KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-09-17

XI Przegląd SPI nie ŚPI – czekamy na Was!

Do 25 września czekamy na chętnych do udziału w XI Przeglądzie Twórczości Muzycznych SPI nie ŚPI. Organizatorem niezmiennie jest Miasto Piekary Śląskie, Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie i Ośrodek Kultury Andaluzja. Przesłuchania rozpoczną się 27 września 2023 roku. Galę finałową zaplanowano na 4 listopada. Dla najlepszych przewidziano nagrody pieniężne. Od zawsze promotorem przeglądu jest nasz radny Łukasz Ściebiorowski.

Celem Przeglądu jest prezentacja, popularyzacja i promocja zespołów muzycznych i solistów oraz stworzenie im możliwości występu na profesjonalnej scenie. W wydarzeniu mogą wziąć udział zespoły instrumentalno-wokalne (niezwiązane zawodowo z wykonywaniem muzyki), duety oraz soliści, którzy nie posiadają podpisanych kontraktów z wytwórnią muzyczną oraz nie wydały płyty, z której czerpią zyski.

W ubiegłorocznej edycji wśród solistów zwyciężyła Laura Gajowska. Nagrodę publiczności otrzymał Waldemar Gowin.

Decyzją jury najlepszym zespołem okazał się Coast Patrol, a nagroda publiczności powędrowała do zespołu Stondwave.

Laurę Gajowską oraz zespoły: Coast Patrol i Ludzie, dzięki specjalnej nagrodzie Miejskiego Domu Kultury i Radia Piekary, usłyszeliśmy podczas Dni Miasta, które odbyły się w maju na terenie Kopca Wyzwolenia.

Jedną z laureatek poprzednich edycji Przeglądu Twórczości Muzycznych SPI nie ŚPI jest piekarzanka Sonia Maselik, która z powodzeniem nagrywa piosenki goszczące na antenach radiowych i telewizyjnych. Dwukrotnie brała już udział w Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Aby dokonać zgłoszenia, należy dostarczyć wypełnioną Kartę Zgłoszenia pocztą elektroniczną na adres: administrator@okandaluzja.pl.

Do zarejestrowania zespołu wymagana jest akceptacja postanowień regulaminu poprzez zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu.

Nabór zespołów i solistów trwa od 30 czerwca do 25 września 2023 r. W przypadku wpłynięcia do Organizatora w terminie do 25 września 2023 r. mniej niż 5 zgłoszeń, Organizator zastrzega sobie możliwość wydłużenia terminu naboru lub odwołania imprezy.

Przegląd trwa od 30 czerwca 2023 r. do 4 listopada 2023 r. w Ośrodku Kultury Andaluzja w Piekarach Śląskich (ul. Oświęcimska 45). W tym czasie prowadzone będą przesłuchania na scenie Ośrodka Kultury Andaluzja. Występy będą nagrywane na wideo w celu zorganizowania późniejszego głosowania internetowego. Ostatniego dnia odbędzie się uroczysta gala, na której jury wybierze  najlepszy zespół i najlepszego solistę.

Przesłuchania rozpoczynają się 27 września 2023 r. Dokładny termin występu zostanie ustalony po kontakcie z organizatorami.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments