KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2024-06-20

Niekończąca się historia, czyli remontów budynków ciąg dalszy

Efekty prac na ulicy Papieża 40. Termomodernizacja zakończona. Budynek ma docieplone ściany zewnętrzne i ściany cokołu. Wymienione zostały także okna piwniczne. Remont przeszły balkony. Jest nowe pokrycie dachu. Wyremontowano również kominy i wejścia do budynku.

Na ten cel Wspólnota Mieszkaniowa w pierwszej kolejności musiała uzyskać kredytowanie inwestycji z banku komercyjnego, który ma podpisaną umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na obsługę programu TERMO, po czym złożyła wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego o uzyskanie premii remontowej.

Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Papieża Jana Pawła II 40 w Piekarach Śląskich na realizację zadania pn.: „Termomodernizacja budynku mieszkalnego Wspólnoty Mieszkaniowej przy Papieża Jana Pawła II 40 w Piekarach Śląskich” otrzymała maksymalną wartość premii remontowej – 341 945,21 zł. Koszty całkowity zadania, to 922 255,35 zł.,

Warto zaznaczyć, że wysokość premii stanowi 25 % kosztów przedsięwzięcia remontowego. Premia remontowa zaś wypłacona zostanie po zrealizowaniu inwestycji, zgodnie z projektem budowlanym i jej rozliczeniu przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Tu warto przypomnień, że w maju br. zakończono termomodernizację dwóch budynków przy ulicy Roczkowskiego w Piekarach Śląskich. Blask odzyskały bloki pod numerem 2 i 4. A to nie jest nasze ostatnie słowo. Cel jest jasny. Wyremontowanie WSZYSTKICH budynków, których właścicielem lub współwłaścicielem jest miasto.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

← Powrót

KomentarzeUwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Budwaiser
Budwaiser
29 dni temu

Myślę że jak firma coś zniszczyła musi to naprawić. Ja zniszczyłem sąsiadowi przypadkowo płot. Cóż trzeba było szkodę usunąć więc nie widzę w tym kłopotu

oiuyt
oiuyt
1 miesiąc temu

a Heneczka 5 i Heneczka 7 to czyje jest? bo ekipa ocieplająca te dwa budynki na samym początku zniszczyła chodnik przy przystanku [wjeżdżając tam ciężarówką z materiałami] i dalej jest on roz&#^@%y… kto to naprawi i za czyje pieniądze?