KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-09-12

Łukasz Ściebiorowski – Piekary zasługują na swojego posła

Co jest największym problemem naszego miasta w skali ogólnokrajowej? Brak przełożenia na politykę krajową i reprezentanta na szczeblu sejmu. Liczę, że teraz wreszcie może się to zmienić, bowiem w wyborach startuje nasz radny Łukasz Ściebiorowski. Piekary Śląskie potrzebują swojego posła, który będzie walczył o istotne dla miasta sprawy, takie choćby jak budowa i przebieg trasy S11. Mam nadzieję, że po 15 października będziemy mogli ogłosić: Łukasz Ściebiorowski – nasz poseł!

Łukasza w Piekarach Śląskich nie trzeba go nikomu przedstawiać, ale w innych miastach okręgu wyborczego musi ciężko pracować. Stopniowo zaczynają się już pojawiać banery, reklamy i różne akcje promocyjne kandydatów.

Nie jest żadną tajemnicą, że w Piekarach Śląskich stawiamy właśnie na niego. Potrzebujemy reprezentacji w Warszawie. Łukasz Ściebiorowski jest kandydatem bezpartyjnym, o jasno określonych poglądach, zdolnym do współpracy ponad podziałami politycznymi. Dla nas najważniejsza jest nie polityka, ale osiąganie konkretnych celów.

Łukasz Ściebiorowski to nie propozycja postawienia na partię, czy ideologię. To propozycja postawienia na naszego kandydata, człowieka , którego dobrze znamy, któremu ufamy i który nie zawiódł. Przez wiele lat pokazał jaki ma charakter, na czym mu zależy i jakie wartości są mu bliskie. Łukasz Ściebiorowski to nie element ogólnopolskiego piekła politycznego, ale kandydat naszego miasta. Stawiając na Łukasza Ściebiorowskiego – stawiamy na Piekary Śląskie.

Naszą partią są Piekary Śląskie.

***

Kilka praktycznych porad dotyczących wyborów:

Głosowanie odbywa się w lokalu obwodowej komisji wyborczej, w godzinach 7.00–21.00.

Idąc na głosowanie, trzeba mieć przy sobie dokument ze zdjęciem, np. dowód osobisty, paszport. Wyborca okazuje taki dokument obwodowej komisji wyborczej i na tej podstawie otrzymuje karty do głosowania, potwierdzając ich odbiór własnoręcznym podpisem w spisie wyborców.

Karta do głosowania nie może być uszkodzona (np. naddarta) i musi być opatrzona dwiema pieczęciami – okręgowej komisji wyborczej oraz obwodowej komisji wyborczej. Na karcie do głosowania oprócz nazwisk kandydatów znajduje się informacja o sposobie głosowania. Wyborca głosuje, stawiając znak „x” w kratce obok nazwiska kandydata na posła, ale tylko z jednej listy, i tylko na jednego senatora.

Głosowanie w miejscu stałego zamieszkania w Polsce.

W spisie wyborców sporządzanym dla stałego obwodu głosowania zostanie ujęty wyborca:

  • zameldowany na pobyt stały na obszarze danej gminy,
  • ujęty na własny wniosek w Centralnym Rejestrze Wyborców w stałym obwodzie głosowania właściwym dla miejsca zamieszkania,
  • nigdzie niezamieszkały stale przebywający na obszarze gminy ujęty na własny wniosek w Centralnym Rejestrze Wyborców w stałym obwodzie głosowania na obszarze tej gminy.

Głosowanie na wniosek o zmianę miejsca głosowania

  • czasowo przebywający poza miejscem zameldowania na pobyt stały,
  • nieujęty w żadnym stałym obwodzie głosowania w Centralnym Rejestrze Wyborców.

Wniosek można złożyć do dnia 12 października 2023 r. osobiście do urzędu gminy właściwej dla wybranego stałego obwodu na obszarze gminy, w której wyborca będzie przebywać w dniu wyborów lub w postaci elektronicznej, opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym, przy użyciu usługi elektronicznej udostępnionej na stronie internetowej gov.pl.

Głosowanie na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania

Wyborca, który zamierza zmienić miejsce pobytu przed dniem wyborów, może otrzymać zaświadczenia o prawie do głosowania. Z zaświadczeniem takim może głosować w dowolnym obwodzie głosowania w kraju, za granicą lub na polskim statku morskim.

Wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania składa się w dowolnym wybranym urzędzie gminy do dnia 12 października 2023 r., wniosek składa się osobiście. Zaświadczenia o prawie do głosowania odbiera wyborca za pokwitowaniem osobiście albo przez upoważnioną pisemnie osobę w urzędzie gminy, w której złożono wniosek.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
LEON z Piekor
LEON z Piekor
7 dni temu

Co do sądów to mam jedną sprawę,( nie karną) , i po 12 miesiąc dostałem jakiś odzew, że…. sprawę przejmuje inny sędzia i rozprawa odbędzie się … za 6 miesięcy.

