KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-11-08

Na nabór do Footprint trzeba jeszcze poczekać

Wiele osób niecierpliwie czeka na informacje o naborze do fabryki Footprint. Początkowo rekrutacja miała się zacząć w tym roku, później została przesunięta na pierwszy kwartał przyszłego roku. Prawdopodobnie zatrudnienie rozpocznie się w połowie przyszłego roku. Ma to związek z opóźnieniami w uruchomieniu produkcji.

Hala produkcyjna jest gotowa. Przyjechały już pierwsze maszyny. Trwają prace w pomieszczeniach biurowych, które także nabierają kształtu. Plan zakłada, że produkcja, choć w częściowym zakresie ruszy w czerwcu przyszłego roku. Fabryka na pełnych obrotach ma pracować już w 2025 roku.

 

Zatrudnienie: w tej chwili trwają rozmowy z kadrą zarządzającą. Nabór pracowników w ograniczonej ilości (około 100 osób) zaplanowany jest na drugi kwartał 2024 roku. Do końca przyszłego roku ma być zatrudnionych około 200 osób. Następnie sukcesywnie, w miarę zwiększania zakresu produkcji, będą zatrudniane kolejne osoby. To jednak dopiero rok 2025.

Bardzo dużo pytań trafia do mnie indywidualnie – w tej chwili nie mogę jednak podać żadnego kontaktu do osób odpowiedzialnych za zatrudnienie. Uzyskałem jednak zapewnienie, że jeśli ruszą nabory – otrzymam informację i od razu opublikuję na blogu, facebooku. Będą także informacje na stronie miasta. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość.

Footprint mieści się w hali o powierzchni ok. 4ha (pierwotnie miało to być centrum logistyczne Hillwood) przy ulicy Inwestycyjnej. Footprint Poland to firma z kapitałem z USA i jeden z inwestorów KSSE, który będzie korzystał na współpracy ze strefą ekonomiczną. Zajmuje się produkcją opakowań papierowych.

← Powrót

Proponowane posty

24-03-2023

Powstaje fabryka Footprint w Piekarach Ś...

Miało być centrum logistyczne, będzie fabryka. Do końca roku inwestycja ma zost...

Czytaj więcej

17-05-2020

Pod Lipami powstaje Centrum Logistyczne

Hillwood, wiodący deweloper powierzchni komercyjnych, rozpoczął budowę parku logisty...

Czytaj więcej

01-12-2020

Rozmiary Centrum Logistycznego Hillwood ...

Ogrom obiektu widać z lotu ptaka. Hala mająca ponad 4 hektary to 42 000 metrów ...

Czytaj więcej

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
shakal
shakal
16 dni temu

tam połowe kadry będą stanowili imigranci

Richard
Richard
21 dni temu

Ja w dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego na odcinku ulicy od Kasztanowej a Akacjowa brak chodnika. Można określić, że jest to odcinek zaledwie ok 400 metrów. Chodnik z ulicy Kasztanowej kończy się do nikąd. Kolejna inwestycja aby było “przecież tam prawie nikt nie chodzi jak nie którzy za raz napiszą” Niestety Włodarze miasta nie doszczegaĵą problemu, jakby mieli tam codziennie chodzić dzikim poboczem a nie jeździc to temat braku na tak ruchliwej drodze dawno byłby rozwiązany. A tak nawiasem kto jak kto lecz Pani Prezydent tą drogą codziennie jeździ do pracy to przecież mija przechodniów idący poboczem. Oczywiście nie twierdzę, że wszystkie braki bezmyślnych inwestycji drogowych przez kogoś kto jest odpowiedzialnym za taki stan to wina obecnej Pani Prezydent czy Włodarzy, od tego są inne Wydziały UM. Natomiast nikt nie dostrzega braku chodnika na tak krótkim odcinku to jest poprostu brak znajomości elementarnych potrzeb mieszkańców. Przecież jeśli 4-5 lat temu była kompleksowo remontowana ulica Kasztanowa do ulicy Pod Lipami i w trakcie tej inwestycji też nikt nie widział potrzeby połączenia z chodnikiem do ulicy Akacjowej to jest dla mnie niezrozumiałe tym bardziej, że chodzenie tym odcinkiem drogi stwarza niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Może warto tym się zainteresować a korzyści będą obopólne.

