a o zniszczeniu ogromnych połaci zieleni w ciągu jednego dnia przez tysiące kierowców, nawet się Pan nie zająknął.
Aaaaaa, już wiem, bo nikt nie przysłał fotek! Jakoś tak Pan się tłumaczył kilka wpisów wcześniej, prawda? Ze niby nie może Pan się odnieść do sytuacji, bo zdjęć brak.
No, śmiało, proszę pisać, chętnie poczytamy.

kierowca bombowca
kierowca bombowca
3 miesięcy temu

Ależ proszę Pana. O tym, że do Piekar dwa razy w roku zdążają pielgrzymki, wiadomo nie od dwóch, czy dwudziestu lat. To się dzieje od ponad 70 lat!
Czy to jest jakiś problem, żeby wynająć firmę albo zatrudnić na umowę zlecenia około 1000 ludzi i przeszkolić ich? Naprawdę chce nam Pan wmówić, że jakieś pół miliona, może mniej, na ochronę miasta przed dewastacją to jest kwota, która położy Piekary na kolana? Wolne żarty.

PiekarskaBejba
PiekarskaBejba
3 miesięcy temu

Piszesz totalne głupoty wyssane z palca! W internecie krążą zdjęcia, gdzie pas źle zaparkowanych samochodów ma za szyba mandaty od Piekarskiej Policji. Źle zaparkowane auto = mandat. Tyle i kropka, nie ma innego wyjścia.

kierowca bombowca
kierowca bombowca
3 miesięcy temu

Panie Turzański, pisze Pan, że infrastruktura nie daje rady???
To nie infrastruktura! Moim zdaniem to ludzie, którzy nieudolnie zarządzają miastem nie dają rady, a nie jakaś tam… hmmm… infrastruktura…
buha ha ha haha

Zzz
Zzz
3 miesięcy temu

Jak panu brak argumentów, to zawsze pan kończy: startuj i pan w wyborach.
I tak od kilku lat, stale to samo.

Pielgrzym z Piekar
Pielgrzym z Piekar
3 miesięcy temu

Chłopie z bombowca, weź się wysadź! Jakie ogromne połacie zieleni zostały zniszczone? Gdzie? Podaj adres podjadę i zobaczę? Że co kościelną Kalwarię zadeptali? Na Kopcu parkowali? Można pisać głupoty, ale bez przesady! No gdzie? I ile zgłoszeń imiennych wykonałeś na policję?

Pielgrzym z Piekar
Pielgrzym z Piekar
3 miesięcy temu

Ludzie złoci. A kto z Was zadzwonił na policję hipokryci? Kto dokonał zgłoszenia z Imienia i Nazwiska i oświadczył, że mu to przeszkadza i ewentualnie jest gotów zeznawać w Sądzie? No kto? Odpowiem nikt, bo jaj nie macie. Co mnie obchodzi straż miejska, co pilnowała straganów i limuzyn księży. Od walenia mandatów jest policja. Straż Miejska na pielgrzymce jest tylko do pomocy. Przynieś, podaj, rozwiń taśmę. Słyszałem, że na Inwalidów Wojennych znalazł się odważny i zadzwonił z Imienia i nazwiska na policje… 20 mandatów podobno poszło z bloczka na dzień dobry… A kto zadzwonił z Didura? Piotra Skargi? Wyzwolenia, Ziętka? Tacy mądrzy jesteście na anonimowym blogu? Bez imiennego zgłoszenia nikt tyłka dziś nie ruszy…

Piekarzanka
Piekarzanka
3 miesięcy temu

Szanowny Panie – kiedyś zgłaszałam ten fakt na Policję -było to kilka lat temu-i co Policja wyciągnęła wnioski? 2X w roku są zjazdy-i co? Niech Pan zaparkuje tak np.w Częstochowie-to zobaczy Pan co się stanie?Dlaczego Władze Miasta nie wyciągają wniosków na szukanie pieniędzy- Mam chwilami wrażenie,że skoro jesteś pielgrzymem to wszystko Ci wolno?Dlaczego, tacy pseudo ,Pielgrzymi nie szanują własności innych ludzi-bo oni najchętniej wjechaliby na samą Kalwarię! Pamiętam czasy PRLu jak wyglądały pielgrzymki i jak milicja przestrzegała porządku z samochodami.Chwilami żałuję,że te czasy minęły!

