KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2024-03-21

Piekarska Skrzyneczka, czyli (NIE)wstydliwa akcja

Temat wstydliwy, a zupełnie niepotrzebnie. W dzisiejszych czasach powinniśmy o ludzkich sprawach rozmawiać otwarcie. Aż 21% nastolatek musiało wyjść ze szkoły ze względu na brak podpasek, a 10% z powodu ograniczonego do nich dostępu w ogóle nie wyszło z domu. 4% kobiet w Polsce nie mają pieniędzy na zakup środków higienicznych. Tyle wyniki badań. A Radni Obywatelskiego Klubu Radnych mają odpowiedź na te statystyki. To właśnie akcja Piekarska Skrzyneczka.

Pomysł Daniela Pliszki zrealizowany wraz z Natalią Ciupińską-Szoska, Tomaszem Wesołowskim, Klaudią Franiel, Iwoną Zorychtą oraz Bożeną Boczek.

Piekarskie Skrzyneczki zostały przekazane do piekarskich szkół podstawowych, średnich, szkoły katolickiej i specjalnej. Łącznie 15 sztuk – a każda zawierająca tampony i różnego rodzaju podpaski. Każda skrzyneczka kosztowała 123 zł – koszty pokryli radni ze swoich pieniędzy. W najbliższym czasie planowana jest kampania informacyjna. Bardzo fajny pomysł.

 

Radni zobowiązali się do uzupełniania zawartości skrzynek, żeby zawsze były gotowe służyć pomocą.

Mnie cieszy poza kolejną udaną akcją fakt, że radni Obywatelskiego Klubu Radnych pracują przez całą kadencję, prowadzą stałe akcje, ale jednocześnie nie zapominają o nowych możliwościach i są otwarci na pomysły. Kolokwialnie mówiąc ciągle “im się chce” i działają aktywnie. Dziękuję i gratuluję!

Takie drobne rzeczy powodują, że nasze miasto jest przyjazne i po prostu fajnie się tu mieszka.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
25 dni temu

800+ i nie mają na zakup środków chigieniczny.

szugay
szugay
26 dni temu

a może tak większe zaangażowanie w inwestycje, tak żeby pojawiły się w Piekarach firmy i młode kobiety albo ich rodzice byli w stanie zarobić na takie drobnostki?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
25 dni temu
Reply to  szugay

Bo niby w Piekarach nie ma pracy? Hahahaha dobry żart… Rozbawiłeś mnie do łez. W Piekarach jest praca tylko pracowników nie ma chętnych do pracy… I to jest fakt!

Bart
Bart
25 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Wśród znajomych nie mam chyba nikogo, kto by pracował w Piekarach, tu jest praca tylko za najniższa krajowa.

mieszkanka
mieszkanka
24 dni temu
Reply to  Bart

Dokładnie, ja mam takie samo zdanie, od lat dojeżdżam do pracy do Katowic i moi znajomi również.

szah
szah
23 dni temu
Reply to  Bart

nawet za tą najniższą tej pracy brakuje, za najniższą to właśnie Piekarzanie jeżdżą do Katowic

Wyborca
Wyborca
27 dni temu

A czy zadbacie też o papier toaletowy w toaletach szkolnych ?

Szkolna woźna
Szkolna woźna
25 dni temu
Reply to  Wyborca

A może Wy zadbacie o wychowanie swoich dzieci? I wtlumaczycie im, że papier toaletowy służy do wycierania d…y, a nie topienia i zatykania toalet czy wyrzucania przez okno… Dziennie dokładam kilkanaście rolek… Ile można? Zapytajcie swoich milusińskich dlaczego zniknęły drzwi wejściowe do łazienek albo do toalety chodzi się dwójkami. U Was też w domu cała rolka papieru toaletowego idzie na raz? Stać Was na to? Dalej bezstresowo wychowujcie swoje dzieci!!

Wyborca
Wyborca
25 dni temu
Reply to  Szkolna woźna

To wszystkie dzieci to robią ? A może tak tych co to robią a w szkole dobrze wiedzą kto pociągnąć do odpowiedzialności no ale na to musi zgodzić się dyrekcja a nie każda chce przecież to znajomi. A tobie pani wozno uwaga jak jedna woźna kradnie to nie znaczy że wszystkie to robią więc uważaj jak wszystkich wrzucasz do jednego worka .

Bart
Bart
23 dni temu
Reply to  Wyborca

No przecież wiadomo, że Twoje dziecko to aniołek i tak nie robi, to pewnie inne dzieci. Naprawde, teraz trzeba mieć anielska cierpliwość, gdy się pracuje w szkole, cY to jako woźna czy nauczyciel, nie dość, że trzeba się użerać z rozwydrzonymi dziećmi, to jeszcze gorsi są ich roszczeniowi rodzice.

obsrane dziecko
obsrane dziecko
22 dni temu
Reply to  Bart

taki aniołek jak ty więc dupy też nie wycieraj

facetoczywiście
facetoczywiście
27 dni temu

Nie krytykuję i nie marudzę 🙂
Ale tak z czystej ciekawości – ktoś rozeznawał czy u nas są takie potrzeby, czy hurra?

Bożenka
Bożenka
27 dni temu

Tak. Potrzeby są. Tylko temat jakby trudny. Ale zawsze warto rozmawiać.I właśnie rozmowy skłoniły nas do tej akcji. Będziemy się przyglądać i monitorować sytuację.Pozdrawiam

Tomasz Wesołowski
Tomasz Wesołowski
26 dni temu

Tak, przed zakupem skrzynek Daniel Pliszka osobiście skontaktował się ze wszystkimi szkołami i zapytał, czy są zainteresowane. Skrzyneczki zakupiliśmy do wszystkich szkół, które zgłosiły taką potrzebę. Co więcej, większość z nich informowała nas, że bierze już udział w akcji Różowa skrzyneczka ale mają większe potrzeby (zwykle w szkole jest kilka łazienek) i bardzo chętnie się przyłączą. My nigdy nie robimy nic na hurra, kto obserwuje naszą działalność o tym wie, ale dziękujemy za zainteresowanie 😀

facetoczywiście
facetoczywiście
26 dni temu

No właśnie rzecz w tym, że obserwuję, mam inne zdanie i dlatego zapytałem. Dziękuję za odpowiedź 🙂

PiekarskaBejba
PiekarskaBejba
27 dni temu

Temat bardzo ważny! Fajnie, że akcja dotarła do Piekar!