Last edited 21 dni temu by Richard
Mieszkaniec
Mieszkaniec
16 dni temu
Reply to  Richard

Kolejny piekarzanin niemieszkajacy w Piekarach? Richard byłeś kiedyś na Kasztanowej czy tylko na Street View oglądałeś? Jak oglądałeś na mapach Google to pewnie zauważyłeś, że równolegle do pod Lipami biegnie osiedlowa ulica Jesionowa i 99% mieszkańców z tej okolicy korzysta z niej, aby dojść do Akcjowej i do centrum miasta? Wzdłuż Kasztanowej od Jesionowej do Pod Lipami jest tylko jeden dom… Reszta jest połączona od Jesionowej więc i tak tylko z niej korzystają… Jeżdżę tam często i jedyni piesi jacy tam się pojawiają to pracownicy firm już przy samej DW911. Mieszkańcy chodzą Jesionową bo mają bliżej, no chyba że mieszkańcy tego jedynego tam domu z Kasztanowej 1…

LEON z Piekor
LEON z Piekor
24 dni temu

Wiele osób myśli podobnie niż ja w kwestii przejścia dla pieszych.
Jeśli pracę jeszcze nie ruszyły , a umowa jest podpisana to proponuję zrobić aneks .
Jeśli będzie tam skrzyżowanie że światłami to w czym stoi przeszkodą, żeby namalować kilka kresek i wstawić dodatkowe 2 słupy z 4 lampami i dwoma czujnika włączenia zielonego dla pieszych?
Nawet jeśli jest to koszt ( strzelam 50tyś) to wydaje mi się że znajdą się w kasie patrząc na oszczędności z nie budowania ronda.

A chodnik to już sobie piesi sami wyznaczą po trawie – jeśli miasto przytnie im trochę Gałęzie czy krzaki.

Nie wiele trzeba, a wybory się zbliżają- warto jakiś promil punktów nazbierać wśród tych nowych pracowników.
Pamiętając, że idąc dalej… ludzie idą też do P.M. HAM czy być może innych firm.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
24 dni temu
Reply to  LEON z Piekor

Zejdź Leon na ziemię albo do Piekar, bo widzę że tylko z nicku na tym blogu jesteś z Piekar… Byłeś kiedyś na Pod Lipami? Byłeś kiedyś pod tą hala? Tam nie ma wejścia… Są tylko bramy pożarowe i wyjazd dla TIRów! Ludzie sobie mogą chodzić, a i tak będą musieli zrobić kółko do Inwestycyjnej… Pod Lipami jest tak wąska, że nawet pobocza nie ma… Od razu rów… Na każdej z 3 koncepcji S11 tu już mają być 4 pasy… Tego skrzyżowania w ogóle nie będzie. Gdzie Ci ludzie mają chodzić jak bramy nie będzie. Jak z tych okolic trafi się 1 albo 2 do pracy tam to będzie cud. Widziałeś, że bezrobocia w Piekarach praktycznie nie ma. Tam będzie pracować garstka piekarzan, która i tak przeniesie się z innych zakładów… W jakim Ty świecie żyjesz… Teraz pracy nie ma tylko ten, któremu się nie chce pracować. Przejdź się na ulicę Podmiejską. Na każdym płocie baner: Przyjmę do pracy. Zatrudnimy od zaraz etc. I to nie za minimum… Nigdy tam nie widziałem pracowników z Hama… Działkowców za to często, ale na rowerze… Po twoich komentarzach widać, że lubisz science fiction…

LEON z Piekor
LEON z Piekor
23 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Miałem okazję kiedyś iść pieszo z Rojcy w stronę centrum… Jak tam bezpiecznie dojść? ( sorry w mieście, nie na wsi ,której nie ma na mapie gogla) .
W każdych wyborach mówi się o BEZPIECZEŃSTWIE.
Zapraszam w godzinach 4.00 -5.30
Wtedy zobaczysz czy tam nie ma ludzi.
Ale jak zdecydują ,że nie będzie przejścia dla pieszych- bezpiecznego przejazdu rowerowego to płakać nie będę.