PiekarskaBejba
PiekarskaBejba
3 miesięcy temu
Reply to  Piekarzanka

Jak będą mieli zgłoszenia to muszą przyjechać! Głupie porównywanie do czasów PRL, gdzie były 2 samochody na blok. Teraz są 3 samochody na mieszkanie…

Jormundangr
Jormundangr
3 miesięcy temu

A to ciekawe, bo dzwoniąc na policje otrzymuje się informacje, że źle zaparkowanymi samochodami do 3,5 tony zajmuje się Straż miejska, a Policja tymi powyżej.

PiekarskaBejba
PiekarskaBejba
3 miesięcy temu
Reply to  Jormundangr

Głupota, zaraz zadzwonię do Komendanta i się zapytam. Nie ma takiego przepisu…. Kiedyś dzwoniłam na policję do osobówki i normalnie przyjechali.

Piekarzanka
Piekarzanka
3 miesięcy temu

Dzisiaj jest zjazd-28.05.23- jak co roku zieleń jest niszczona na Osiedlu Buczka przez samochody, które parkują na zielonych terenach nawet pomiędzy barierkami na trawniku przy Didura 4- oraz wzdłuż ulicy P.Skargi ,samochody parkujące również na chodniku i trawnikach-gdzie jest Straż miejska?Z okna policzyłam takich samochodów około 20sztuk.Panie Prezydencie to powtarza się co roku ale nie widziałam jak dotąd żadnego patrolu-tak na marginesie a szkoda !

Thomas
Thomas
3 miesięcy temu
Reply to  Piekarzanka

Bo im wolno , przecież to wyznawcy jedynie słusznej religii KK.

Piekarzanin
Piekarzanin
3 miesięcy temu
Reply to  Piekarzanka

Straż Miejska niestety jest ślepa na źle zaparkowane auta.

Joanna
Joanna
3 miesięcy temu
Reply to  Piekarzanka

W niedzielę nie pracują hehe .

Bart
Bart
3 miesięcy temu
Reply to  Piekarzanka

W Straży Miejskiej są jakieś testy sprawnościowe? W tej formacji w Piekarach mają poważny problem z nadwagą, nie wiem czy tak powinni wyglądać strażnicy, jeśli w ogóle ta formacja jest potrzebna.

Anty
Anty
3 miesięcy temu
Reply to  Piekarzanka

Też miałem wrażenie, że jak jest pielgrzymka w Piekarach to prawo już nie obowiązuje. Parkowanie byle jak, byle gdzie. Piętnowanie mistrzów parkowania, ale nie w ten dzień. W ten dzień jest najważniejsze, żeby wydać pozwolenia na handel i nabić sobie kabze.

dimaggio
dimaggio
3 miesięcy temu
Reply to  Piekarzanka

Na chodniku, na trawniku, na przejściu dla pieszych, na skrzyżowaniu, na rondzie…Setki samochodów zaparkowanych (w zasadzie porzuconych) gdzie bądź. Ale łatwiej się doczepić do pojedynczych przypadków. Odwagi hipokryto!

PiekarskaBejba
PiekarskaBejba
3 miesięcy temu
Reply to  dimaggio

Hipokryta to osoba, która płacze, że wszędzie podczas pielgrzymki zaparkowały samochody, żaląc się w internecie anonimowo na swój los, ale nie pomyśli żeby zgłosić to do służb. Ogarnij się HIPOKRYTO!

PiekarskaBejba
PiekarskaBejba
3 miesięcy temu
Reply to  Piekarzanka

Nie widziała Pani patrolu? A zadzwoniła Pani po służby? Ludzie kurde na co wy czekacie, aż wszystko ktoś za was zrobi a wy będziecie tylko dawać lajki na fejsie. OGARNIJCIE SIĘ!