KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-09-16

Nowy plac zabaw i ogrodzenie przy Przedszkolu nr 17

Kolejna inwestycja dla najmłodszych Piekarzan. Przy Miejskim Przedszkolu nr 17 powstał nowy plac zabaw wraz z ogrodzeniem całego terenu. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt placu zabaw to 116.343 zł, zaś ogrodzenia 117.190 zł. Stale staramy się dbać o bazę otaczającą miejskie placówki edukacyjne, jeszcze we wrześniu zakończone zostaną kolejne inwestycje okołooświatowe.

Zadanie pod nazwą “Plac zabaw z nowym ogrodzeniem Miejskiego Przedszkola nr 17 w Piekarach Śląskich” w głosowaniu w ramach piekarskiego Budżetu Obywatelskiego w 2022 r. otrzymało – 2005 pkt., co było piątym wynikiem i zostało wybrane do realizacji. W pierwszej kolejności zbudowano ogrodzenie całego terenu przedszkolnego.

Mamy nadzieję, że plac spodoba się wszystkim najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. W ten sposób, nie tylko dzieci z przedszkola, ale i całego osiedla będą miały do dyspozycji nowoczesny i funkcjonalny miejsce do zabawy.

Razem zmieniamy Piekary!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra
Aleksandra
6 dni temu

O można zapytać u źródła, mamy tu wzmiankę że jest otwarty dla wszystkich, jednak dochodzą informacje że po pracy przedszkola zamknięty na cztery spusty 🙂 jak to jest ?

Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
6 dni temu
Reply to  Aleksandra

Plac zabaw dla mieszkańców dostępny jest od 15.00 do 19.00 – o 19 Pan konserwator zamyka bramkę wejściową. W zeszłym tygodniu jeszcze malowano przeniesioną ścieżkę edukacyjną i belki były mokre z farby, dlatego nie otwierano placu zabaw. Do końca października będzie zamontowany jeszcze monitoring (dla bezpieczeństwa i ochrony przed zniszczeniami) oraz dodatkowa furtka bezpośrednio z chodnika, aby nie było konieczności przechodzenia przez pół przedszkola.

Tosia
Tosia
7 dni temu

Ciekawe kiedy zadbacie o plac zabaw w MP 11.

Robert
Robert
8 dni temu

Panie Prezydencie , plac zabaw fajny ale stwierdzenie ” stałe staramy się dbać o bazę otaczającą miejskie placówki edukacyjne ” to jednak trochę propaganda … w tym przypadku o tą bazę zadbali tylko i wyłącznie obywatele miasta którzy zgłosili projekt i na niego zagłosowali . Taka przypadłość polityka 🙂 Pozdrawiam 🙂

Robert
Robert
7 dni temu

Pamiętam , ale zdecydowali MIESZKAŃCY , proszę o tym pamiętać 🙂 A chciałem też zapytać o to że plac zabaw będzie otwarty dla wszystkich . Czy nie obawia się Pan że będzie to negatywnie wpływać na teren przedszkola ? Chodzi mi przede wszystkim o osoby które będą tam wchodzić i wszystko niszczyć i zanieczyszczać . Nie lepiej by było zostawić te plac tylko dla przedszkola ? Pozdrawiam .

Damian Harazim
Damian Harazim
4 dni temu
Reply to  Robert

Dlaczego osoby normalnie funkcjonujące w przestrzeni publicznej mają odczuwać ograniczenia spowodowane głupotą elementu niedostosowanego społecznie?

Odp.
Odp.
5 dni temu

Pieniądze miasta to pieniądze jego mieszkańców. Proszę o tym pamiętać.