Leszek
Leszek
19 dni temu
Reply to  LEON z Piekor

Sam o mało co nie potrąciłem tam pieszego w godzinach rannych była mgła o 6 rano – tam chodzą ludzie już teraz więc problem istnieje

Jędrek
Jędrek
20 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie ma bo nikt nie palknował fabryki z liczna ilosćią praciownków , zmnieła się koncepcja p to powinno relaizować tak inwestycję aby była z oczekiwaniami przyszłych pracowników. A czemu by w takie sytaucji nie wykonać wejscia to tej fabryki. Ja myślę ,ze sama obroni się proponowana przez mnie koncepacja . A jeśli ktoś proponuję chodzenie do bram zakłay 4 km to raczej myśli o jeżdzeniu samochodem , tylko ten parking też nie pomieści wiel samchodów.

Last edited 20 dni temu by Jędrek
Richard
Richard
25 dni temu

Jestem ciekaw jak tam będą ludzie dochodzić do roboty jak prawie w centrum przy ulicy Pod Lipami nie ma do końca chodnika. Chodnik kończy się przy ulicy Akacjowej. To miasto powinno zadbać o infrastrukturę a nie inwestor
No cóż problem braku chodnika w tym rejonie nikt z Włodarzy miasta od 30 lat nie widzi w potrzebie dobudowania. A o ścieżce rowerowej to raczej pomażyć. Przynajmniej planowane jest rondo co przyczyni się do bezpiecznego przejeżdżania przez obwodnicę. Niestety to skrzyżowanie sprawiło już kilkanascie tragedii ludzkich czy ofiar śmiertelnych. Ciężko mi wyobrazić w tej sytuacji jak do tak dużego zakładu będą ludzie przechodzić prze ruchliwą obwodnicę. Oby nie było za późno może warto na wszelki wypadek o tym pomyśleć!!!

Last edited 25 dni temu by Richard
Jędrek
Jędrek
25 dni temu

Panie Prezydencie jeśli jest już pewność, że będzie praca dla mieszkańców oraz liczne zatrudnienie to może zawczasu pomyśleć o bezpiecznym dojściu pracowników , bądź ścieżki rowerowej do zakładu bezpośrednio z centrum miasta m.in z ulicy Pod Lipami. Czy ktoś przy planowanej budowie ronda na drodze DK911 a ulicą Pod Lipami już przewidział taki układ jezdni z przejściem dla pieszych i syganlizacją świetlną. Jestem ciekaw jaka będzie Pańska odpowiedź?

Alojz
Alojz
24 dni temu

Chopie wiela lot żyjesz na tym świecie Nikt nie bydzie cisł na około bo żeś tak zrobył chodnik Kożdy chce chyba jak nojszybcij dojśc do roboty i z niyj wylyź.

Jan
Jan
24 dni temu
Reply to  Alojz

Na około to chyba przez pod lipami synek.

Mariusz
Mariusz
24 dni temu
Reply to  Alojz

Jeśli brama do zakładu będzie od strony ul Podmiejskiej to właśnie przez Pod Lipami będzie naokoło.

Jędrek
Jędrek
24 dni temu

(…) z tego co pamiętam a jeśli się mylę to proszę mnie sprostować zapowiadano budowę ronda a nie modernizacja skrzyzowania, skąd taka zmiana. Druga sprawa Panie Prezydencie firma nie znajduję sie na wysokości Szarleja a na wysokości przy ulicy Akacjowej a DW911. Idąć tym tokiem mam rozumieć , że osoby poruszajace się pieszo będą musieli od centrum wrócic się do ulicy Podmiejskiej I Inwestycyjnej czyli w prostym rozrachunku ok 3,5-4km. Jeśli p[alnuję się takie inwestycję pod zakład a jak się domyślam będzie pracować setka osób to nie wszyscy są medzaerami i dojeżdzają samochodami. Moim skromnym zdaniem jest to bardzo słąbe i tej w sparwie ponno niasto czy Włodarze przewidywać takie utrudnienia. Według Pana sugestii nie widzę tego za dobry pomysł i znajdzie wielu entuzjastów Pańskiego rozwiązania dojścia do zakładu Jednoczęśnie pragnę przypomnieć ,ż e od ulicy Kasztanowej w kierunku centrum też nie ma chodnika a na podstawie Pan wypowiedzi też jak za innych Włodarzy nie widzi się potrzeby jego rzobudowania. Czylli dwa chodniki nie mają połączenia przez niecały 0,5km jaki to ma sens?

