KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2024-02-22

Karolina Wadowska – kandydatka do Sejmiku Województwa Śląskiego

Wybory Samorządowe to nie tylko wybór naszych przedstawicieli – radnych zasiadających w Radzie Miasta oraz Prezydenta Miasta. To także wybór radnych Sejmiku Województwa Śląskiego, którzy pracują na wyższym szczeblu. Tam również warto mieć swojego reprezentanta i dlatego mamy także kandydatkę z drużyny Sławy Umińskiej-Kajdan. To Karolina Wadowska.

Piekary Śląskie

Karolina Wadowska jest aktualnym prezesem Parku Przemysłowo-Technologicznego EkoPark w Piekarach Śląskich odpowiedzialnym za rewitalizację terenów zdegradowanych, poprzemysłowych i ich przekształcenie w tereny inwestycyjne. Działania spółki objęły kilkanaście hektarów terenów zdegradowanych, na których funkcjonuje już kilkanaście podmiotów gospodarczych. Wystarczy przejechać przez Brzeziny Śląskie, żeby zobaczyć jak zmieniły się te tereny i jak zostały zagospodarowane.

Istotne jest niekonwencjonalne podejście do tematu i sposobu zarządzania, które nie tylko obejmuje kompleksowe przygotowanie przez Spółkę gruntów „pod inwestora” w obszarze formalno-prawnym, ale również prowadzenie całego procesu inwestycyjnego w imieniu inwestora.

EkoPark wykorzystał budynek dawnej szkoły i dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych przekształcił go w spełniający wszelkie wymogi przedsiębiorców – Inkubator Przedsiębiorczości. Jego obłożenie wynosi 100% powierzchni i wymusiło na spółce zabudowę korytarzy w celu wygospodarowania nowych biur (zobacz: EkoPark po metamorfozie). EkoPark nieustannie inwestuje w dalszą poprawę warunków jak również przygotowuje kolejne tereny inwestycyjne.

To dzięki spółce powstał pierwszy w Piekar Śląskich klub networkingowy – EkoPark Connect, skupiający i rozwijający sieć lokalnych przedsiębiorców. EkoPark uczestniczy także w projektach Śląskiego Klastra Rewitalizacji i Technologii Środowiskowych.

Karolina Wadowska nie myśli utartymi schematami i nie boi się wyzwań. EkoPark zrealizował kilka wyjątkowych, innowacyjnych projektów w Piekarach Śląskich. Przede wszystkim uruchomił system “Nochal” – pilotażowy program monitorowania zanieczyszczenia lokalnego powietrza. Aktualnie gmina dysponuje 10 czujnikami jakości powietrza, które stale można monitorować na stronie internetowej www.zielonepiekary.pl.

To EkoPark uczestniczył w realizacji projektów miejskich: “zielonych ładowarek”, zasilanych energią słoneczną czy systemu  Parkanizer, czyli systemu monitorowania wolnych miejsc parkingowych w centrum miasta.

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Karolina Wadowska otrzymała poparcie 31 gmin (przy zaledwie 5 głosach przeciw) i została członkiem zarządu GZM. To najlepszy dowód zaufania i uznania jej kompetencji.

To Karolina Wadowska tworzyła grupę zakupową miast w celu zakupu energii elektrycznej i gazu. Odpowiadała za Fundusz Solidarności – przekazywanie Gminom środków finansowych na drogi, termomodernizacje budynków, ścieżki rowerowe itp. Rozpoczynała projekt „open data”- wspólnej platforma dla Gmin w zakresie danych.

Wraz z zespołem zajęła się opracowaniem standardów infrastruktury rowerowej oraz studium tras rowerowych, zintegrowaniem system rowerów miejskich w miastach, które go już posiadały. Dzięki temu mieszkańcy mogli przejechać np. z Katowic do Parku w Chorzowie, co wcześniej było niemożliwe. Rozpoczynała projekt roweru metropolitalnego, dzisiaj nazywany Metrorower (największy i najnowocześniejszy w Polsce).

W ramach projektu „Rowerem lub na kole” Metropolia  przekazała Gminom rowery elektrycznych dla urzędników, straży miejskiej. Takie rowery możecie także zobaczyć w naszym mieście, bo trafiły do Piekar Śląskich.

Karolina Wadowska reprezentowała mieszkańców całego regionu na Targach w Cannes, wielu konferencjach w kraju. Prezentowała metropolię w Brukseli w ramach prac zespołu w Parlamencie Europejskim.

Bardzo dobra – nasza kandydatka – do Sejmiku Województwa Śląskiego. Podobnie jak poseł Łukasz Ściebiorowski kandyduje z list Koalicji Obywatelskiej, na których jest numerem 6. 

 

 

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piekarzanin
Piekarzanin
1 miesiąc temu

Następna “niezależna”

Budweiser
Budweiser
1 miesiąc temu

Czy będą jakieś spotkania z wyborcami?

Mieszkaniec Centrum
Mieszkaniec Centrum
1 miesiąc temu

No to teraz zasadne jest pytanie czy Wasza drużyna również startuje spod szyldu Koalicji Obywatelskiej, czy też macie tylko ich poparcie?

Mieszkaniec Centrum
Mieszkaniec Centrum
1 miesiąc temu

Ok tylko że nie odpowiedział Pan na pytanie czy dysponujecie poparciem Koalicji Obywatelskiej czy też nie, chyba to nie jest jakaś super tajna bądź wstydliwa wiadomość prawda?

P Śl
P Śl
1 miesiąc temu

I dlatego w swoich materiałach na fejsie dokleja partyjne serduszko – to przecież jest bardzo logiczne 😀