KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2024-07-07

Kapliczki do remontu – jest wykonawca

Jest wykonawca pełnej konserwacji techniczno-estetycznej pięciu kaplic będących częścią Kalwarii Piekarskiej w Piekarach Śląskich. Inwestycja finansowana ze środków rządowych pochłonie 3,5 mln złotych.

Czekają nas kompleksowe prace konserwatorskie na elewacjach, dachach i we wnętrzach pięciu kaplic pasyjnych z Kalwarii Piekarskiej: Pałac Heroda, I Stacja: Pałac Piłata, II Stacja: Jezus bierze Krzyż na swe ramiona, III Stacja: Pierwszy Upadek, IV Stacja: Spotkanie z Matką. To kolejny krok w stronę odnowienia Kalwarii.

Postępowanie i inwestycja prowadzone są przez Parafię Imienia Najświętszej Maryi Panny i Św. Bartłomieja Apostoła w Piekarach Śląskich. Finansowanie z Rządowego Programu Odnowy Zabytków. Termin realizacji 36 miesięcy!

Wykonawca prac: Vermilon- Bożena Halska ; Trawerio- Aleksander Pach

 

← Powrót

KomentarzeUwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JacekP
JacekP
12 dni temu

Ale dlaczego robi to miasto? Umieli zbierać na nazaret, to na kapliczki też niech zbierają. Może już koniec ponoszenia kosztów przez wszystkich dla związków wyznaniowych, gdzie należą niektórzy. Prywatną drogę też mi miasto wyremontuje?

Senior
Senior
12 dni temu
Reply to  JacekP

Święta racja

Mieszkaniec
Mieszkaniec
12 dni temu
Reply to  JacekP

Nie dałeś Jacek ani centa na Nazaret to ci żal ze taki obiekt powstał w Piekarach? Miasto jest za biedne aby mogło remontować kapliczki albo kościoły może tylko wspierać w mieście inwestycje mając środki z zewnątrz rządowe albo np; gdyby Unia Europejska dała a ona daje tylko na ścieżki rowerowe i i na betonyzację miastowych rynków a dlaczego np; nie dadzą na parkingi samochodowe tego nikt nie wie.

Anna
Anna
11 dni temu
Reply to  JacekP

Czytaj ze zrozumieniem! Dofinansowanie krajowe – nie miejskie ! Jak mniemam jesteś katolikiem – pewnie nie praktykującym , ale jak przyjdzie zakończyć życie doczesne to pogrzeb będzie katolicki z mszą, księdzem itp. pozdrawiam

edmund
edmund
11 dni temu
Reply to  Anna

Niech się pani nie martwi, jeszcze nikogo na wierzchu nie zostawili.

Renata
Renata
11 dni temu
Reply to  Anna

A księży pedofilów w jaki sposób pochować ? w ten sposób co ich ofiary ?

Andrzej
Andrzej
13 dni temu

Jaki udział ma w tym miasto?
Czy te kaplice zaliczone są do zabytków przez wojewódzkiego konserwatora zabytków ?
Jeśli tak to dlaczego nie mają tablic o tym informujących a wymaga tego prawo …..

I tak przy okazji
….kopiec zarośnięty jest trojadem mocnym silnie trujaca rośliną, chronioną gatunkowo, wypadało by chociaż tabliczki powiesić bo zauważyłem że kwiaty mają wzięcie

Last edited 13 dni temu by Andrzej
Mieszkaniec
Mieszkaniec
12 dni temu
Reply to  Andrzej

Andrzej jeżeli rząd daje pieniądze dla Piekar aby coś wyremontować to powinniśmy się z tego cieszyć przecież pan Turzański nie napisze że tych pieniędzy nie chce i żeby je np; Bytom wziął na swoje inwestycje. Jak przyjadą pielgrzymi do Piekar to jakoś to miasto się będzie prezentowało gdybyś ty Andrzej rządził to byś wolał żeby wszędzie były rudery prezentował byś się jak dziad w tym mieście. Ktoś może powiedzieć że nie chce pieniędzy na basen bo nie cierpi wody albo ścieżek rowerowych bo nie cierpi jazdy na rowerze jednak inwestujemy w różne rzeczy bo każdy ma inne hobby i zainteresowania. i poglądy.

Damian Harazim
Damian Harazim
12 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Brawo, w sedno.

LEON z Piekor
LEON z Piekor
10 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Popieram , racja.

AHMED
AHMED
11 dni temu
Reply to  Andrzej

Nie ma takiej rośliny, a na literówkę też to nie wygląda. Jest TOJAD MOCNY.

Bogdan
Bogdan
13 dni temu

Zastanawiam się dlaczego kosztów remontu nie pokrywa kuria,mają miliardy wydojone od swoich naiwnych owieczek

Mieszkaniec
Mieszkaniec
12 dni temu
Reply to  Bogdan

Skąd niby owieczki mają te miliardy ty Bogdan mieszkasz w Piekarach a nie w Dubaju. Gdyby owieczki mieli miliardy to mieszkali by jak szejkowie w pałacach a nie w blokach z czasów PRL-U.

Zenio
Zenio
12 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Gdyby te owieczki nie sponsorowały kleru to by te miliardy miały , a tak rydzyk i jemu podobni pławią się w luksusie a owieczki na własną prośbę mieszkają w blokach z czasów PRL-U

edmund
edmund
11 dni temu
Reply to  Zenio

Dokładnie. Ale naiwnych ludzi jest coraz mniej, co ich przeraża. Studnia powoli wysycha.

Bart
Bart
11 dni temu
Reply to  Mieszkaniec

Ty Marian, ale owieczki nie musza mieć miliardów, aby kościół je miał, grosz do grosza….