KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2023-11-17

Poseł Łukasz Ściebiorowski – co się zmieniło po pierwszych dniach?

Poseł Łukasz Ściebiorowski po pierwszych dniach pracy w Sejmie RP… nic się nie zmienił. Wszędzie go pełno. Angażuje się w nasze miejskie sprawy, możecie go spotkać na różnych wydarzeniach, niezmiennie odbiera ten sam telefon – dokładnie tak jak zapowiedział. Ma trochę więcej pracy, bo nagle został “dostrzeżony” także w innych miastach. Jestem przekonany, że dokonaliśmy dobrego wyboru i będziemy mieli posła z prawdziwego zdarzenia.

W tej chwili Pan Poseł ma trochę taki okres “wprowadzający” i taryfę ulgową. Musi wszystko zorganizować – także biuro poselskie, które oczywiście powstanie w naszymi mieście. Musi oswoić się z nową rolą, poznać koleżanki i kolegów z Sejmu, zapoznać się z zasadami pracy. Przyjdzie jednak czas na konkrety, bo przecież mamy jasne oczekiwania i liczymy na wsparcie.

Na początek relacja z pierwszej ręki z tego co działo się w Sejmie RP:

Namawiam posła, żeby wprowadzić nową zakładkę na moją stronę i poza blogiem oraz zakładką radni, może pojawi się zakładka… poseł. Tymczasem śledźcie co się dzieje na facebooku.

Polubcie koniecznie jego PROFIL NA FACEBOOKU

Oczywiście będą Państwu relacjonował naszą współpracę. Liczymy na to, że Łukasz Ściebiorowski wprowadzi nową jakość do współpracy na linii samorząd-parlament-rząd. Już po pierwszych dniach widać, że będzie to dobra, owocna współpraca i zupełnie nowa jakość.

Pozostaje raz jeszcze pogratulować i życzyć powodzenia.

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jędrek
Jędrek
16 dni temu

Budowa odwodnicy północnej to nie nowy pomysł. Po raz pierwszy mówiono o nim już kilka lat temu. W 2014 roku byli już Prezydenci Katowic Piotr Uszok i Siemianowic Śląskich Jacek Guzy podpisali list intencyjny w tej sprawie. Trzymajmy kciuki aby projekt wszedł w fazę realizacji. Może w tej sprawie coś więcej wie Pan Prezydent Turzański, jeśli tak to proszę o uchylenia jakiś informacji. Wszystko wskazuje na to, że pomysł uda się teraz zrealizować, dlatego poseł z Naszego Miasta może tutaj dużo , bardzo dużo zdziałać. Przypomnę, że inny poseł jakoś nie szczególnie kwapił się do inicjatyw, może czegoś nie wiem po za kulisowymi rozmowami, ciężko pisać o dotychasowych efektach. Tym razem mamy naprawdę swojego posła i ktoś zadba o nasze sprawy a nie tylko przed wyborami przypominają sobie gdzie są sprawy Piekar. Raz już przegapiliśmy szybką kolej przez Piekary z Pyrzrzowic do Katowic. Jak czas pokazał mija 10 lat a połączenia na około przez Tarnowkie Góry nie zrealizowany i prędko nie będzie. Natomiast Panu posłowi życzę dużo wytrwałości, bo pracy zapowiada się nie mało a przy okazji zobaczymy nową jakość względem innych naszych posłów i ministrów z naszego regionu.

Last edited 16 dni temu by Jędrek
LEON z Piekor
LEON z Piekor
15 dni temu
Reply to  Jędrek

W grudniu pierwsze pociagi z TG do Pyrzowic.
Z Katowic powinny na Pyrzowice ju jechać, bo w remoncie ( terminowym) jest magistrala węglowa od Chorzowa do Nakła Śl. I dalej.
Spokojnie- prace na ukończeniu.
Aczkolwiek w Kato na wiosnę rozpoczyna się remont głównego węzła kolejowego- tam będzie się działo… 🙂

SPI
SPI
14 dni temu
Reply to  LEON z Piekor

SKĄD TY MASZ TAKIE INFORMACJE? PRZEWIDYWANE IKOŃCZENIE INWESTYCJI 2025R. PRZECZYTAJ SOBIE WARUNKI PRZETARGU

LEON z Piekor
LEON z Piekor
13 dni temu
Reply to  SPI

Z TG do Pyrzowic tory są gotowe.
Ale dalej do Zawiercia jeszcze pociagi nie pojadą.
Co do magistrali to remont jednego toru ma być gotowy na połowę roku 2024 bo mają puścić pociag IC Piast objazdem na Gliwice … .
Rynek-kolejowy.pl

Chyba ,że coś się zmieniło bo w grudniu ma wejść nowy rozklad to się dowiemy.

shakal
shakal
16 dni temu

prosimy Pana posła o lobbowanie budowy drogi szybkiego ruchu z Piekar do Katowic, DTŚ Północ!

LEON z Piekor
LEON z Piekor
15 dni temu
Reply to  shakal

Obstawiałbym bardziej ne metro.
Mamy podziemne korytarze sprzed dziesiątek lat 🙂

bobek
bobek
15 dni temu
Reply to  shakal
  1. Chorzów na to nie da złotówki
  2. Przez Żabie Doły nikt nie zgodzi się puścić drogi
  3. Parku Śląskiego też nikt nie odda na drogę.

Zapomnij o szybkim połączeniu z Katowicami.