KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-09-11

Pobiegli i pomaszerowali dla Warsztatów Terapii Zajęciowej

Ponad 200 biegaczy i chodziarzy wystartowało wczoraj w VII Charytatywnym Biegu Pomagamy Durś, którego celem była zbiórka środków na rzecz WTZ Piekary Śląskie.  Wśród nich oczywiście Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Ślaskich – tym razem 3 miejsce oraz radny Andrzej Wymysło, a także wiceprezydent Paweł Słota. Warto biegać, warto pomagać – Lecymu Durś jesteście jak zawsze Wielcy!

Trasa wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Lecymy Durś wiodła przez Las Dioblina na dystansie 5 km, zaś dla najmłodszych uczestników przygotowano biegi na odcinkach 200, 400 i 600 metrów. Na starcie dzisiejszych zawodów stanęło ponad dwustu biegaczy i nordic walkerów. Wśród kibiców znaleźli się: Łukasz Ściebiorowski – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, ale i Gabriela Morawska-Stanecka – wicemarszałek Senatu, obecni też byli radni Bartosz Szołtysik i Stanisław Plajzner.

Na samym początku w rywalizacji sportowej brali udział najmłodsi. Bieg na dystansie 5 kilometrów rozpoczęły się z kolei o godzinie 13.00.

Wszystkim zawodnikom przyświecał jeden cel – zbiórka funduszy na cele Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piekarach Śląskich. Chętni mogli ponadto zakupić dziś wypieki, jak i przedmioty wytwarzane przez podopiecznych WTZ, wśród których znalazły się kartki okolicznościowe, świeczniki i inne ozdoby.

Wśród uczestników została rozlosowana nagroda główna, którą jest trzydniowa wycieczka do Pragi dla dwóch osób, jaką ufundowało Miejskie Centrum Informacji i Turystyki w Piekarach Śląskich.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments