KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-11-09

Święto Niepodległości!

Prezydent Miasta Piekary Śląskie oraz Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie zapraszają mieszkańców na Święto Niepodległości 11 Listopada 2023 r. Obchody rozpoczną się pod Pomnikiem “Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej” w Parku Trzech Bohaterów, następnie odbędzie się Msza Święta oraz uroczystości oficjalne. Na zakończenie święta, w Miejskim Domu Kultury wystąpi zespół Singin’ Birds.

Program obchodów Święta Niepodległości:

10 listopada
Moja niepodległa, twoja niepodległa, nasza niepodległa! Uczcijmy razem fakt, że 105 lat temu Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada w samo południe zaśpiewajmy razem Mazurka Dąbrowskiego. Zbierz bliskich, powiadom znajomych, zaproś sąsiadów i stańcie razem Do Hymnu! 

12.00 – Park Wolności przy ul. Ziętka w Szarleju. Odśpiewanie hymnu państwowego z udziałem Orkiestry Dętej KWK “Julian” i mieszkańców w ramach akcji “Niepodległa do hymnu” oraz uroczyste posadzenie dębu.

11 listopada
15.30 – Złożenie kwiatów pod Pomnikiem „Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej” w Parku Trzech Bohaterów w Brzozowicach-Kamieniu.

16.00 – Uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Szarleju koncelebrowana w intencji Ojczyzny i mieszkańców Piekar Śląskich wraz z asystą wojskową i oprawą muzyczną w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Bytomia i Śląskiego Chóru Górniczego „Polonia Harmonia”.

17.00 – Przemarsz pod Pomnik „Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie” w Parku Wolności w Szarleju z udziałem mażoretek „Azaria”.

17.15 – Uroczystości oficjalne z odczytaniem apelu i salwą honorową.

18.30 – Koncert w wykonaniu zespołu Singin’ Birds w Miejskim Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73. Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać od 3 listopada br. w Miejskim Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Piekary Śląskie, 34. Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu, Orkiestra Wojskowa z Bytomia, Miejska Komenda Policji w Piekarach Śląskich, Miejski Dom Kultury w Piekarach Ślaskich, Śląski Chór Górniczy Polonia Harmonia, Mażoretki Azaria oraz Ośrodek Kultury Andaluzja.

***

Zachęcamy mieszkańców do wywieszenia w Dniu Niepodległości flag narodowych. Akcję “Wywieś flagę w oknie” propagowaliśmy jak zawsze w czasie tegorocznego święta Flagi Rzeczypospolitej i  Konstytucji 3 Maja. Akcja Obywatelskiego Klubu Radnych na stałe wpisała się w kalendarz imprez miejskich. Liczymy, że i tym razem w wielu miejscach pojawią się biało-czerwone barwy. Zapraszamy do wspólnego świętowania niepodległości.

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments