KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-11-10

Młodzieżowy Dom Kultury – najlepsza metamorfoza

To naprawdę spektakularna metamorfoza dawnej szkoły specjalnej – dziś Młodzieżowego Domu Kultury. Stary, niszczejący i szpecący budynek odzyskał dawny blask i stał się wizytówką miasta. Elewacja jest po kilkukrotnym piaskowaniu. Brakujące lub zniszczone cegły zostały uzupełnione. Powstał zupełnie nowy dach. Wymienione zostały okna i drzwi. Dziś zostało zdjęte rusztowanie. Jest efekt wow!

 

Ta wielomilionowa inwestycja udała się tylko dzięki współpracy z Senator Dorotą Tobiszowską i środkom finansowym pozyskanym z Nowego Ładu. A to nie koniec, bo pracując do końca z Panią Senator – razem odnieśliśmy kolejny sukces. Uzgodniliśmy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków sposób zagospodarowania terenu przyległego i pozyskaliśmy pieniądze na dalsze prace. W przyszłym roku nastąpi ciąg dalszy. Ale już dziś efekt jest piorunujący.

Tej zmiany nie można nie zauważyć. Dziś zaczepiali mnie na mieszkańcy na ulicy zachwycając się przemianą szkoły. To był też temat spotkania towarzyskiego. Nasze Centrum Kultury Młodzieżowej do prawdziwe cacuszko.

Chciałem dziś zrobić live z tego miejsca, ale straciłem głos – więc jak tylko go odzyskam nadrobię zaległości i może pokażę coś więcej. Przecież budynek to nie tylko elewacja, ale też zupełnie nowe wnętrza.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że konsekwentnie realizując plany można osiągnąć cel. I tak krok po kroku działamy w całym mieście. Na różnych płaszczyznach. Jestem zachwycony tym remontem i przemianą tego budynku – mam nadzieję, że Państwu także podoba się efekt.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie!

 

 

← Powrót

Proponowane posty

07-08-2023

To będzie piękny obiekt!

Elewacja jest już po kilkukrotnym piaskowaniu. Brakujące lub zniszczone cegły z...

Czytaj więcej

18-05-2022

Młodzieżowy Dom Kultury do remontu - PRZ...

Szukamy wykonawcy remontu Młodzieżowego Domu Kultury. Inwestycja została zaplan...

Czytaj więcej

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
21 dni temu

Nieprawdopodobna przemiana. Od frontu bardzo mi się podoba, ale ta dobudówka z tyłu jakoś nie pasuje. Ani okna, ani kolor elewacji, ani styl architektoniczny. Myślę, że połączenie starej części z nowoczesnym – industrialnym stylem dobudówki lepiej by się obroniło. Chyba zabrakło pomysłu. Niemniej, front prima!

Anonim
Anonim
21 dni temu
Reply to  Janek

Elewacja dobudówki mogła by być w graficie lub po prostu biała, ale również uważam, że front extra, brakowało takich jakościowych renowacji w naszym mieście, wszędzie tylko styropian.

LEON z Piekor
LEON z Piekor
22 dni temu

Wygląda zacnie!
Kawał dobrej roboty!!

Marek
Marek
22 dni temu

Z tego co pamiętam to nie tylko była tam szkoła specjalna ale też zawodowa.