LEON z Piekor
LEON z Piekor
7 dni temu

A ja chyba zagłosuje na Polaczka, bo na plakacie ma hasło “ROBOTNY POSEŁ” .
Jak mówi to tak chyba jest.
Co wy na to?

Andrzej
Andrzej
7 dni temu

Radny z PO blokuje ludzi na FB bo boi się prawdy o sobie o o swojej partii. Wstyd

Budweiser
Budweiser
12 dni temu

Ja by Pan Łukasz kandydował z innej listy to miał by pewne głosy. Brak programu Platformy Obywatelskiej, niepoważni kandydaci, a także niepopularne postulaty powodują, że nie będzie posłem ponieważ kandydaci z list Koalicji Obywatelskiej i ich wypowiedzi sięgają poziomu groteski

Budweiser
Budweiser
8 dni temu

Przykro mi stwierdzić, że człowiek wielkiego formatu wprowadza na swoim blogu blokadę informacyjną. Czyżby bał się Pan prawdy odnośnie pana Łukasza?.

Budweiser
Budweiser
7 dni temu

Prawda jest taka że Pan Łukasz zasiądzie w jednej ławie poselskiej oczywiście jak się dostanie z Panią Jachirą albo z aktywiszczem LGBT a to wstyd być z kimś takim w jednym klubie. Oznacza to że popiera się taki styl polityki i dewiacje.

Gość
Gość
11 dni temu
Reply to  Budweiser

Ciekawe rzeczy wypisujesz. Sprawdziłem z ciekawości na stronach PO i jest program.Może nie chciało Ci się sprawdzić. Kto jest według Ciebie poważnym kandydatem?

Adrian Gajda
Adrian Gajda
11 dni temu
Reply to  Gość

O ile to co tam napisali można nazwać “programem”, bo program to ma jak na razie tylko PiS, Lewica, Trzecia Droga i Konfederacja. U PO to tylko i wyłącznie “postulaty” które po wyborach pewnie skończą w śmieciach, bo niestety ale akurat ta partia ma wielki i poważny problem z dotrzymywaniem obietnic i realizacją swojego programu.

Gość
Gość
10 dni temu
Reply to  Adrian Gajda

A jakiż to ma program PiS? Rozwalili Trybunał, rozwalili sądy, rozwalili prokuraturę, rozwalili edukację, rozwalili służbę zdrowia, itd. Fakt, PO oszukało ludzi w dwóch kwestiach, ale PiS w o wielu więcej. Przykład z brzegu: mieszkanie plus – oszustwo na wielka skalę.

Adrian Gajda
Adrian Gajda
9 dni temu
Reply to  Gość

Program PiS jest z pewnością o wiele bardziej konkretny niż “program” PO, który w sumie sprowadza się tylko do dwóch rzeczy: rozliczyć PiS i powrotu do “tego co było” czyli inaczej mówiąc do złodziejstwa i bezczelnego okradania Polaków. Program Mieszkanie Plus okazał się ogromną klapą i tu na ma dla PiS żadnego wytłumaczenia, ale jeśli chodzi o pozostałe sprawy to wywiązali się z obietnic bez zarzutu. Przykłady to m.in. program 500+ czy 14 emerytury co realnie pomogło wielu ludziom a skoro piszesz o “rozwalonych” Sądach to pytam – kogo to obchodzi? Ja uważam że dobrze się stało że zaczęli robić porządki w tej stajni Augiasza bo burdel był tam niesamowity i trzeba było zareagować.

Gość
Gość
8 dni temu
Reply to  Adrian Gajda

Widzę, że nie chcesz wszystkiego pamiętać. Tak wygodniej? Tak samo program PO jest konkretny jak i program PiS. Poczytaj. Przypomnę Ci kolejną obietnicę PiS która dla nas skończyła się fatalnie. W czasie kampanii 2015 PiS obiecywał wybudowanie elektrowni węglowej w Ostrołęce. Ta elektrownia nigdy nie powstała a Skarb Państwa stracił na tej inwestycji prawie 2 mld złotych. To jest wywiązanie się z obietnic bez zarzutu? Takich złodziejskich przekrętów jest dużo więcej. Teraz Ty mi daj przykład złodziejstwa Platformy. A w sądach, to PiS zrobiło taki burdel jakiego nigdy nie było. Może napisać Ci jak teraz działa Trybunał po pseudo reformie pisowskiej? Na pewno słyszałeś co o TK powiedział Duda.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 dni temu
Reply to  Adrian Gajda

Wyłącz TVPiS miłośniku socjalistycznego Państwa. Afery wizowej też nie ma i inflacji też nie ma? Jedyne czego nie ma to pieniędzy z Unii, zgadnij dzięki komu? Pinokio

Marcin z Brzozowic.
Marcin z Brzozowic.
7 dni temu
Reply to  Gość

Służbę zdrowia rozwalili? Ciekawe kolejki do specjalistów są krótsze. Sądy rozwalili zwłaszcza te niezależne co ich przedstawiciele wychodzili z siedziby Platformy Obywatelskiej? O tym Pan /Pani pisze?