Leszek
Leszek
24 dni temu

A co z bezpieczeństwem ludzi ? Jak nie będzie przejścia dw911/PodLipami a jest to najkrótsza droga to wg mnie znajdą się powody aby próbować przechodzić . Inna sprawa to brak kawałka chodnika na Pod Lipami -Czy przewidział to ktoś że ludzie bez aut mogą się poruszać najkrótszymi ścieżkami i ze mogą stanowić zagrożenie dla siebie i innych ?

Leszek
Leszek
23 dni temu

Nie do końca ,wejście na zakład nie jest bezpośrednio od głównej podmiejskiej tylko po drodze jest jeszcze kilka firm i kilkaset metrów do przejścia. Zamiast przepychać się tu argumentami to proponuje się tam udać na videorelacje i oznajmić że od nowego skrzyżowania z Pod Lipami /dk911 na którym nie będzie przejściu dla pieszych do zakładu Footprint który tu widzimy w tle trzeba iść jeszcze prawie 2 km na około i to skrótem przez ogródki działkowe . Chyba że założymy że warunkiem rekrutacji będzie dojazd pracownika samochodem to nie ma tematu ..

Jędrek
Jędrek
20 dni temu

Panie prezydencie propnuję zapoznać się z rejonem. Rozwiązanie, które Pan propnuję jestem przekonany , że nie przyjmnie to się na pewno nie przyjmnie. To nie tylko chodzi o djście od strony ulicy do nowej fabryki Footprint. Jeśli nie będzie ronda to dlaczego za wczasu nie przeprojektować tam inwestycji aby było skrzyżowanie wraz z przejściem dla pieszych. Tam nie tylko może będą chodzić przysli pracownicy lecz trzeba umożliwić innym uczestniką np. co chodzą do pracy do innych zakładów które już sa i będą w przyszłosći. Tak się składa , że codziennie tam jeżdzę i jest trochę pieszych. Nikt oczekuję od Pana , aby wszytko wiedzieć i dobrze się znać. Natomiast na tą chwilę wydaję koncepcja rozbudowania skrzyżowania z przejściem jest do przeanalizowania.

elka
elka
25 dni temu

Wszyscy się łudzą, że dostaną robotę, a będzie tak jak zawsze. Kadra wyższego szczebla dawno będzie wybrana wśród swoich i nawet w Piekarach nie będzie żadnego naboru. A na produkcję oferty pracy trafią do Piekarskiego PUPu, ale nie dla zwykłych szaraczków, tylko tych co mają znajomości i innych pociotek. Już tak było nie raz w Piekarach jak się jakaś firma otwierała.

Kazimierz
Kazimierz
25 dni temu

Pamiętam jak kilka lat temu stał pan przy tej samej hali i obiecywał pracę, ile to ludzi znajdzie w niej zatrudnienie. Zatrudnienia nie znalazł praktycznie nikt. Teraz znowu pan obiecuje, należałoby pana pociągnąć do odpowiedzialnosci.

Jan
Jan
25 dni temu
Reply to  Kazimierz

Prezydent ma odpowiadać za działania prywatnych osób? Prywatna firma inwestuje i Turzanski jedyne co może to przekazywać informacje zainteresowanym. Nie interesuje cie temat – nie pisz. A jak już piszesz to niech to nie będą idiotyzmy.

bobek
bobek
24 dni temu
Reply to  Jan

Skoro nie odpowiada za działania prywatnych osób to niech nie obiecuje zatrudnienia przez te prywatne podmioty. 😉

janek
janek
25 dni temu
Reply to  Kazimierz

Z tą odpowiedzialnością to przesada, ale reszta się zgadza niestety.

Mariusz
Mariusz
24 dni temu
Reply to  Kazimierz

Zgłoś do sądu, że Turzański Cię oszukał.