KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-09-13

Trwa remont Bytomskiej

Tydzień temu rozpoczęły się prace remontowa przy nawierzchni ul. Bytomskiej. Jak do tej pory inwestycja przebiega sprawnie i jest spora szansa, że wykonawca zakończy roboty jeszcze we wrześniu. Oczywiście pojawiają się utrudnienia i okresowe korki, jednak generalnie jest lepiej niż mogliśmy się spodziewać przy tego typu inwestycji drogowej na głównej ulicy miasta. Ułożono już pierwszą warstwę jezdni.

Remont dotyczy nawierzchni ul. Bytomskiej na odcinku od skrzyżowania ulic Wyszyńskiego i Miarki do rejonu Urzędu Skarbowego. Zakres prac obejmuje wykonanie nakładki asfaltobetonowej oraz zmianę lokalizacji przejścia dla pieszych w rejonie Urzędu Miasta Piekary Śląskie. Koszt inwestycji to ponad 600 tysięcy zł.

Modernizacja realizowana jest z utrzymaniem ciągłości ruchu, przy wprowadzonym okresowo ruchu wahadłowym. W trakcie prowadzonych prac w rejonie skrzyżowania, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Bytomskiej, Wyszyńskiego i Karola Miarki pozostanie wyłączona. Ruch kierowany będzie ręcznie.

W tym roku kompleksowo wyremontowane zostaną odcinki ulic Bytomskiej i Chopina (kwota 419.521 zł). Na oba zadania Piekary Śląskie pozyskały dotację z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, z tzw. Funduszu Odporności. To już kolejna w tym roku inwestycja drogowa w mieście.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Radek
Radek
10 dni temu

Witam. Czy będzie tam ściezka rowerowa, tak jak pan obiecywał?

gość
gość
9 dni temu

W tym centrum jest potrzebny zakaz jazdy rowerem.

Damian Harazim
Damian Harazim
9 dni temu
Reply to  gość

Z uwagi na?
Uzasadnij jakoś tę propozycję.

Henryk
Henryk
9 dni temu

Witam, przecież sam mówił Pan że według standardów każda nowa droga czy to też remontowana powinna być zaopatrzona w ścieżkę rowerową 2,5m

Leszek
Leszek
8 dni temu

Na pewno się nie zmieści ? A gdyby Bytomska docelowo miała 2 pasy ruchu na całej długości ?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 dni temu
Reply to  Leszek

Leszku, a może jednokierunkowa? I żeby nie skłócić Piekarzan, w dni parzyste jeden kierunek w stronę Bazyliki, a w nieparzyste w kierunku Urazówki? Super pomysł? Albo całkiem ją zamknijmy dla samochodów i tylko rowery? Co myślisz?

Janek
Janek
4 dni temu
Reply to  Leszek

Chcesz jechać wzdloz bytomskiej i..dotleniac się CO 2……no brawo ty…prawdziwy rowerzysta ???

zygmunt
zygmunt
10 dni temu

Panile Krzysztofie! Mam do Pan prośbę (bądź do pracowników UM nadzorujących wykonawcę).
Proszę wytłumaczyć wykonawcy do czego służą tzw. sierżanty i że namalowane na nich pasy biało-czerwone mają swoją funkcje i wskazują po której stronie takiego sierżanta należy ominąć.
Bo mam wrażenie że Ci drogowcy mają to w dupie a skoro nie potrafią dopilnować tak prozaicznej rzeczy to można mieć wątpliwości co do jakości całego remontu.

Matt
Matt
11 dni temu

Dobrze ze coś ruszyło ws dróg. Szkoda tylko ze tak wolno… W naszym mieście jest co robić w tej strawie. Ulice takie jak: Tarnogórska, Oświęcimia, Partyzantów, Bednorza i wiele innych od lat prosi się o zmianę nawierzchni. Takim tempem to do 2030 będziemy to latać!

Leszek
Leszek
8 dni temu
Reply to  Matt

Racja , jak będziemy łaskawie czekać na papierowe czeki od PiSu to tak będzie , niestety PiS zabrał samorządom bardzo dużo przewidywalnej kasy i to jest problem ..zmiana systemu ,obecnej władzy może dać nadzieję na poprawienie sytuacji

Matt
Matt
8 dni temu
Reply to  Leszek

Jeśli jest mało pieniędzy to nie buduje się basenu, hali, do których trzeba dokładać kolejne duże sumy na budowę, czy tez na jego utrzymanie!

Matt
Matt
5 dni temu

Może warto! Ja już czekam na ta „kluczową”, jak Pan to nazwał inwestycje tej kadencji. Jak widać, a raczej jej nie widać.

Marcin z Brzozowic.
Marcin z Brzozowic.
4 dni temu

Przypomnę Panu, że według słów Pani Prezydent basen już powinien stać bo w podczas kampanii wyborczej spacerując po deptaku w Kamienicy w towarzystwie Radnego Pana Sciebiorowskiego mówiła mieszkańcom, że projekt i środki na tą inwestycję już są i oo wyborach rusza budowa ibiektu

Janusz
Janusz
5 dni temu
Reply to  Leszek

A tak konkretnie to jakie to pieniądze zabrał PiS samorządom?