Gość
Gość
5 dni temu

Kolejki do specjalistów są krótsze? To dlaczego czekam kilka miesięcy? Na fizykoterapię oczekuję 12 do 24 miesięcy. Te reformy co robił Niedzielski to wielki niewypał. Co do sądów to zapoznaj się z Konstytucją to po pierwsze. Po drugie pytałem o Trybunał kucharki Kaczyńskiego – nie odpowiedziałeś. Z polecenia PiS TK nie rozpatruje bardzo ważnych spraw dla wielu Polaków. Jacy to sędziowie wychodzili z siedziby PO?

Janek
Janek
4 dni temu
Reply to  Gość

Już ci mowie…z siedziby PO wychodzili.. Rzepliński….Strzembosz…Gersdorf….. Żurek….wystarczy ???….a jeśli mogę ci doradzić to może krócej będziesz czekać na sanatorium??? I fizykoterapia napewno bardziej odpowiednią i rozwinięta..niż 10 minutowe seanse na starym sprzęcie…pozdrawiam

Gość
Gość
3 dni temu
Reply to  Janek

Zapomniałeś dodać najważniejszy fakt, że np Rzepliński czy Strzembosz jak wychodzili z siedziby to byli już w stanie spoczynku czyli nie pełnili żadnej funkcji w przeciwieństwie do pisowskich sędziów którzy są czynni i spotykają się z politykami PiS. To jest zasadnicza różnica. Nie rozróżniasz tego? Przyłębską kojarzysz? Ta dopiero króluje na salonach pisowskich i ustalają z nią jaki ma zapaść wyrok TK.

Marcin z Brzozowic.
Marcin z Brzozowic.
4 dni temu
Reply to  Gość

Np sędzia prof Rzepiński Sędzia dr Jan. Gersdorf podaj e mail podeślę filmik

Janek
Janek
2 dni temu
Reply to  Gość

Oko.press…….założona w czerwcu 2016 roku po przegranych przez PO wyborach z PIS… .wsparcie Agory. I Gazety Wyborczej… ..dziekuje

Damian Harazim
Damian Harazim
11 dni temu
Reply to  Budweiser

Z jakiejkolwiek by nie startował, to można napisać to samo…
Ja nie oddaje głosu na Tuska, ja stawiam “X” przy konkretnej osobie – Łukaszu. Trudno znaleźć osobę tak aktywną na wielu płaszczyznach, poświęcającą tyle lat życia Piekarom Śląski i Mieszkańcom. Jeżeli taka osoba może dostać się do Sejmu, to odbędzie się to z wielką korzyścią dla Miasta.
Stawiam na kogoś, kto robi więcej niż kręcenie filmików z Bazyliką w tle, gdy przez minione lata nie robiło się praktycznie niczego.
Wybieram osobę z Piekarami Śląskimi w sercu, a nie w filmikowym tle…

Andrzej
Andrzej
7 dni temu
Reply to  Damian Harazim

Ty to napisałeś sam ? Czy CI radny kazał ? Co on robi dla miasta? Żyje z publicznych pieniędzy. Oni niczego nie potrafią więcej tylko zasiadać w radzie miasta i paść brzuchy. Niektórzy z nich wyglądają jak by byli w ciąży. Wstyd

Damian Harazim
Damian Harazim
6 dni temu
Reply to  Andrzej

Wstyd, to napisać taki komentarz jak Twój…
Nawet nie ma sensu do treści się odnosić, bo partnerem do dyskusji nie jesteś.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
11 dni temu
Reply to  Budweiser

Jak mnie śmieszą te komentarze na tym blogu i zachowania piekarzan! Turzański promuje Ściebiorowskiego: wszystko tylko nie KO, na listę Platformy nigdy nie zagłosuje! Wszystko tylko nie Koalicja Obywatelska, a już chciałem na niego głosować… Jak można startować z tej listy etc. Turzański promuje Tobiszowska: te same osoby wszystko tylko nie PiS, na pisiorow nigdy nie zagłosuje… Jak można popierać tą partie… Straciłem szacunek… Tylko KO etc… Ludzie, ale Wy jesteście śmieszni… Widzicie to? Byle żeby napisać… Programy są, kandydaci Są, Wy wiecie, ale udajecie, że nie wiecie, widzicie, ale nie widzicie. Jestem za, a nawet przeciw. Popieram publicznie PiS, ale po cichu zagłosuje na Platformę… I na odwrót… Łukasz jest Nasz, stąd z Manhattanu, to jedyna właściwa droga, nie mylić z “Trzecią drogą”.

Alek
Alek
10 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Fajnie, że to zauważyleś, ale zważ również, że sam Turzański promuje dwóch skrajnych kandydatów. To dopiero rozdwojenie jaźni. A ty się dziwisz komentującym.

Gość
Gość
9 dni temu

A moją partią na pierwszym miejscu jest Polska. Dziś mieszkasz tu, jutro tam ale w Polsce. Szyldy partyjne są bardzo ważne, bo ci kandydaci głosują jak im każe partia i zgodnie z interesem partii.